reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Silk Slaves” w CNN International

dodano: 2021-03-13 05:45
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia/satkurier.pl

CNN International „CNN Freedom Project” W sobotę, 13 marca br. o godz. 17:00 kanał CNN International wyemituje w ramach cyklu „CNN Freedom Project” premierowo film dokumentalny „Silk Slaves: A CNN Freedom Project Documentary”, o jednej z największych form współczesnego niewolnictwa - pracy za długi w indyjskim przemyśle jedwabniczym. Dokument powstał we współpracy z Kulczyk Foundation. Film, w którym wystąpi Dominika Kulczyk („Efekt Domina” w TVN i ITVN/TVN International), będzie poprzedzał finał kampanii CNN „#MyFreedomDay”.

CNN International „CNN Freedom Project”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Silk Slaves”, dokument wyprodukowany w ramach „CNN Freedom Project”, we współpracy z Kulczyk Foundation, rzuca światło na zjawisko niewolnictwa za długi, które dotyka 8 milionów ludzi na całym świecie. Dokument bada, z czym wiąże się ta praktyka w dynamicznie rozwijającym się przemyśle jedwabniczym w Indiach.

Półgodzinny film „Silk Slaves” zostanie wyemitowany w sobotę, 13 marca br. o godzinie 17:00 i będzie poprzedzał finał kampanii CNN „#MyFreedomDay”. CNN wraz z przedsiębiorczynią i filantropką Dominiką Kulczyk, założycielką Kulczyk Foundation, prowadzącą program „Efekt Domina” (emisja w TVN i ITVN/TVN International - więcej tutaj), udaje się do stanu Karnataka w Indiach. Dominika Kulczyk, relacjonująca z miasta Sidlaghatta, rozmawia z przedstawicielami organizacji Jeevika, która pracuje nad odnajdowaniem osób zniewolonych w wyniku zadłużenia i pomaga im w składaniu wniosków o zwolnienie z pracy oraz w powrocie do normalnego życia.

Forma niewolnictwa, o której mowa w dokumencie, często wiąże się ze zmuszaniem robotników i robotnic do wyzyskującej pracy po to, by mogli oni spłacić swoje długi. „Silk Slaves” przedstawia historię córki Hadii i jej matki Naseeby. Opowiadają one o dwunastogodzinnych dniach pracy w fabrykach w ekstremalnie trudnych warunkach i strachu przed osobą, u której są zadłużone. Widzowie będą również świadkami ich próby odzyskania wolności drogą prawną.

„CNN Freedom Project” analizuje także, co dzieje się w fabrykach jedwabiu i dlaczego zniewolenie w wyniku zadłużenia wciąż utrzymuje się w Indiach - w kraju, w którym przeciętna osoba pracująca przy jedwabiu zarabia mniej niż 3 dolary dziennie.

W „Silk Slaves” Dominika Kulczyk odwiedza wioskę zamieszkiwaną przez kobiety dawniej zobowiązane do spłaty długów. Twórcy filmu pochylają się nad wyzwaniami związanymi z odzyskaniem wolności, ale także nad tym, w jaki sposób ofiary pracy niewolniczej zjednoczyły się, aby okazywać wzajemne wsparcie w regionie (dane za WarnerMedia).

„Silk Slaves: A CNN Freedom Project Documentary” zostanie wyemitowany w CNN International w następujących terminach: w sobotę, 13 marca br. o godzinie 17:00 CET, w nocy z soboty na niedzielę, z 13 na 14 marca br. o godzinie 0:30 CET i w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 14 na 15 marca br. o godzinie 3:30 CET (więcej tutaj).
 
Bohaterki programu „Silk Slaves: A CNN Freedom Project Documentary”, foto: WarnerMedia
Bohaterki programu „Silk Slaves: A CNN Freedom Project Documentary”, foto: WarnerMedia


„Silk Slaves: A CNN Freedom Project Documentary” - emisja w sobotę, 13 marca 2021 roku o godz. 17:00 w CNN International.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...