reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Złoto Bałtyku” 3 w kanale History

dodano: 2021-03-10 05:50 | aktualizacja: 2021-03-14 11:40
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

„Złoto Bałtyku” History We wtorek, 23 marca br. o godz. 21:00 w kanale History wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 3. sezonu programu „Złoto Bałtyku”, którego producentem jest ATM Grupa. Obecnie widzowie tej stacji mogą oglądać wcześniejsze odcinki tej produkcji. A co wydarzy się w premierowych wydaniach?

„Złoto Bałtyku” History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sztormowe wiatry przyniosą w marcu br. nowy sezon lokalnej produkcji kanału History - „Złoto Bałtyku”.

Jak potoczyły się losy bohaterów? Krzysztof i ekipa znaleźli nową działkę do przekopania - czy ta lokalizacja okaże się szczęśliwsza? Tomasz, po zdobyciu rekordu Guinnessa za największą rzeźbę z bursztynu - Tytanica, czyli największego Titanica z bursztynu, staje przed coraz poważniejszymi wyzwaniami. Benedykt pożegnał się z kutrem HEL-6, teraz jego załoga pływa nową jednostką, przemierzając wody Zatoki Gdańskiej. Do grona dołącza Przemysław - znawca bałtyckiego dna, nurek serwisujący niewielkie jednostki pływające, poszukujący zerwanych kotwic i bursztynu. Nowe odcinki będą emitowane od wtorku, 23 marca br. w telewizji History.

Bałtyckie dno skrywa skarb, za którym podążają najwytrwalsi poszukiwacze. Ci, którym nie straszne jest brodzenie po pas w sztormowej wodzie, smagani wiatrem liczą, że część tego skarbu przypadnie właśnie im. Bursztyn to dla jednych pasja, a dla innych szansa na przeżycie. To trzeci raz, gdy telewizja History udaje się na północ, by podejrzeć, jak zdobywa się bałtyckie złoto. Kamera towarzyszy poszukiwaczom na lądzie podczas przekopu działki u Krzysztofa, nocą na brzegu morza podczas połowów Tomasza i ekipy, w pracowniach wytrawnych bursztynników, na pokładzie nowego kutra WŁA-33 szypra Benedykta, a - w tym sezonie - także pod wodą. Wraz z nowym bohaterem - Przemysławem, nurkiem eksplorującym bałtyckie dno, który przecina morskie głębiny wiązką światła laserowego, by dotrzeć tam, gdzie żaden z poszukiwaczy jeszcze się nie odważył.

Seria składa się z 5 odcinków wyprodukowanych w latach 2020 i 2021. Za realizację „Złota Bałtyku” odpowiada ATM Grupa, która na zlecenie History wyprodukowała wcześniej m.in. serię „Brać czy nie brać” (więcej tutaj). Reżyserem programu jest Sambor Wilk. Ze strony A+E Networks producentem nadzorującym jest Agnieszka Kubiak, a ze strony ATM Grupa Krzysztof Jakubowski i Dorota Danielak.

- W najnowszym sezonie programu zobaczymy, jak bogaty i zróżnicowany jest świat naszych bohaterów, przed którymi stoją nowe wyzwania. Tomek pracuje nad kolejnym międzynarodowym projektem - szejk z Kataru zamawia u niego mapę swojego kraju, która musi być wykonana z najlepszego surowca. Z doświadczenia Tomka korzysta Marta, której specjalnością jest tworzenie nowoczesnej biżuterii z bursztynu i drewna. Nie zabraknie oczywiście tego, co nasi widzowie najbardziej cenią w tej serii - poszukiwań Złota Bałtyku. Ekipa Krzyśka eksploruje nowe działki, a on sam przyznaje, że jeszcze mocniej owładnęła nim bursztynowa gorączka. Benedykt i Małgorzata mają wzmocnioną ekipę i nowy kuter, co pozwala im na odważniejsze morskie eskapady po bursztyn. Czy trwający aktualnie przekop Mierzei Wiślanej wpłynie na to, co znajdą w sieciach? Poznajemy także nowych bohaterów, którzy niedawno złapali bakcyla poszukiwań.

- komentuje Agnieszka Kubiak, dyrektor do spraw lokalnych produkcji i kreacji A+E Networks.


Sezon 3. programu „Złoto Bałtyku” będzie emitowane we wtorki o godzinie 21:00 od 23 marca br. w telewizji History. - Bałtyckie wiatry już podrywają bursztyn z dna morza. Nasi bohaterowie szykują się do łowów - zachęca nadawca (więcej tutaj).

„Złoto Bałtyku” - sezon 3., w kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.
emisja: we wtorek, 23 marca br. o 21:00

Zanim Krzysztof otrzyma niezbędne zezwolenia do pracy na działce pod Słupskiem, znajduje inną - na Wyspie Sobieszewskiej. Do ekipy dołącza stary znajomy Krzysztofa - Piotr. Właściciel poprzedniej działki, Gienek, nie daje chłopakom o sobie zapomnieć. Mimo, że prace na nowym „poligonie” dopiero się zaczęły, musiano je wstrzymać, gdyż operator koparki znalazł w ziemi podejrzany przedmiot. Tomasz rusza na wschód sprawdzić postępy przekopu Mierzei Wiślanej - kto wie, może część tamtejszego osławionego bursztynu trafi w ręce naszych poszukiwaczy? Niestety nie może liczyć na pomoc Herkulesa, który uległ poważnemu wypadkowi. Kulisy swoich wypraw po Złoto Bałtyku odkryje nowy bohater - Przemysław. To nurek, który przy okazji podwodnych morskich prac, poszukuje drogocennego bursztynu. Benedykt Formella zmienił jednostkę - kuter HEL-6 zastąpił większym kutrem, WŁA-33, którym wyrusza do Jastarni na przegląd.

Odcinek 2.
emisja: we wtorek, 30 marca br. o 21:00

Policja po znalezieniu pocisku na polu u Krzysztofa, wstrzymała prace jego ekipy. By je wznowić, potrzebne jest zabezpieczenie terenu przez saperów. Krzysztof podejmuje się rekultywacji działki Gienka. Właściciel oczekuje, że doprowadzi ją szybko do porządku. Przy okazji ma dla Krzysztofa niespodziewaną propozycję. Tomasz, po telefonie Marty, jedzie do Berlina, by pomóc jej przy pierwszym w życiu zleceniu na stworzenie jachtu z bursztynu i starego dębu. Specjalistyczna wiedza Tomasza jest jej niezbędna. Jednocześnie Bałtyk dzieli się pod osłoną nocy swoim złotem, co doprowadza Tomasza do wściekłości - z Berlina pędzi prosto na plażę z nadzieją, że jeszcze coś dla niego zostało. Przemysław wpada na pomysł skonstruowania podwodnego lasera, który pozwoli zauważyć w mule przy dnie morza bryłki bursztynu. WŁA-33 przeszedł przegląd, może ruszać na bałtyckie wody, zwłaszcza, że w ostatnim czasie wiał północno-wschodni wiatr, który mógł przynieść w okolice Półwyspu Helskiego nie tylko flądry, ale także bursztyn. Załoga Benedykta zaciera ręce.

Odcinek 3.
emisja: we wtorek, 6 kwietnia br. o 21:00

Toaszk, zdobywca rekordu Guinnessa, kończy po dwóch miesiącach prace nad bursztynową Czarną Perłą. Herkules, mimo złamanej nogi, rusza na plażę - Tomasz pomaga mu odpowiednio się przygotować. Benedykt z załogą wypływa na Zatokę - chłopaki wyciągają z dna morza specjalną sieć, tak włok, a w niej oprócz flądry - bałtyckie złoto. W Berlinie Martę odwiedza jej ojciec - Zbigniew, pracujący nad amberoskopem. Przemysław spotyka się z Tomaszem na plaży, by wypróbować skonstruowany specjalnie do poszukiwania bursztynu na dnie morza laser. Bardziej doświadczony poławiacz, zachwycony wynalazkiem nurka, przewiduje prawdziwą rewolucję w poszukiwaniach. Ekipa Krzysztofa wreszcie może zacząć płukanie - pierwsze zdobycze dają nadzieję na prawdziwą żyłę bałtyckiego złota.

Odcinek 4.
emisja: we wtorek, 13 kwietnia br. o 21:00

Krzysztof chce żyć w zgodzie z właścicielem pola, które przekopuje w poszukiwaniu bursztynu. To sprawia, że prowadzi prace niezgodnie z projektem, za co z kolei dostaje reprymendę od swojej żony. Tomasz dostaje nowe zamówienie - szejk Kataru daje mu trzy dni na wykonanie bursztynowej mapy swojego kraju. Tomasz ma mało czasu i brakuje mu bursztynu najwyższej jakości, dlatego o pomoc prosi Franciszka. Biżuteria Marty zdobywa coraz większą popularność. Jej sprzedażą, w swojej internetowej galerii, zainteresował się Maksymilian Kwiatkowski, trzeba jednak ustalić warunki współpracy. Tymczasem na Helu Benedykt przygotowuje się wraz z Małgorzatą do połowu. Nowy kuter i wzmocniona ekipa pozwalają wypływać na odlegle łowiska i szukać nie tylko ryb, ale też bursztynu. Ich wyprawa kończy się sukcesem i do sieci trafiają ogromne, ponad półkilogramowe bursztyny. Wydaje się, że Złota Bałtyku wystarczy na długo, a wielkie bryły są na wyciagnięcie ręki.

Odcinek 5.
emisja: we wtorek, 20 kwietnia br. o 21:00

Po licznych problemach z rozpoczęciem robót na Wyspie Sobieszewskiej, Krzysztof i jego ekipa zaczęli w końcu prace poszukiwawcze. Ciężka praca została nagrodzona, Krzysztof musi jeszcze sprawdzić na ile. Jego zbiorem zainteresowana jest Kinga Smolińska, znajoma bursztynniczka z Gdańska. Niestety, wstępna wycena nie okazała się zbyt dobra, a Krzysztof żadnej bryłki nie chce sprzedać tanio. Jak drogie i piękne jest złoto Bałtyku, wie doskonale Maksymilian Kwiatkowski, właściciel muzeum bursztynu w Jarosławcu. Spotyka się ze Zbigniewem, tatą Marty Włodarskiej, który przywozi ostatnie partie biżuterii zamówionej do sklepu internetowego Maksymiliana. Zbigniew ma nadzieję, że nie tylko ona będzie tematem ich spotkania. Chce zaprezentować Maksymilianowi budowany przez siebie amberoskop, który mógłby stać się chlubą muzeum. Maksymilian uważa, że wynalazek przyciągnie tłumy, a biżuteria Marty jest światowej klasy. Tymczasem na sztutowskiej plaży pojawił się bursztyn i to w takiej ilości, że Tomasz zdecydował się obdzwonić innych poławiaczy. Po udanych połowach Tomasz wraca do pracy nad bursztynowym modelem jachtu, który tworzy wspólnie z Martą. Pojawiają się także kupcy na rekordowego Titanica, którego Tomasz wykonał w zeszłym roku. Bursztynnik szykuje się do twardych negocjacji. Bursztynową gorączkę czuje także nurek Przemysław Ulatowski. Choć wielokrotnie sprawdzał swój laser do poszukiwania Złota Bałtyku, nadal nie jest go do końca pewien. W nocnej wyprawie towarzyszy mu żona Agnieszka. Czy laser pozwoli im znaleźć na dnie zamarzniętego Bałtyku to, czego szukają?
 
Marta Włodarska w programie „Złoto Bałtyku”, foto: A+E Networks
Marta Włodarska w programie „Złoto Bałtyku”, foto: A+E Networks
Marta Włodarska w programie „Złoto Bałtyku”, foto: A+E Networks
Marta Włodarska w programie „Złoto Bałtyku”, foto: A+E Networks


„Złoto Bałtyku” - sezon 3., emisja we wtorki (od 23 marca 2021 roku) o godz. 21:00 w kanale History. Obecnie widzowie tego kanału mogą oglądać wcześniejsze odcinki tego programu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...