reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Bóg i Malta w kwietniu w Polsat Viasat History

dodano: 2021-03-12 23:44
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W kwietniu br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom takie programy jak „Otchłań: powstanie i upadek nazizmu”, „Czasy gigantów” i „Najdziwniejsze przedmioty”, a w ramach pasma „Cywilizacje: chrześcijaństwo” taką produkcję jak „Oblężenie Malty: żołnierze Boga”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kwiecień 2021 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Cywilizacje: chrześcijaństwo”:
emisja: w niedziele (od 4 kwietnia br.) o 16:30
Chrześcijaństwo to religia, która ma najwięcej wyznawców na Ziemi. Powstała w oparciu o nauczanie o miłosierdziu, tolerancji, przebaczeniu i miłości do bliźniego i nieprzyjaciela. Jaki wpływ w ciągu ostatnich dwóch tysiącleci wywarli chrześcijanie na cywilizacje całego świata? Oto historia religii, która zmieniła, ukształtowała i zdefiniowała świat, jaki znamy.

„Cywilizacje: chrześcijaństwo”:
„Oblężenie Malty: żołnierze Boga” („The Siege of Malta: God's Soldiers”)
emisja: w niedzielę, 4 kwietnia br. o 18:55

Połowa XVI wieku. Długotrwały konflikt między dwiema najpotężniejszymi religiami świata zbliża się do kulminacyjnej bitwy na Morzu Śródziemnym. To będzie walka o duszę Europy. Naprzeciw siebie stają joannici - członkowie niewielkiego, lecz potężnego i fanatycznego chrześcijańskiego zakonu rycerskiego - oraz muzułmańscy janczarzy: budzące grozę, elitarne oddziały Sulejmana Wspaniałego.

„Otchłań: powstanie i upadek nazizmu” („The Abyss: Rise and Fall of the Nazis”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 5 kwietnia br.) o 21:00

- Program przedstawia nowe, mające bezpośrednie odniesienie do współczesnego świata spojrzenie na historię III Rzeszy. W jaki sposób naziści zdołali w ciągu kilku lat opanować Niemcy, a potem podbić połowę Europy, skoro wspomnienia o okropnościach I wojny światowej wciąż były tak świeże? I dlaczego ich powstrzymanie oraz pokonanie zajęło tak dużo czasu? Połączenie niepublikowanych wcześniej materiałów archiwalnych, źródeł historycznych i efektów pracy międzynarodowego zespołu ekspertów pozwala w nowy sposób spojrzeć na rządy Adolfa Hitlera. Seria ukazuje skomplikowany ciąg wydarzeń, które doprowadziły do powstania niemieckiego reżimu, co zaowocowało przemocą i brutalnością na niewiarygodną skalę - czytamy w opisie.

„Czasy gigantów” („Time of the Giants”)
emisja: w niedzielę, 11 kwietnia br. o 21:10

W ciągu ostatnich 20 lat odkryto wiele nowych gatunków dinozaurów. Naukowcy uważają, że ich wiedza o tych wielkich gadach znacznie się poszerzyła, a znalezione skamieniałości pozwoliły lepiej poznać więcej szczegółów na temat ich zachowania i cech. Okazuje się, że powszechne były pióra, które ułatwiały dinozaurom przystosowanie się do ekstremalnych warunków klimatycznych panujących na przykład w Arktyce. W tym samym okresie oceany były wypełnione potworami morskimi - gadami, które prawdopodobnie odłączyły się od głównej linii dinozaurów w procesie ewolucji. Jak zapowiada nadawca, program dokumentalny „Czasy gigantów” pokazuje taktykę przetrwania tych wielkich stworzeń. To fascynująca wizja, całkowicie różniąca się od świata wyobrażonego na potrzeby filmu „Park Jurajski”.

„Najdziwniejsze przedmioty” („Strangest Things”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 19 kwietnia br.) o 20:00

Muzea, laboratoria i magazyny na całym świecie skrywają najbardziej niezwykłe obiekty na naszej planecie, które możemy lepiej zrozumieć dzięki badaniom naukowym i nowym technologiom. Wykorzystując najnowszą grafikę 3D możemy rozłożyć je na czynniki pierwsze, dostrzec najmniejsze szczegóły, odbudować zagubione lub zniszczone artefakty, aby odkryć ich tajemnice. 
 
Davide Tucci (w środku) w programie „Oblężenie Malty: żołnierze Boga”, foto: Urban Canyons
Davide Tucci (w środku) w programie „Oblężenie Malty: żołnierze Boga”, foto: Urban Canyons


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...