reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Disney+ ma już 100 mln subskrybentów

dodano: 2021-03-10 11:37
autor: Anita Kaźmierska | źródło: The Walt Disney Company/satkurier.pl

Disney+ The Walt Disney Company poinformował podczas wirtualnego dorocznego zgromadzenia akcjonariuszy, że jego usługa SVOD Disney+ przekroczyła próg 100 mln subskrybentów na całym świecie w ciągu zaledwie 16 miesięcy od uruchomienia. Na koniec 2020 roku Disney+ miał 94,9 mln subskrybentów, co oznacza, że w dwa miesiące pozyskał kolejne 5 mln.

Disney+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Ogromny sukces Disney+, który przekroczył już próg 100 mln subskrybentów, zainspirował nas do jeszcze większego zaangażowania i znacznego zwiększenia inwestycji w tworzenie wysokiej jakości treści - powiedział Bob Chapek, dyrektor generalny The Walt Disney Company. - W rzeczywistości stawiamy sobie za cel ponad 100 nowych tytułów rocznie, w tym Disney Animation, Disney Live Action, Marvel, Star Wars oraz National Geographic. Nasza działalność skierowana bezpośrednio do konsumenta jest najwyższym priorytetem firmy, a nasza solidna lista treści będzie nadal napędzać jej rozwój.

Disney+ został uruchomiony w Stanach Zjednoczonych dnia 12 listopada 2019 roku, a następnie pojawił się w Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Europie, Ameryce Łacińskiej, a ostatnio także w Singapurze. Nadal brak go w Polsce.

Dodajmy, że Netflix zakończył 2020 rok z liczbą 203,66 mln subskrybentów na całym świecie, więc Disney+ ma ich dwukrotnie mniej, choć z prognozy Digital TV Research wynika, że prześcignie Netflixa w 2026 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 PRO HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...