reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2021-09-23 - 2021-09-24

4 wyścigi F1 za darmo w RTL

dodano: 2021-03-05 22:20 | aktualizacja: 2021-03-08 14:43
autor: Janusz Sulisz | źródło: RTL/Sky

RTL_Formula_1_logo_360px.jpg Sky Deutschland jako właściciel praw telewizyjnych do Formuły 1 w Niemczech jest zobowiązany do pokazania 4 wyścigów F1 w bezpłatnej telewizji. Zamiast nadawać na własnych kanałach, dostawca płatnej telewizji Sky w Niemczech zdecydował się nawiązać współpracę z innym nadawcą. Wybrano RTL, który przez całe lata pokazywał Formułę 1 i ma ogromne doświadczenie. Inna sprawa, że Sky dogadał się też z RTL na poziomie współpracy przy streamingu treści.

RTL UHD F1 Formuła 1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Komercyjny, niemiecki nadawca RTL będzie transmitować 4 wyścigi Formuły 1 w sezonie na żywo i to wyłącznie w bezpłatnej telewizji, m.in. z satelity Astra (19,2°E). Ponadto umowa, która została początkowo zawarta na 2 lata, obejmuje również szerokie prawa dostępu do wiadomości, które umożliwiają Mediengruppe RTL relacjonowanie Formuły 1 w różnych kanałach. Wynika to ze wspólnego komunikatu prasowego przedstawionego przez obie firmy.

Mediengruppe RTL i Sky Deutschland uzgodniły szerokie partnerstwo w zakresie przesyłania strumieniowego i treści:
  • Aplikacja TVNOW Premium z ponad 47 000 godzinami programów dostępna bezpośrednio w Sky Q od lata 2021 r
  • Niezależnie od członkostwa TVNOW Premium, klienci Sky Q uzyskują dostęp do programów dostępnych na żądanie ze wszystkich bezpłatnych kanałów telewizyjnych Mediengruppe RTL bez dodatkowych kosztów
  • RTL transmituje w bezpłatnej telewizji 4 wybrane wyścigi Formuły 1
  • Partnerstwo wzmacnia ofertę sportową na żywo w bezpłatnej telewizji, napędza rozwój TVNOW i podkreśla atrakcyjność Sky Q
Formuła 1 ponownie w bezpłatnej telewizji RTL już w kwietniu
Na razie plan jest taki, że RTL rozpocznie nadawanie wyścigów 18 kwietnia wraz z Grand Prix Emilii-Romanii na torze Imola. Ponadto RTL wybrał 3 kolejne wyścigi Formuły 1, m.in. w Barcelonie (9 maja), Monzie (12 września) i Sao Paulo (7 listopada) - z zastrzeżeniem wykonania zmian w harmonogramie transmisji wyścigów F1 z powodu pandemii koronawirusa. W Niemczech wszystkie wyścigi nadchodzącego sezonu Formuły 1 można będzie oglądać w Sky na nowym kanale Sky Sport F1 oraz w UHD na Sky Sport UHD.

W Polsce transmisje z Formuły 1 będzie prowadzić Eleven Sports, a do tego prawdopodobnie kilka wyścigów pokaże też Polsat - na razie nie ma komunikatu, które wyścigi mogą pojawić się w bezpłatnej polskiej telewizji.

Sezon w 2021 roku rozpocznie się wyścigiem w Bahrajnie  (na razie podajemy 4 najbliższe wyścigi, bo to może się jeszcze zmienić):
  • Grand Prix Bahrajnu 26-28 marca 
  • Grand Prix Emilii-Romanii 16-18 kwietnia 
  • Grand Prix Portugalii 30 kwietnia-2 maja 
  • Grand Prix Hiszpanii 7-9 maja 

Źródło: www.rtl.de  info.sky.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Książka - Anteny Satelitarne

Książka ANTENY SATELITARNE pod redakcją Janusza Sulisza - redaktora naczelnego...

35 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...