reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Puls 2: Pasmo „Puls Kids” z wyróżnieniem

dodano: 2021-03-10 05:07
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Puls

Puls 2 Puls2  „Puls Kids” Pasmo z animacjami „Puls Kids”, emitowane w kanale Puls 2, otrzymało wyróżnienie w konkursie „Świat przyjazny dziecku” w kategorii „Kultura i multimedia”. Konkurs od prawie 20 lat organizuje Komitet Ochrony Praw Dziecka, którego kapituła wybiera „wyjątkowe inicjatywy, gry, zabawki, książki i miejsca charakteryzujące się najwyższym standardem jakości oraz wpływające w znaczący sposób na rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci”. XIX edycja konkursu została objęta patronatami honorowymi Jolanty Kwaśniewskiej i Adama Bodnara. Ambasadorami tej edycji zostali Barbara Kurdej-Szatan oraz Aleksandra i Michał Żebrowscy.

Puls 2 Puls2  „Puls Kids”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że pasmo „Puls Kids” znalazło się w tak prestiżowym gronie laureatów konkursu „Świat przyjazny dziecku”, którego celem jest wyłonienie najbardziej wartościowych inicjatyw dla dzieci. Codziennie dokładamy wszelkich starań, aby nasi najmłodsi widzowie znaleźli na „Puls Kids” jakościowe, ulubione animacje a dopełnieniem programu jest postać, którą wymyśliliśmy - Jeżyk Puls Kids. To ambasador naszej marki, w którego piękny świat będziemy nieustająco inwestować - w kolejne animacje, gry video, zabawki czy mini parki rozrywki - wciąż wzmacniając i budując relację z naszymi widzami, którym chcemy przekazywać moc pozytywnych emocji

- powiedział Dariusz Dąbski, prezes Telewizji Puls, nadawcy kanałów TV Puls i Puls 2.

- Tegoroczna edycja była pozytywnym zaskoczeniem pod względem liczby i jakości zgłoszonych inicjatyw. Przepiękne książki, gry, zabawki, pomysły... Z kapitułą konkursu prowadziliśmy intensywne narady i dyskusje, aby wyłonić laureatów. Było wiele ciekawych propozycji, jednak musieliśmy zdecydować i wyłonić te najlepsze. Spotkania z kapitułą i oceny pełne były emocji, pasji, za co wszystkim dziękuję. Przyznaliśmy także nagrodę specjalną Grannie - która jest z nami od samego początku, oraz Naszej Księgarni - obchodzącej sto lat działalności

- podsumowała Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz, manager do spraw PR i promocji, członek zarządu krajowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka.


W poniedziałek, 9 marca 2020 roku kanał Puls 2 2 przeprowadził rebranding pasma „Junior TV”, nadając mu m.in. nową nazwę - „Puls Kids” (więcej tutaj). Widzowie znajdą tu animacje, takie jak m.in. „Miraculous: Biedronka i Czarny Kot” (więcej tutaj), „Smerfy” (więcej tutaj), „Psi Patrol” (więcej tutaj), „Mustang: Duch wolności” (więcej tutaj), „Dolina Muminków” (więcej tutaj) i inne.

Programy w ramach pasma „Puls Kids” nadawane są od poniedziałku do piątku od 7:00 do 20:00 oraz w weekendowe poranki i w niedziele jako bajki na dobranoc od 18:00. Przewodnikiem po świecie pasma „Puls Kids” jest sympatyczny animowany Jeżyk, którego można spotkać na antenie w serii zabawnych scenek. - W trakcie dnia bawi, uczy i inspiruje do wspólnej zabawy - zachęca nadawca.

Uzupełnieniem pasma „Puls Kids” jest strona internetowa pulskids.pl, oficjalny kanał w serwisie YouTube, profile na Facebooku i TikToku, na których - jak informuje nadawca, dzieci znajdą edukacyjne gry i zabawy a rodzice dodatkowe inspiracje do wspólnego spędzania czasu (więcej tutaj).

W tegorocznej edycji konkursu „Świat przyjazny dziecku” wzięło udział ponad 70 firm, muzeów i teatrów. Wszystkie zgłoszone inicjatywy łączy „chęć kształcenia, wspomagania rozwoju i sprawiania radości najmłodszym”. Kapituła Komitetu Ochrony Praw Dziecka oceniała zgłaszających za ich działania i produkty.

Skład kapituły konkursu „Świat przyjazny dziecku” tworzą: Dorota Zawadzka, Aleksandra Piotrowska, Mirosława Kątna, Magdalena Dulęba-Basior, Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz, Mieczysław Wasilewski, Anna Wakulak, Katarzyna Stoparczyk, Anna Oka, Dorota Mazurek, Justyna Marszałkowska-Jakubik, Magdalena Łazarkiewicz, Dorota Karbowska-Zawadzka, Artur Barciś oraz Małgorzata Janina Berwid.

XIX edycja konkursu została objęta patronatami honorowymi rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara oraz Jolanty Kwaśniewskiej, byłej pierwszej damy. Ambasadorami tej edycji zostali aktorka Barbara Kurdej-Szatan oraz małżeństwo Aleksandra i Michał Żebrowscy.

Konkurs „Świat przyjazny dziecku” powstał blisko 20 lat temu. Jego celem jest „wyróżnienie i nagrodzenie miejsc, inicjatyw, produktów, portali, zabawek, gier i książek, charakteryzujących się najwyższym standardem jakości oraz wpływających w znaczący sposób na rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci”.
 
Bohaterki serialu animowanego „Miraculous: Biedronka i Czarny Kot”, foto: Telewizja Puls
Bohaterki serialu animowanego „Miraculous: Biedronka i Czarny Kot”, foto: Telewizja Puls


„Puls Kids” - emisja codziennie w kanale Puls 2.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

259 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...