reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Polski El Greco” w TVP1 i TVP Dokument

dodano: 2021-03-10 07:31
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP1 TVP 1 Jedynka „Polski El Greco” W środę, 31 marca br. o godz. 23:00 w kanale TVP1, a w kolejnych dniach w stacji TVP Dokument, wyemitowany zostanie premierowo fabularyzowany film dokumentalny „Polski El Greco”, którego autorką scenariusza i reżyserką jest Katarzyna Kowalska. Producentami filmu o obrazie „Ekstaza świętego Franciszka” są Instytut Pileckiego i TVP, przy wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. We wtorek, 9 marca br. w Kinie Kultura w Warszawie odbyła się premiera tej produkcji.

TVP1 TVP 1 Jedynka „Polski El Greco”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film „Polski El Greco” opowiada historię obrazu mistrza z Toledo, który odkryto w latach 60. ubiegłego wieku w Polsce. „Ekstazę świętego Franciszka” pędzla El Greca znalazły dwie młode badaczki Polskiej Akademii Nauk (PAN). Izabella Galicka i Hanna Sygietyńska. Obraz znajdował się na plebanii kościoła w Kosowie Lackim. Obecnie obraz znajduje się w Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach.

Premiera dokumentu odbyła się we wtorek, 9 marca br. w Kinie Kultura w Warszawie, a wkrótce zobaczyć go będą mogli widzowie Telewizji Polskiej, w kanałach TVP1 i TVP Dokument.

„Polski El Greco” - emisja w środę, 31 marca 2021 roku o godz. 23:00 w TVP1. Program ten będą mogli również oglądać widzowie kanału TVP Dokument.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

LNB Octo Fuba DEK 817 LTE

Markowy konwerter 8-wyjściowy Fuba to najwyższej jakości urządzenia tego typu...

265 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...