reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zrealizowana z Polsatem „Rysa” w AXN

dodano: 2021-03-10 09:28
autor: Łukasz Knapik | źródło: Sony Corporation/satkurier.pl

AXN Polsat „Rysa” Telewizja AXN pokaże najnowszą lokalną produkcję Sony Pictures Television Networks Central Europe, zrealizowaną wspólnie z grupą Cyfrowy Polsat. „Rysa”, 8-odcinkowy serial kryminalny, jest adaptacją 1. części cyklu bestsellerowej powieści Igora Brejdyganta. W rolach głównych widzowie zobaczą m.in. Julię Kijowską, Macieja Zakościelnego, Dawida Ogrodnika, Kingę Preis i Zbigniewa Zamachowskiego. Za produkcję odpowiadał Endemol Shine Polska. Serial będzie dostępny w wersji z polskimi napisami dla niesłyszących. Premiera telewizyjna „Rysy” odbędzie się we wtorek, 13 kwietnia br. o godz. 22:00 w AXN. Dotychczas serial ten mogli oglądać użytkownicy serwisu VOD Ipla.

AXN Polsat „Rysa”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Rysa”, pierwsza część cyklu kryminalnego autorstwa Igora Brejdyganta, to połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym. Największą zagadką okazują się bolesne doświadczenia głównej bohaterki. Monika Brzozowska (w tej roli Julia Kijowska), policjantka pracująca w warszawskim wydziale zabójstw, stara się wygrać z dręczącymi ją lękami i ocalić samą siebie. Kobieta, w miarę prowadzenia dochodzenia w sprawie serii morderstw, zaczyna trafiać na tropy prowadzące do niej samej. Bohaterka przeczuwa, że w sprawie chodzi o coś więcej niż zwykłe porachunki. Cierpiąca na zaniki pamięci Brzozowska zostaje wplątana w niebezpieczną grę, która zmusi ją do ponownej walki z demonami przeszłości.

Na ekranie widzowie zobaczą m.in. Julię Kijowską („Sługi boże”, „Zjednoczone stany miłości” i „Drogówka”), Kingę Preis („Córki dancingu”, „Pod Mocnym Aniołem” i „W ciemności”), Macieja Zakościelnego („Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, „Diagnoza” i „Czas honoru”), Janusza Chabiora („Kamerdyner”, „Ślepnąc od świateł” i „Wołyń”), Dawida Ogrodnika („Ikar. Legenda Mietka Kosza”, „Cicha noc” i „Chce się żyć”), Mariusza Ostrowskiego („Znaki” i „Solid Gold” ) i Zbigniewa Zamachowskiego („Kurier”, „Pakt” i „Pokłosie”). Serial wyreżyserowali Maciej Migas („Żyć nie umierać” i „Oda do radości”) i  Łukasz Kośmicki („Ultraviolet” i „Ukryta gra”). Scenarzystą wiodącym produkcji jest autor powieści - Igor Brejdygant („Paradoks”, „Zbrodnia”, „Ultraviolet” i „Szadź”), a drugim scenarzystą Bartosz Janiszewski („Ultraviolet” i „Wataha”).

Za produkcję odpowiadał Endemol Shine Polska. Sony Pictures Television Networks Central Europe zrealizowało projekt we współpracy z Grupą Polsat. Kontynuacją historii komisarz Moniki Brzozowskiej będzie serial „Układ”, do którego zdjęcia powstają aktualnie w Warszawie.

Premiera telewizyjna serialu „Rysa” odbędzie się we wtorek, 13 kwietnia br. o godz. 22:00 w AXN.
Kolejne odcinki emitowane będą w każdy wtorek o godz. 22:00 (więcej tutaj).
 
Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Maciej Zakościelny i Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Maciej Zakościelny i Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Scenarzystą serialu „Rysa” jest Igor Brejdygant, foto: Jakub Celej
Scenarzystą serialu „Rysa” jest Igor Brejdygant, foto: Jakub Celej

„Rysa” - emisja we wtorki (od 13 kwietnia 2021 roku) o godz. 22:00 w AXN.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...