reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Prezes NENT Group o wprowadzaniu Viaplay do Polski

dodano: 2021-03-09 12:19 | aktualizacja: 2021-03-09 15:32
autor: Anita Kaźmierska | źródło: WP Sportowe Fakty/satkurier.pl

Viaplay Poland Anders Jensen, prezes i dyrektor generalny NENT Group, udzielił interesującego wywiadu dla „WP SportoweFakty”, w którym zdradza więcej szczegółów na temat zapowiadanego wejścia platformy streamingowej Viaplay na polski rynek. Potwierdza między innymi lokalne studio z polskimi komentatorami przy transmisjach sportu na żywo, starania o kolejne prawa medialne oraz rozmowy z polskimi nadawcami na temat europejskich pucharów i Bundesligi.

Viaplay
Viaplay


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Polskie studio i polski komentarz

Anders Jensen potwierdził w rozmowie z „WP SportoweFakty” informację, która padła już przy okazji komunikatu o nabyciu praw do transmisji Ligi Europy UEFA - że meczom na żywo towarzyszyć będzie polskie studio i komentarz. - Ma to być miejscowe studio z miejscowymi komentatorami. Chcemy wykorzystać polskie doświadczenie - informuje CEO NENT Group. Choć na razie nie padły żadne nazwiska, to rozmowy są już w toku. Jest w nie zaangażowana wynajęta przez NENT Group agencja. - Chcemy pracować z najlepszymi i zbudować w Polsce silne struktury. Przedstawimy nowy sposób na pokazywanie sportu - dodaje Anders Jensen.

Transmisjom sportowym towarzyszyć ma innowacyjne studio, wzorowane na tym, które funkcjonuje już w krajach skandynawskich. - Studio, które mamy, jest bardzo angażujące, to będzie bardzo wysoka jakość i chcemy ją wprowadzić do Polski - zapewnia CEO NENT Group. W studiu w Kopenhadze wykorzystywane są technologie rzeczywistości wirtualnej (VR). Jak informuje Anders Jensen, jest to jedno z dwóch największych studiów w Europie. Dodajmy, że podobne rozwiązania są już wykorzystywane przy transmisjach Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w Polsat Sport Premium.

Co polski widz znajdzie w platformie Viaplay?

Zapowiadana na sierpień tego roku usługa streamingowa Viaplay ma oferować transmisje meczów Bundesligi, eliminacji strefy CAF do MŚ 2022, Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji Europy UEFA oraz ligowej piłki nożnej kobiet, a także treści VOD (według zapowiedzi z listopada ub.r., ma to być ponad 8000 godzin lokalnych i międzynarodowych treści, w tym seriale, filmy i treści dla dzieci). Cena miesięcznej subskrypcji ma wynieść 34 zł.

Jak informuje Anders Jensen, NENT Group walczy o kolejne prawa sportowe. W grę wchodzi nie tylko piłka nożna, lecz również golf, tenis i sporty motorowe. - Na pewno w sierpniu, gdy wejdziemy na rynek, oferta będzie znacznie szersza - dodaje CEO NENT Group.
 
Anders Jensen - prezes i dyrektor generalny NENT Group
Źródło: nentgroup.com

Bundesliga i Liga Europy UEFA nie tylko w Viaplay?

Anders Jensen nie wyklucza współpracy NENT Group z polskimi stacjami telewizyjnymi na temat meczów europejskich pucharów i Bundesligi. - Jesteśmy na to otwarci i prowadzimy rozmowy - poinformował. Choć nie powiedział wprost, o jaką współpracę chodzi, to można się domyślać, iż mowa tu o ewentualnym odsprzedaniu sublicencji. Zainteresowani mogą być Grupa Polsat i Eleven Sports, którzy są dziś w posiadaniu praw odpowiednio do Ligi Europy UEFA i Bundesligi, czy CANAL+ Polska. Innym możliwym scenariuszem jest nawiązanie współpracy w zakresie zaoferowania usługi OTT Viaplay w ramach abonamentu polskich platform, tak jak ma to obecnie miejsce w przypadku np. Netflixa.

Dodajmy, że 9 marca platforma Viaplay wkroczyła na rynek międzynarodowy, debiutując w krajach bałtyckich.

Źródło: sportowefakty.wp.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...