reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyfrowy Polsat zainteresowany udziałami w Eobuwie

dodano: 2021-03-12 10:18
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Cyfrowy Polsat/CCC

Cyfrowy Polsat wiosna Grupa CCC poinformowała, że jest na ukończeniu procesu pozyskania dwóch nowych inwestorów mniejszościowych dla spółki eobuwie.pl, zajmującej się sprzedażą online obuwia, torebek i akcesoriów różnych marek. 11 marca br. rozpoczęły się negocjacje, na zasadzie wyłączności, z dwoma wybranymi inwestorami - Cyfrowy Polsat S.A. i A&R Investments Limited, jednym z akcjonariuszy spółki prawa luksemburskiego InPost S.A.

Eobuwie
Eobuwie


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zarówno Cyfrowy Polsat, jak i A&R Investments Limited są zainteresowani zakupem po 10 proc. udziałów Eobuwie od Grupy CCC w ramach transakcji pre-IPO (niepublicznej emisji akcji), za kwotę 500 mln zł każdy. Spółka CCC posiada pośrednio w obuwie.pl 74,99 proc. ogólnej liczby akcji.

Okres wyłączności będzie trwał do 31 marca 2021 roku – w tym czasie planowane jest wynegocjowanie i podpisanie finalnej dokumentacji transakcyjnej z oboma inwestorami. Wspomniana transakcja ma zapewnić spółce Eobuwie pozyskanie nowych, silnych akcjonariuszy mniejszościowych, a Grupie CCC pozyskanie środków w wysokości 1 mld zł i jednoczesne utrzymanie pozycji akcjonariusza większościowego w Eobuwie.

Zarząd Cyfrowego Polsatu informuje, iż traktuje ewentualną Inwestycję jako transakcję o charakterze inwestycji finansowej, ze ściśle określonym sposobem i momentem ewentualnego wyjścia z inwestycji, którym zgodnie z intencją stron byłaby pierwsza oferta publiczna eobuwie.pl, planowana na 2022 lub 2023 rok, w zależności od warunków rynkowych i innych istotnych czynników. Jednocześnie w opinii zarządu Cyfrowego Polsatu potencjalna inwestycja stwarza szanse na pozyskanie doświadczenia w perspektywicznym obszarze e-commerce.

Biorąc pod uwagę bardzo dobre wyniki spółki eobuwie.pl i dynamicznie rozwijający się segment rynkowy, w którym działa eobuwie.pl, zarząd Cyfrowego Polsatu uważa, że ewentualna inwestycja ma szansę wygenerować atrakcyjną stopę zwrotu, pozwalając jednocześnie własnym spółkom pozyskać kompetencje w budowaniu i rozwoju działalności w obszarze e-commerce, który stanowi naturalną ścieżkę rozwoju grupy po nabyciu Grupy Interia.pl.

Grupa CCC wpływy ze sprzedaży mniejszościowego pakietu 20 proc. akcji Eobuwie planuje przeznaczyć na:
  • ogólne cele korporacyjne, w tym częściową spłatę i refinansowanie zobowiązań, w kwocie 0,4 mld zł,
  • dodatkowe zabezpieczenie finansowe na wypadek wprowadzenia kolejnych obostrzeń (lock-downów) związanych z pandemią COVID-19,
  • rezerwę gotówkową niezbędną do przygotowania i częściowego sfinansowania, na bazie posiadanej opcji call wykupu, 25 proc. akcji Eobuwie należących obecnie do MKK3.
 

– Tą transakcją chcemy pozyskać dla Eobuwie renomowanych inwestorów, którzy wesprą firmę i jej zespół w dalszym, szybkim rozwoju i budowaniu pozycji europejskiego lidera w sprzedaży obuwia online. Pracownicy Eobuwia stworzyli unikatową firmę i bardzo dobre miejsce pracy oraz rozwoju – powiedział Dariusz Miłek, przewodniczący rady nadzorczej eobuwie.pl oraz przewodniczący rady nadzorczej CCC SA.

– Oczekujemy, że dzięki tej transakcji wzmocni się instytucjonalny akcjonariat Eobuwie. Pozyskane wpływy pozwolą nam natomiast na zabezpieczenie całej Grupy CCC w czasach trwającej obecnie pandemii, a także wesprą proces refinansowania zobowiązań, przy jednoczesnym zachowaniu pakietu większościowego Eobuwia. Oznacza to, że jesteśmy w stanie zaadresować najbardziej kluczowe wyzwania wszystkich stron – rozwój, płynność, cele finansowe, bezpieczeństwo – powiedział Marcin Czyczerski, prezes zarządu Grupy CCC. – Eobuwie notuje obecnie stabilny i silny wzrost sprzedaży, jednocześnie poprawiając swoją rentowność. Uważamy, że naturalnym krokiem dla spółki będzie zadebiutowanie na giełdzie w perspektywie 2022 lub 2023 roku.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...