reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Taina i Strażnicy Amazonii” w Polsat JimJam

dodano: 2021-03-10 04:28 | aktualizacja: 2021-03-13 14:46
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

Polsat JimJam „Taina i Strażnicy Amazonii” W poniedziałek, 15 marca br. o godz. 7:54 w kanale Polsat JimJam wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek brazylijskiego serialu animowanego „Taina i Strażnicy Amazonii” („Tainá e os Guardioes da Amazônia”). - Poznaj Tainę, strażniczkę lasu i jej przyjaciół - małpkę Catu, kondora królewskiego Pepe oraz najmłodszą z całej grupy przyjaciół Suri, która jest małym i sympatycznym jeżykiem. Spotkanie z nimi będzie okazją do przeżycia wielu zabawnych i pouczających przygód oraz odkrycia tajemnic największego na świecie lasu deszczowego - Amazonii - zachęca nadawca.

Polsat JimJam „Taina i Strażnicy Amazonii”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wszystkie zwierzęta zamieszkujące dżunglę wiedzą, że gdy tylko będą potrzebować pomocy, Taina przybędzie na ratunek, jeśli tylko dotrze do niej ustalony sygnał „Cru-Cru”. Jak informuje nadawca, bajka uczy dzieci szacunku dla zamieszkującej inne rejony ziemi ludności oraz imponującego królestwa zwierząt. Każdy odcinek niesie ze sobą przesłanie o tym jak ważne są szacunek, przyjaźń i troska o naturę. Animacja powstała w oparciu o nagradzane filmy familijne, które były emitowane w ponad 40 krajach na całym świecie. Seria „Taina i Strażnicy Amazonii” będzie emitowana od poniedziałku, 15 marca br. w dni powszednie o 7:54, 10:58 i 18:00, a w weekendy o 18:00 tylko w kanale Polsat JimJam (więcej tutaj)

W środku Amazonii rośnie Wielkie Drzewo, w którym mieszkają Taina i jej przyjaciele. Wszystkie zwierzęta żyjące w dżungli wiedzą, że gdy okrzyk „Cru-cru” dotrze do Wielkiego Drzewa, otrzymają pomoc od Tainy. Dziewczynka jest zawsze gotowa, by zmierzyć się z każdym wyzwaniem.

Bohaterowie mają wiele frajdy przeżywając fascynujące przygody, ale mierzą się też z wieloma niebezpieczeństwami, próbując ochronić faunę i florę lasu deszczowego. Śledząc losy Tainy i jej przyjaciół, najmłodsi widzowie poznają środowisko amazońskiej dżungli i tym samym poszerzą swoją wiedzę o tym wyjątkowym miejscu na świecie.

W jednym z odcinków Suri chce zatrzymać znalezioną biedronkę, ale Taina próbuje jej wytłumaczyć, że zwierzęta nie są niczyją własnością. Nagle słyszą sygnał „Cru-cru” - okazuje się, że zaginęła Juju, mała niebieska papuga ara! Taina i przyjaciele obiecują mamie papużki, że odnajdą zgubę. Szybko okazuje się, że malucha zamknął w klatce rudowłosy chłopiec, ale to nie jedyne zmartwienie bohaterów. 

W innym odcinku Suri odczuwa smutek, że jest najmłodsza spośród przyjaciół Tainy i przez to nie może pomagać mieszkańcom lasu tak bardzo, jakby tego chciała. Towarzysze tłumaczą jej, że dorastanie wymaga czasu, kiedy znów dociera do nich sygnał „Cru-cru”. Tym razem pomocy potrzebuje młody delfin, który chciał przepłynąć przez niebezpieczną Pororokę - przesmyk łączący rzekę i morze. Niestety sprawa wymknęła się spod kontroli, dlatego Taina wraz z załogą przybywają mu z odsieczą.

Jak czytamy w opisie, bohaterowie stawiają czoła wielu przeszkodom, pokazując widzom różnorodność gatunkową Amazonii, która stanowi ponad połowę wszystkich lasów deszczowych oraz największy i najbogatszy gatunkowo obszar na naszej planecie. Taina wraz z przyjaciółmi stoi na straży bezpieczeństwa puszczy i jej mieszkańców. Ich przygody uczą dzieci przyjaźni, wzajemnego szacunku oraz troski o naturę. Przeżywają przy tym ekscytujące przygody, pełne radości i dobrej zabawy.

„Taina i Strażnicy Amazonii” - emisja od poniedziałku do piątku (od 15 marca 2021 roku) w godz. 7:54, 10:58 i 18:00, a w soboty i niedziele o godz. 18:00 w kanale Polsat JimJam.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Obejma kominowa mocna podwójna E863B - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin dwuczęściowa do masztów...

149 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

299 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2021

10 zł Więcej...