reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2021-06-18 - 2021-06-19 - 2021-06-20

4 wyścigi F1 za darmo w RTL

dodano: 2021-03-05 22:20 | aktualizacja: 2021-03-08 14:43
autor: Janusz Sulisz | źródło: RTL/Sky

RTL_Formula_1_logo_360px.jpg Sky Deutschland jako właściciel praw telewizyjnych do Formuły 1 w Niemczech jest zobowiązany do pokazania 4 wyścigów F1 w bezpłatnej telewizji. Zamiast nadawać na własnych kanałach, dostawca płatnej telewizji Sky w Niemczech zdecydował się nawiązać współpracę z innym nadawcą. Wybrano RTL, który przez całe lata pokazywał Formułę 1 i ma ogromne doświadczenie. Inna sprawa, że Sky dogadał się też z RTL na poziomie współpracy przy streamingu treści.

RTL UHD F1 Formuła 1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Komercyjny, niemiecki nadawca RTL będzie transmitować 4 wyścigi Formuły 1 w sezonie na żywo i to wyłącznie w bezpłatnej telewizji, m.in. z satelity Astra (19,2°E). Ponadto umowa, która została początkowo zawarta na 2 lata, obejmuje również szerokie prawa dostępu do wiadomości, które umożliwiają Mediengruppe RTL relacjonowanie Formuły 1 w różnych kanałach. Wynika to ze wspólnego komunikatu prasowego przedstawionego przez obie firmy.

Mediengruppe RTL i Sky Deutschland uzgodniły szerokie partnerstwo w zakresie przesyłania strumieniowego i treści:
  • Aplikacja TVNOW Premium z ponad 47 000 godzinami programów dostępna bezpośrednio w Sky Q od lata 2021 r
  • Niezależnie od członkostwa TVNOW Premium, klienci Sky Q uzyskują dostęp do programów dostępnych na żądanie ze wszystkich bezpłatnych kanałów telewizyjnych Mediengruppe RTL bez dodatkowych kosztów
  • RTL transmituje w bezpłatnej telewizji 4 wybrane wyścigi Formuły 1
  • Partnerstwo wzmacnia ofertę sportową na żywo w bezpłatnej telewizji, napędza rozwój TVNOW i podkreśla atrakcyjność Sky Q
Formuła 1 ponownie w bezpłatnej telewizji RTL już w kwietniu
Na razie plan jest taki, że RTL rozpocznie nadawanie wyścigów 18 kwietnia wraz z Grand Prix Emilii-Romanii na torze Imola. Ponadto RTL wybrał 3 kolejne wyścigi Formuły 1, m.in. w Barcelonie (9 maja), Monzie (12 września) i Sao Paulo (7 listopada) - z zastrzeżeniem wykonania zmian w harmonogramie transmisji wyścigów F1 z powodu pandemii koronawirusa. W Niemczech wszystkie wyścigi nadchodzącego sezonu Formuły 1 można będzie oglądać w Sky na nowym kanale Sky Sport F1 oraz w UHD na Sky Sport UHD.

W Polsce transmisje z Formuły 1 będzie prowadzić Eleven Sports, a do tego prawdopodobnie kilka wyścigów pokaże też Polsat - na razie nie ma komunikatu, które wyścigi mogą pojawić się w bezpłatnej polskiej telewizji.

Sezon w 2021 roku rozpocznie się wyścigiem w Bahrajnie  (na razie podajemy 4 najbliższe wyścigi, bo to może się jeszcze zmienić):
  • Grand Prix Bahrajnu 26-28 marca 
  • Grand Prix Emilii-Romanii 16-18 kwietnia 
  • Grand Prix Portugalii 30 kwietnia-2 maja 
  • Grand Prix Hiszpanii 7-9 maja 

Źródło: www.rtl.de  info.sky.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 239 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...