reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowy odbiornik Opticum Sloth Combo Plus Mini

dodano: 2021-03-12 14:45
autor: Janusz Sulisz | źródło: Hollex.pl/AX Technology

Opticum HD Sloth Combo Plus Mini ax 360px.jpg Na rynku pojawił się nowy interesujący i stosunkowo tani odbiornik Combo z rozdzielczością HD. Mowa o odbiorniku Opticum HD Sloth Combo Plus Mini, który obsługuje DVB-S2 + DVB-T2 z HEVC (H.265) + DVB-C. To odbiornik PVR Ready marki Opticum wyposażony w jeden czytnik kart (CA), który pracuje z różnymi kartami Conax (TNK, Smart HD+, Antik Sat) oraz Viaccess (erotyka). O współpracy z kartami Seca (Cameleon) już należy zapomnieć. Za to jest samouczący się pilot!

hollex.pl
Opticum Sloth Combo Plus Mini panel przedni 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Opticum Sloth Combo Plus Mini ma nowy procesor Sunplus 1507E. DDR 2GB, Flash 16MB. W pamięci można zapisać do 8000 kanałów, dostępnych jest 8 list kanałów ulubionych. Niestety brakuje gniazda CI/CI+, ale w tej cenie  (239 zł) raczej nie należy się tego spodziewać.

W tym przypadku najistotniejszą zaletą jest obsługa HEVC w rozdzielczościach SD i HD, a to może się przydać w przyszłości dla DVB-T2 w Polsce. Generalnie jest to dość uniwersalny odbiornik, bo nie dość, ze radzi sobie z odbiorem satelitarnym, to do tego jest odbiór DVB-T2/ HEVC oraz  z kablówki, a do tego port LAN na panelu tylnym. Jest jeden z portów USB 2.0 na panelu przednim, a drugi od tyłu, a czytnik kart umieszczono na prawym boku.
 

Panel tylny i pilot odbiornika Opticum HD Sloth Combo Plus Mini

Wcześniej firma AX Technology oferowała podobny model odbiornika Opticum HD Sloth Combo Plus, który czytnik kart miał od przodu (obsługiwał kart C+) i wtedy nie było obsługi HEVC (H. 265). Cena się w tym przypadku nie uległa zmianie, ale za to możliwości większe (HEVC).

Bardzo przydatna jest funkcja Blind Scan i Fast Scan, która programuje automatycznie kanały z oferty Smart HD+. Odbiornik współpracuje z zewnętrznymi dyskami podłączonymi do portu USB (także 2,5" zasilanymi tylko z USB). Nagrania co bardzo ważne nie są szyfrowane (pliki TSV) i można je odtwarzać na komputerze.

Opticum HD Sloth Combo Plus Mini posiada klasyczny cyfrowy wyświetlacz typu LED. Z tyłu wejście LNB oraz wejście anteny naziemnej /z kablówki, złącze HDMI 1.3, wyjście optyczne cyfrowej fonii, 2 x USB 2.0 (przód i tył), złącze LAN do podłączenia Internetu, złącze RS-232. Niestety brakuje wyłącznika sieciowego.

 


Źródło: hollex.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowości


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

269 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...