reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zrealizowana z Polsatem „Rysa” w AXN

dodano: 2021-03-10 09:28
autor: Łukasz Knapik | źródło: Sony Corporation/satkurier.pl

AXN Polsat „Rysa” Telewizja AXN pokaże najnowszą lokalną produkcję Sony Pictures Television Networks Central Europe, zrealizowaną wspólnie z grupą Cyfrowy Polsat. „Rysa”, 8-odcinkowy serial kryminalny, jest adaptacją 1. części cyklu bestsellerowej powieści Igora Brejdyganta. W rolach głównych widzowie zobaczą m.in. Julię Kijowską, Macieja Zakościelnego, Dawida Ogrodnika, Kingę Preis i Zbigniewa Zamachowskiego. Za produkcję odpowiadał Endemol Shine Polska. Serial będzie dostępny w wersji z polskimi napisami dla niesłyszących. Premiera telewizyjna „Rysy” odbędzie się we wtorek, 13 kwietnia br. o godz. 22:00 w AXN. Dotychczas serial ten mogli oglądać użytkownicy serwisu VOD Ipla.

AXN Polsat „Rysa”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Rysa”, pierwsza część cyklu kryminalnego autorstwa Igora Brejdyganta, to połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym. Największą zagadką okazują się bolesne doświadczenia głównej bohaterki. Monika Brzozowska (w tej roli Julia Kijowska), policjantka pracująca w warszawskim wydziale zabójstw, stara się wygrać z dręczącymi ją lękami i ocalić samą siebie. Kobieta, w miarę prowadzenia dochodzenia w sprawie serii morderstw, zaczyna trafiać na tropy prowadzące do niej samej. Bohaterka przeczuwa, że w sprawie chodzi o coś więcej niż zwykłe porachunki. Cierpiąca na zaniki pamięci Brzozowska zostaje wplątana w niebezpieczną grę, która zmusi ją do ponownej walki z demonami przeszłości.

Na ekranie widzowie zobaczą m.in. Julię Kijowską („Sługi boże”, „Zjednoczone stany miłości” i „Drogówka”), Kingę Preis („Córki dancingu”, „Pod Mocnym Aniołem” i „W ciemności”), Macieja Zakościelnego („Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, „Diagnoza” i „Czas honoru”), Janusza Chabiora („Kamerdyner”, „Ślepnąc od świateł” i „Wołyń”), Dawida Ogrodnika („Ikar. Legenda Mietka Kosza”, „Cicha noc” i „Chce się żyć”), Mariusza Ostrowskiego („Znaki” i „Solid Gold” ) i Zbigniewa Zamachowskiego („Kurier”, „Pakt” i „Pokłosie”). Serial wyreżyserowali Maciej Migas („Żyć nie umierać” i „Oda do radości”) i  Łukasz Kośmicki („Ultraviolet” i „Ukryta gra”). Scenarzystą wiodącym produkcji jest autor powieści - Igor Brejdygant („Paradoks”, „Zbrodnia”, „Ultraviolet” i „Szadź”), a drugim scenarzystą Bartosz Janiszewski („Ultraviolet” i „Wataha”).

Za produkcję odpowiadał Endemol Shine Polska. Sony Pictures Television Networks Central Europe zrealizowało projekt we współpracy z Grupą Polsat. Kontynuacją historii komisarz Moniki Brzozowskiej będzie serial „Układ”, do którego zdjęcia powstają aktualnie w Warszawie.

Premiera telewizyjna serialu „Rysa” odbędzie się we wtorek, 13 kwietnia br. o godz. 22:00 w AXN.
Kolejne odcinki emitowane będą w każdy wtorek o godz. 22:00 (więcej tutaj).
 
Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Maciej Zakościelny i Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Maciej Zakościelny i Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Scenarzystą serialu „Rysa” jest Igor Brejdygant, foto: Jakub Celej
Scenarzystą serialu „Rysa” jest Igor Brejdygant, foto: Jakub Celej

„Rysa” - emisja we wtorki (od 13 kwietnia 2021 roku) o godz. 22:00 w AXN.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak balkonowy prosty 40cm

Stojak uniwersalny instalowany pionowo do barierki balkonowej.

30 zł Więcej...

Konwerter Quad Opticum Robust 0.1dB

Bardzo tani, poczwórny konwerter Universal Quad produkcji Opticum do anten...

55 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6934 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem SNR,...

299 zł Więcej...
reklama