Zobacz sport w tv na dzień: 2021-04-22 - 2021-04-23 - 2021-04-24

21. kolejka PKO BP Ekstraklasy: Lech - Piast w 4K

dodano: 2021-03-10 21:53
autor: Janusz Sulisz | źródło: CANAL+/TVP Sport/satkurier.pl

PKO Ekstraklasa Canal sport TVP Sport 360px.jpg Jagiellonia i Pogoń zawodzą w ostatnich tygodniach, ale to ich spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco. Zarówno piłkarze Bogdana Zająca, jak i Kosty Runjaicia, będą chcieli przerwać nie najlepszą passę. Transmisja piątkowego meczu Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin w CANAL+ 4K Ultra HD, ale także w TVP Sport. Oprócz meczu Jaga - Pogoń w 4K zobaczymy też w tej technologii sobotni mecz Lech - Piast oraz niedzielne spotkanie Legii z Wartą Poznań. Na koniec kolejki mecz Stali Mielec z Podbeskidziem Bielsko - Biała.

Ekstraklasa.org

Jaga vs. Pogoń
Jagiellonia i Pogoń nie najlepiej rozpoczęły rundę wiosenną PKO Ekstraklasy. Piłkarze Zająca w 2021 roku wygrali tylko jeden mecz – z Lechią Gdańsk (2:0). W sześciu tegorocznych kolejkach wywalczyli zaledwie 5 punktów. Nieznacznie lepiej poradzili sobie zawodnicy Runjaicia, którzy w sześciu kolejkach uzbierali siedem oczek. W ostatnich trzech spotkaniach ligowych nie potrafili jednak nawet zremisować. W lutym odpadli też z Pucharu Polski, przegrywając z Piastem Gliwice.

Choć Portowcy wciąż są wiceliderem tabeli polskiej ligi, to w ostatnich tygodniach przeżywają trudny okres. Równie słabo wiedzie się Jadze, która przegrała dwa ostatnie spotkania z rzędu i zajmuje 12. miejsce w lidze. W piątkowym meczu w Białymstoku oba zespołu postarają się więc przerwać złą serię. A to zwiastuje emocjonujące widowisko.

W tym sezonie obie drużyny zagrały już ze sobą.
W październiku, na stadionie w Szczecinie, górą byli gospodarze. Wygrali wyraźnie, strzelając przyjezdnym aż 3 gole. Bramki dla Pogoni zdobywali wówczas Michał Kucharczyk, Sebastian Kowalczyk i... Bodvar Bodvarsson, który strzelił gola samobójczego. Dziś Islandczyka w Jagiellonii już nie ma, ale dwaj pozostali piłkarze wciąż pozostają graczami Portowców.

Legia vs. Warta​​​​​​​
W rundzie jesiennej legioniści jako mistrzowie Polski nie pozostawili żadnych złudzeń co do tego, która drużyna jest lepsza. Już w 1. połowie spotkania piłkarze Legii strzelili 3 bramki i spokojnie dowieźli zwycięstwo z Wartą do końca. W rewanżu przy Łazienkowskiej także powinni zdobyć komplet punktów. Warta Poznań ostatnio gra całkiem przyzwoicie i jak na beniaminka jest na dobrym 10. miejscu w tabeli. Warta rzadko remisuje swoje mecze (tylko 2), podobnie jak Legia (tylko 3 remisy), więc jest szansa na bramki.