reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP1: Rafał Brzozowski pojedzie na „Eurowizję”

dodano: 2021-03-13 06:44
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP1 TVP 1 Jedynka „Konkurs Piosenki Eurowizji 2021” W dniach 18-22 maja br. w hali Ahoy w Rotterdamie, w Holandii, odbędzie się 65. „Konkurs Piosenki Eurowizji”. Widowisko to miało się odbyć pierwotnie w 2020 roku, ale zostało przełożone z uwagi na epidemię koronawirusa. W ubiegłorocznym wydarzeniu Polskę miała reprezentować wokalistka Alicja Szemplińska, z piosenką „Empire”, po wygranej w widowisku „Szansa na sukces. Eurowizja 2020” (emisja w kanałach TVP2, TVP3, TVP Polonia i TVP Rozrywka). W tym roku Telewizja Polska ogłosiła, że przedstawicielem naszego kraju będzie Rafał Brzozowski, wokalista i gospodarz programu TVP1 „Jaka to melodia?”. Wykona on piosenkę „The Ride”.

TVP1 TVP 1 Jedynka „Konkurs Piosenki Eurowizji 2021”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Utwór „The Ride” został napisany i skomponowany przez szwedzkich kompozytorów: nominowanego do nagrody Grammis Joakima Övreniusa, Thomasa Karlssona, Clarę Rubensson, Johana Mauritzsona. Dyrektorem artystycznym wideoklipu i występu scenicznego „The Ride” jest Mikołaj Dobrowolski, choreografię stworzył Agustin Egurrola, a wideo wyreżyserował Pascal Pawliszewszki.

Rafał Brzozowski jest piosenkarzem i gospodarzem programu „Jaka to melodia?” (więcej tutaj), emitowanego w kanale TVP1 (więcej tutaj i tutaj). W 2020 roku był jednym z prowadzących 18. „Konkurs Eurowizji Junior” (więcej tutaj i tutaj). Oprócz miłości do muzyki jego wielką pasją są lotnictwo i sport (zdobył brązowy medal akademickich mistrzostw Polski w zapasach). Posiada licencję pilota turystycznego, a obecnie jest w trakcie zdobywania licencji akrobacyjnej.

65. „Konkurs Piosenki Eurowizji” odbędzie się w hali Ahoy w Rotterdamie. Koncerty odbędą się w następującej kolejności: we wtorek, 18 maja br. pierwszy półfinał, w czwartek, 20 maja br. drugi półfinał, a w sobotę, 22 maja br. finał.

Polska zaprezentuje się w drugim półfinale (w czwartek, 20 maja br.) obok Austrii, Mołdawii, San Marino, Serbii, Islandii, Czech, Grecji, Estonii, Danii, Bułgarii, Szwajcarii, Finlandii, Litwy, Gruzji, Portugalii oraz Albanii.

Organizatorem tegorocznej „Eurowizji” ponownie jest Holandia z uwagi na odwołanie zeszłorocznego konkursu w związku z pandemią koronawirusa. Ostatnim zwycięzcą „Eurowizji jest Duncan Laurence z piosenką „Arcade”, który w 2019 roku w Tel Avivie wywalczył zwycięstwo dla Holandii. Hasło tegorocznego konkursu „Eurowizji” to „Open up” (więcej tutaj).
 
Alicja Szemplińska, Mateusz Matyszkowicz i Artur Orzech w programie „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”, foto: TVP
Alicja Szemplińska, Mateusz Matyszkowicz i Artur Orzech w programie „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”, foto: TVP
„Konkurs Piosenki Eurowizji 2021”: Rafał Brzozowski wykona piosenkę „The Ride”, foto: TVP
„Konkurs Piosenki Eurowizji 2021”: Rafał Brzozowski wykona piosenkę „The Ride”, foto: TVP


65. „Konkurs Piosenki Eurowizji” - transmisja wkrótce w TVP1.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...