reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

GONET.TV - test usługi i dekodera

dodano: 2021-03-12 16:02
autor: Anita Kaźmierska | źródło: SAT Kurier 1-2/2021

GONET.TV W listopadzie ub.r. na polski rynek wkroczyła nowa usługa streamingowa GONET.TV. Serwis ten jest już dobrze znany widzom w Czechach i na Słowacji, gdzie od czterech lat działa pod nazwą Lepší.TV. Oferta GONET.TV obejmuje poza telewizją na żywo (100 kanałów) również ponad 25 000 stacji radiowych (w tym wiele w języku polskim). Usługa jest dostępna w formie aplikacji na urządzenia mobilne Android i iOS, Android TV, smart TV, a także w wersji na przeglądarki internetowe. Możliwe jest też nabycie dedykowanego androidowego urządzenia GONET.TV BOX. Redakcja SAT Kuriera otrzymała jeden egzemplarz tego boxa do testów.

goNET.TV
goNET.TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Historia GONET

Czeska spółka goNET powstała w 1996 roku. Od samego początku zajmowała się rozwojem aplikacji internetowych dla firm. Od 1998 roku jest właścicielem tvprogram.cz z rozbudowanym programem telewizyjnym. W 2016 roku uruchomiła w Czechach i na Słowacji platformę OTT Lepší.TV. W 2020 roku wprowadziła do Polski platformę GONET.TV. Firma oferuje również pomoc we wdrożeniu platformy telewizyjnej wszystkim osobom zainteresowanym założeniem własnej marki OTT.

Oferta GONET.TV dedykowana na polski rynek obejmuje 100 kanałów telewizyjnych na żywo (66 w jakości HD) (stan na 12.03.2021 r.). Co istotne usługa oferuje rozbudowane EPG (przewodnik po programach), możliwość nagrywania w chmurze (przechowywanie do 30 dni), pauzowania, wznawiania i przewijania (timeshift) oraz oglądania nawet do 30 dni wstecz (catch up TV), choć dla większości kanałów jest to do 7 dni wstecz. Dostępna jest również funkcja PiP (obrazu w obrazie).

Pełną listę kanałów oferowanych w ramach usługi GONET.TV można znaleźć na stronie internetowej www.gonet.tv. Dostępne są m.in. cztery kanały TVP (TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Info HD, TVP3), Polsat, TVN, TV4, TV Puls, Puls 2, TV Trwam, Stopklatka TV i Zoom TV, znane z naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce. Wśród wielu polskich stacji na szczególną uwagę zasługują: filmowe Kino TV HD, Kino Polska HD, Filmbox Premium HD, Filmbox Family HD, Filmbox Extra HD i Filmax HD. Nie brakuje też popularnych czeskich i słowackich stacji oraz kanałów zagranicznych w językach angielskim, rosyjskim, węgierskim, francuskim czy niemieckim. W skład pakietu wchodzą również m.in. kanały erotyczne: Leo TV HD, Leo TV Gold HD i Extasy HD.

Poza telewizją na żywo, do dyspozycji użytkownika jest biblioteka treści VOD z filmami, serialami, dokumentami i treściami dla dzieci (około 1100 pozycji).

Miesięczna opłata za dostęp do podstawowej oferty GONET.TV, obejmującej około 100 kanałów, wynosi 29 zł. Jest możliwość wypróbowania usługi przez jeden miesiąc w cenie 1 zł. Przy płatności za rok z góry 324 zł, miesięczny koszt to 27 zł. Płatności można dokonywać kartą kredytową, Google Pay lub przelewem bankowym. Aby móc korzystać z GONET.TV jednocześnie na wielu urządzeniach, należy dopłacać 9,90 zł miesięcznie. Bez wykupienia tej opcji, przy próbie uruchomienia streamingu na kolejnym urządzeniu obraz na pierwszym ekranie się zatrzymuje.

GONET.TV BOX

W cenie 269 zł do usługi oferowany jest dekoder Android TV, z obsługą 4K i H.265/HEVCGONET.TV BOX. Urządzenie, które otrzymaliśmy do testów, ma na pokładzie 2 GB pamięci RAM DDR4 oraz 16 GB pamięci flash eMMC. Łączność z internetem może być realizowana na dwa sposoby – przewodowo (Ethernet) lub bezprzewodowo (Wi-Fi: 2,4 GHz, 802.11 b/g/n). Box posiada dwa porty USB – jeden w wersji 2.0 i jeden w wersji 3.0. Ponadto wyposażony jest w wyjście AV, wyjście optyczne cyfrowego dźwięku oraz slot na kartę TF. Sercem boxa jest układ Amlogic S905X2 z 4-rdzeniowym procesorem ARM Cortex-A53 2 GHz i grafiką Mali-G31 MP2.
 
GONET.TV BOX

W zestawie oprócz samego dekodera otrzymaliśmy: pilot zdalnego sterowania wraz z adapterem Bluetooth pod USB, instrukcję obsługi, kabel HDMI, kabel Ethernet, dwie baterie AAA.

Pilot jest niezwykle interesujący, ponieważ alternatywnie umożliwia obsługę dekodera za pomocą kursora. Dodatkowo posiada pod spodem pełną klawiaturę alfanumeryczną w układzie QWERTY.
 
Spodnia część pilota z klawiaturą QWERTY

Na urządzeniu, które otrzymaliśmy do testów, dostępny jest system Android TV w wersji 9.

Po podłączeniu i uruchomieniu dekodera na ekranie pokazuje się ekran główny, z którego można przejść do aplikacji GONET.TV lub do innych aplikacji dostępnych na urządzeniu. Można również przyjść stąd do ustawień dekodera.

Obok głównego kafelka z logo GONET.TV mamy kolejno ikonki: przeglądarki internetowej Google Chrome, odtwarzacza multimedialnego, dostępu do wszystkich aplikacji, ustawień, sklepu Google Play, galerii, muzyki i oczyszczania pamięci.

Natomiast na pasku w dolnej części ekranu domyślnie znajdują się kafelki pozwalające na przejście do: gry Crossy Road, kalkulatora, animacji z płonącym w kominku ogniem, Spotify, YouTube’a. Z kolei po wybraniu kafelka ze znakiem plusa można dowolnie zmieniać układ tego dolnego paska – dodawać i usuwać aplikacje.

Oprócz wspomnianych funkcji, w prawym górnym rogu ekranu znajduje się zegar pokazujący aktualny czas.
 
Strona główna GONET.TV BOX

Nakładka GONET.TV na Android TV jest zaprojektowana w sposób funkcjonalny i przejrzysty. Pozwala na szybki dostęp do wielu istotnych aplikacji, w tym odtwarzaczy multimedialnych i przeglądarek internetowych, a także go gier.

Aplikacja GONET.TV w praktyce

Aplikacja GONET.TV jest dostępna nie tylko na dedykowanym boxie, lecz także przez przeglądarki internetowe, na urządzeniach mobilnych (iOS i Android), na wielu modelach Smart TV, w tym Samsung. W zasadzie interfejs i funkcjonalności na wszystkich tych urządzaniach są bardzo do siebie zbliżone, a po zalogowaniu na konto aplikacja pamięta ustawienia oraz to, co ostatnio oglądaliśmy, co nagraliśmy, itd.

Główny ekran aplikacji GONET.TV (w wersji na urządzenia mobilne aplikacja działa tylko w trybie poziomym) podzielony jest na następujące sekcje: Teraz w TV, Kontynuuj oglądanie, Nagrane, Najczęściej oglądane, Filmy, Seriale, Dokumenty, Sport i Dla dzieci.
 
Ekran główny

Co ciekawe jest możliwość personalizacji wyglądu ekranu głównego – przesuwania sekcji góra/dół, usuwania ich lub dodawania (np. dołączenia Pogody), a także konfiguracji, co konkretnie ma się wyświetlać na kafelkach (za pomocą dedykowanych filtrów lub sortowania).

Nad tymi sekcjami znajduje się pasek menu podzielony na: Wideoteka, Moje, Telewizja online, Szukaj (ikona lupki), Radio, Pogoda (widżet), Castowanie (ikonka monitora, na aplikacji mobilnej) oraz Ustawienia (ikona trybki).

W Ustawieniach można np. przedłużyć pakiet lub dokupić dodatkowe funkcje, edytować listę kanałów (przesuwanie góra/dół, ukrywanie), edytować widok, włączyć napisy ekranowe, ustawić domyślną jakość streamingu (standard, wysoka, Full HD), wybrać język, wprowadzić dane osobiste, dodać profil (np. chroniony PIN-em, dla dziecka) – każdy z użytkowników ma własne nagrania, historię i listę kanałów.
 
Ustawienia strony głównej

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...