reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Na Łotwie ruszy bezpłatny TV4

dodano: 2021-03-10 18:20 | aktualizacja: 2021-03-10 18:52
autor: RO | źródło: lsm.lv

pilot telewizja nowe kanały Firma medialna 4.vara wygrała przetarg na prawo do rozpowszechniania programu telewizyjnego w ogólnodostępnej telewizji naziemnej na Łotwie. Do końca tego roku ma uruchomić TV4, którego głównym celem będzie nadawanie treści informacyjnych i edukacyjnych dla widzów w różnym wieku.

Łotwa Ryga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
4.vara była jedynym oferentem w przetargu na oferowanie 6. kanału, który może być dystrybuowany bezpłatnie we wszystkich sieciach operatorów kablowych na Łotwie.

Obecnie jest rozpowszechnianych 5 kanałów: tworzone przez media publiczne LTV1 i LTV7 oraz media komercyjne Re:TV, RigaTV 24 i Sportacentrs.com TV.

Zgodnie z warunkami przetargu, nowa marka TV4 ma prezentować szeroki wachlarz treści informacyjnych, motywujących społeczeństwo do myślenia, dyskusji i analizy. Kanał chce przyciągnąć młodych ludzi, którzy każdego dnia poświęcają niewiele czasu na przyswajanie treści informacyjnych.

W TV4 będą nadawane różne konferencje, fora i dyskusje odbywające się na Łotwie, takie jak posiedzenia plenarne Sejmu Republiki Łotewskiej oraz przebiegi ważnych wydarzeń w kraju. W godzinach popołudniowych w dni robocze planowane jest większe zwrócenie uwagi na młodzież, a wieczorem program będzie dostosowywany do szerszej widowni, dający szansę czołowym łotewskim specjalistom z różnych dziedzin. W weekendy ma być więcej pozycji rozrywkowych, w tym dla miłośników kultury. Pojawią się również treści, które mogą być ciekawe dla łotewskiej diaspory za granicą.

Prawo do nadawania bezpłatnego w naziemnej telewizji zacznie obowiązywać od 1 kwietnia 2021 roku.

Konkurs łotewskiej Krajowej Rady ds. Mediów Elektronicznych (NEPLP) został ogłoszony pod koniec 2020 roku. Celem było wprowadzenie do naziemnej dystrybucji kanału, zaspakajającego potrzeby demokratyczne, społeczne i kulturalne.

Źródło: www.lsm.lv 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...