reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Gazeta Wyborcza” z podcastem „Mistrzowie słowa”

dodano: 2021-03-08 03:35 | aktualizacja: 2021-03-08 18:37
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

„Gazeta Wyborcza” Od soboty, 6 marca br. wyborcza.pl (Agora) zaprasza nie tylko do czytania artykułów, ale też do ich wysłuchania. Tego dnia w serwisie pojawił się 1. odcinek podcastu „Mistrzowie słowa”, w którym aktorzy prezentują teksty dziennikarzy dziennika „Gazeta Wyborcza” („Wolna Sobota”, „Duży Format”, „Wysokie Obcasy”, „Ale Historia”, „Książki. Magazyn do czytania” i „Wyborcza Classic”). Co tydzień nowej odsłony podcastu będą mogli słuchać członkowie Klubu Wyborcza.pl oraz subskrybenci Tok FM Premium. Odcinek 1., dostępny ​dla wszystkich internautów, to okazja do zapoznania się z reportażem „Imperium dusz, czyli jak zostałem spiskowcem”, który czyta Bartosz Bielenia.

„Gazeta Wyborcza”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Słuchacze nowego podcastu „Gazety Wyborczej” co sobota będą mogli zapoznać się z wybranymi publikacjami „Gazety Wyborczej” (więcej tutaj). Będą to teksty pochodzące z magazynów: „Wolnej Soboty”, „Dużego Formatu” (więcej tutaj), „Wysokich Obcasów” (więcej tutaj), „Ale Historia” (więcej tutaj), „Książek. Magazynu do czytania” (więcej tutaj i tutaj) i „Wyborczej Classic”. Publikacje dziennikarzy czytać będą aktorzy.

- Przez dziesięć dni czerpałem informacje o świecie od nowych znajomych na Facebooku. Spiskowe opowieści wciągnęły mnie jak bagno. W końcu to covidianie (wierzący w wirusa), którzy noszą kagańce (czyli maseczki) i przyjmują śmiercionki (szczepionki), zaczęli wydawać mi się dziwni - tak zaczyna się reportaż Grzegorza Szymanika.


W pierwszej odsłonie podcastu „Mistrzowie słowa” tekst ten czyta Bartosz Bielenia.
Za rolę Daniela w „Bożym Ciele” aktor dostał pięć wyróżnień, m.in. nagrodę specjalną na festiwalu filmowym w Gdyni i Orła za „Najlepszą główną rolę męską” (więcej tutaj). Zdobył też „Paszport Polityki”, Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego (dla młodych aktorów) oraz Wdechę w kategorii „Człowiek roku”. Bartosza Bielenię doceniono również za granicą - otrzymał tytuł „European Shooting Star 2020”, a nagrodę wręczono mu w lutym podczas „Berlinale”. 

Premierowy odcinek „Mistrzów słowa” będzie dostępny dla wszystkich internautów na wyborcza.pl od soboty, 6 marca br. Kolejnych będą mogli wysłuchać posiadacze pakietu Klubowego Wyborcza.pl oraz subskrybenci Tok FM Premium. Wydawczynią podcastu jest Martyna Turska.

Przy okazji premiery podcastu „Mistrzowie słowa” zespół „Gazety Wyborczej” poleca serię audiobooków Wydawnictwa Agora pod tym samym tytułem.

Nową propozycję wyborcza.pl dla internautów wspiera autopromocja na stronach serwisów „Gazety Wyborczej” i jej papierowego wydania, a także na profilach dziennika w mediach społecznościowych.

„Mistrzowie słowa” - premiery w soboty na wyborcza.pl.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Linux AX 4K Multibox Combo

AX 4K Multibox Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD od...

449 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...