reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Fort Boyard” wraca do Polski. Premiera w Viaplay

dodano: 2021-03-10 10:11 | aktualizacja: 2021-03-10 11:04
autor: Anita Kaźmierska | źródło: NENT Group/ATM Grupa/satkurier.pl

Fort Boyard Nordic Entertainment Group (NENT Group) poinformowała, że jej pierwszą lokalną produkcją emitowaną w Polsce będzie „Fort Boyard”. Ten popularny program rozrywkowy dla całej rodziny powraca po ponad 10 latach, będąc jednocześnie pierwszym, którego emisję ogłoszono od momentu zapowiedzi uruchomienia platformy streamingowej Viaplay na polskim rynku. W nowej odsłonie „Fortu Boyard” uczestniczyć będzie 48 znanych polskich osobistości, rywalizujących między sobą w różnorodnych rozgrywkach prowadzonych na francuskim wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego.

Fort Boyard
Fort Boyard


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
NENT Group uruchomi serwis streamingowy Viaplay w Polsce w drugiej połowie 2021 roku. Firma planuje produkcję lokalnych treści, zarówno w kategorii scripted, jak i non-scripted (bez scenariusza) z celem zainteresowania polskiego widza.

Viaplay i Endemol Shine Polska z nową polską edycją „Fortu Boyard”

„Fort Boyard” jest pierwszym spośród wielu programów, których szczegóły zostaną wkrótce ogłoszone, informuje NENT Group. Dzięki sprawdzonemu oraz odnoszącemu sukcesy formatowi, który jest chętnie oglądany przez całe rodziny, program ten ma budować silną pozycję platformy Viaplay na polskim rynku.
 

– Naszą ambicją jest emisja lokalnych produkcji, zarówno fabularnych, jak i tych tworzonych w formacie non-scripted, które staną się jednym z filarów oferty Viaplay w Polsce. Legendarne programy, takie jak „Fort Boyard”, które z sukcesem wznowiliśmy na innych rynkach, są doskonałym pierwszym krokiem na drodze do pozyskania lokalnej publiczności. Cieszymy się, że będziemy mogli ponownie zaprezentować ten format w Polsce i czekamy z niecierpliwością, by móc przedstawić pozostałe lokalne treści, które znajdą się w naszej ofercie – podkreśla Filippa Wallestam, Chief Content Officer NENT Group.

„Fort Boyard” jest francuskim programem rozrywkowym, którego format został stworzony w 1990 roku. W każdym odcinku dwie drużyny złożone ze znanych osobistości rywalizują ze sobą, by zdobyć jak największą sumę pieniędzy. Uczestnicy programu muszą rozwiązywać różnorodne zagadki oraz konkurować w wielu rozgrywkach, wymagających sprawności fizycznej i intelektualnej, które prowadzone są zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz fortu. Bardzo istotnym elementem programu jest humor oraz wiele zwariowanych i zabawnych wyzwań czekających na jego uczestników. Od momentu swojej premiery w 1990 roku „Fort Boyard” jest niezwykle popularny i bardzo lubiany przez widzów na całym świecie.

Seria „Fort Boyard” emitowana w naszym kraju zostanie wyprodukowana przez Endemol Shine Polska, będącego częścią międzynarodowej grupy medialnej Banijay. Endemol odpowiada za takie produkcje, jak „Big Brother Polska”, „Twoja twarz brzmi znajomo”, „Postaw na milion”, „MasterChef” czy „Gotowi do gotowania. Start!” i inne.

Premiera programu „Fort Boyard” odbędzie się jesienią 2021 roku w serwisie streamingowym Viaplay. Nazwiska jego uczestników oraz prowadzących zostaną ogłoszone wkrótce.

Polskie edycje emitowane ponad 10 lat temu w TVP2

Dwie polskie edycje produkcji „Fort Boyard”, za które odpowiadała ATM Grupa, emitowane były w 2008 i 2009 roku w TVP2. Prowadzili je: Robert Gonera i Katarzyna Glinka, a w rolę mędrca, który rozdawał uczestnikom zadania, wcielił się Janusz Weiss. W pierwszej serii „Fortu Boyard" udział wzięły następujące znane osobistości: Justyna Steczkowska, Aleksandra Szwed, Weronika Książkiewicz, Anna Popek, Aneta Florczyk, Natasza Urbańska, Mariusz Pudzianowski, Conrado Moreno, Roman Polko, Przemysław Saleta, Joanna Liszowska, Katarzyna Cichopek oraz Maciej Kurzajewski. W drugiej serii: Jan Wieczorkowski, Andrzej Grabowski, Karol Strasburger, Beata Sadowska, Olga Borys, Joanna Jabłczyńska, Katarzyna Zielińska, Rafał Cieszyński, Marta Wiśniewska, Anna Prus, Renata Dancewicz, Piotr Cugowski oraz Krzysztof Skiba.
 
Fort Boyard


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...