reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Taina i Strażnicy Amazonii” w Polsat JimJam

dodano: 2021-03-10 04:28 | aktualizacja: 2021-03-13 14:46
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

Polsat JimJam „Taina i Strażnicy Amazonii” W poniedziałek, 15 marca br. o godz. 7:54 w kanale Polsat JimJam wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek brazylijskiego serialu animowanego „Taina i Strażnicy Amazonii” („Tainá e os Guardioes da Amazônia”). - Poznaj Tainę, strażniczkę lasu i jej przyjaciół - małpkę Catu, kondora królewskiego Pepe oraz najmłodszą z całej grupy przyjaciół Suri, która jest małym i sympatycznym jeżykiem. Spotkanie z nimi będzie okazją do przeżycia wielu zabawnych i pouczających przygód oraz odkrycia tajemnic największego na świecie lasu deszczowego - Amazonii - zachęca nadawca.

Polsat JimJam „Taina i Strażnicy Amazonii”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wszystkie zwierzęta zamieszkujące dżunglę wiedzą, że gdy tylko będą potrzebować pomocy, Taina przybędzie na ratunek, jeśli tylko dotrze do niej ustalony sygnał „Cru-Cru”. Jak informuje nadawca, bajka uczy dzieci szacunku dla zamieszkującej inne rejony ziemi ludności oraz imponującego królestwa zwierząt. Każdy odcinek niesie ze sobą przesłanie o tym jak ważne są szacunek, przyjaźń i troska o naturę. Animacja powstała w oparciu o nagradzane filmy familijne, które były emitowane w ponad 40 krajach na całym świecie. Seria „Taina i Strażnicy Amazonii” będzie emitowana od poniedziałku, 15 marca br. w dni powszednie o 7:54, 10:58 i 18:00, a w weekendy o 18:00 tylko w kanale Polsat JimJam (więcej tutaj)

W środku Amazonii rośnie Wielkie Drzewo, w którym mieszkają Taina i jej przyjaciele. Wszystkie zwierzęta żyjące w dżungli wiedzą, że gdy okrzyk „Cru-cru” dotrze do Wielkiego Drzewa, otrzymają pomoc od Tainy. Dziewczynka jest zawsze gotowa, by zmierzyć się z każdym wyzwaniem.

Bohaterowie mają wiele frajdy przeżywając fascynujące przygody, ale mierzą się też z wieloma niebezpieczeństwami, próbując ochronić faunę i florę lasu deszczowego. Śledząc losy Tainy i jej przyjaciół, najmłodsi widzowie poznają środowisko amazońskiej dżungli i tym samym poszerzą swoją wiedzę o tym wyjątkowym miejscu na świecie.

W jednym z odcinków Suri chce zatrzymać znalezioną biedronkę, ale Taina próbuje jej wytłumaczyć, że zwierzęta nie są niczyją własnością. Nagle słyszą sygnał „Cru-cru” - okazuje się, że zaginęła Juju, mała niebieska papuga ara! Taina i przyjaciele obiecują mamie papużki, że odnajdą zgubę. Szybko okazuje się, że malucha zamknął w klatce rudowłosy chłopiec, ale to nie jedyne zmartwienie bohaterów. 

W innym odcinku Suri odczuwa smutek, że jest najmłodsza spośród przyjaciół Tainy i przez to nie może pomagać mieszkańcom lasu tak bardzo, jakby tego chciała. Towarzysze tłumaczą jej, że dorastanie wymaga czasu, kiedy znów dociera do nich sygnał „Cru-cru”. Tym razem pomocy potrzebuje młody delfin, który chciał przepłynąć przez niebezpieczną Pororokę - przesmyk łączący rzekę i morze. Niestety sprawa wymknęła się spod kontroli, dlatego Taina wraz z załogą przybywają mu z odsieczą.

Jak czytamy w opisie, bohaterowie stawiają czoła wielu przeszkodom, pokazując widzom różnorodność gatunkową Amazonii, która stanowi ponad połowę wszystkich lasów deszczowych oraz największy i najbogatszy gatunkowo obszar na naszej planecie. Taina wraz z przyjaciółmi stoi na straży bezpieczeństwa puszczy i jej mieszkańców. Ich przygody uczą dzieci przyjaźni, wzajemnego szacunku oraz troski o naturę. Przeżywają przy tym ekscytujące przygody, pełne radości i dobrej zabawy.

„Taina i Strażnicy Amazonii” - emisja od poniedziałku do piątku (od 15 marca 2021 roku) w godz. 7:54, 10:58 i 18:00, a w soboty i niedziele o godz. 18:00 w kanale Polsat JimJam.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

219 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

519 zł Więcej...