Świątek - Muguruza w Canal+ Sport

dodano: 2021-03-09 18:31
autor: Janusz Sulisz | źródło: CANAL+/satkurier.pl

WTA Dubai tenis 2021 canal sport 360px.jpg W 2. rundzie WTA 1000 w Dubaju 29-letnia Japonka Misaki Doi rywalizowała z najlepszą polską tenisistką, młodszą o 10 lat, Igą Świątek. Dla Polki, rozstawionej w Dubaju z nr 8, był to pierwszy mecz od finału w Adelajdzie. W 3. rundzie Iga Świątek zagra z Garbine Muguruzą, która wygrała 6:4, 6:2 z Amandą Anisimovą. Transmisja w środę 10 marca w CANAL+ Sport.

CANAL+/satkurier.pl

Świątek i Doi jeszcze nigdy ze sobą nie grały.
Jako pierwsza przewagę przełamania uzyskała nasza tenisistka, ale już w następnym gemie Japonka odrobiła stratę serwisu. Doi od początku spotkania była bardzo agresywna, starała się przejmować inicjatywę i dyktować własne warunki gry, ale miała trudności z wygrywaniem swojego podania. Po wyrównanym początku, przewagę zaczęła zyskiwać 15. rakieta świata. Świątek wygrała 2 gemy z rzędu i wyszła na prowadzenie 4:2, a w 7. gemie po raz 3. przełamała serwis Japonki. Za chwilę po szybko wygranym podaniu Iga zwyciężyła pierwszą partię w stosunku 6:2.

Na początku 2. partii byliśmy świadkami najdłuższego gema w tym spotkaniu. Japonka, mimo obrony 5 breakpointów, nie dała rady wygrać swojego podania. Po dobrym gemie serwisowym Polka prowadziła 2:0, a w kolejnym miała 3 szanse na podwójne przełamanie. Doi wygrała jednak 5 piłek z rzędu i otworzyła swoje konto w 2. secie. Wszystko toczyło się jednak po myśli Igi. W tej części meczu zdecydowanie lepiej niż na starcie spotkania funkcjonował serwis naszej reprezentantki. Japonka nie miała żadnej szansy na przełamanie. Przewaga Polki rosła w tym secie bardzo szybko. Po 6 gemach było już 5:1. W tym momencie Świątek wyraźnie straciła koncentrację. Niespodziewanie Japonka wygrała 3 kolejne gemy i doprowadziła do stanu 4:5. W dalszym ciągu Iga potrzebowała jednak tylko 1 gema, aby zamknąć mecz. Na szczęście Iga zrobiła to w gemie nr 10.

Mistrzyni French Open 2020 pokonała Misaki Doi 6:2, 6:4.