reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał Silver TV Winnickiego już testowo nadaje

dodano: 2021-03-15 08:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Silver TV (Michał Winnicki) Kanał Silver TV Michała Winnickiego rozpoczął w ostatnich dniach testową emisję (także w wysokiej rozdzielczości - Silver TV HD) u wybranych operatorów kablowych i IPTV. Obecnie emitowana jest plansza z logo stacji, zdjęciem kobiety i mężczyzny oraz hasłem „Start już wkrótce!”. Nadawca ma zgodę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) na emisję tej planszy w multipleksie pierwszym (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).

Silver TV (Michał Winnicki)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że w nocy ze środy na czwartek, z 24 na 25 lutego br. nadawanie zakończył, obecny w MUX 1, Cyfrowym Polsacie, Platformie Canal+, Orange TV oraz sieciach kablowych i IPTV, kanał ATM Rozrywka TV, stacja wyspecjalizowana, rozrywkowo-filmowa. W ramówce stacji widzowie mogli znaleźć seriale, filmy, programy muzyczne, podróżnicze, kulinarne i rozrywkowe. Stacja rozpoczęła nadawanie w 2012 roku.

Zakończenie nadawania jest wynikiem sporu z 2020 roku pomiędzy nadawcą kanału, ATM Grupą, a Krajową Radą Radiofonii i Telewizji. Według regulatora rynku ATM Grupa nie wystąpiła w wymaganym terminie z wnioskiem o przedłużenie naziemnej koncesji. Spółka twierdzi jednak, że takie dokumenty złożyła. W związku z tym faktem Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła konkurs na miejsce w multipleksie pierwszym naziemnej telewizji cyfrowej zajmowane dotąd przez stację ATM Rozrywka TV, a spółka zaskarżyła decyzję regulatora rynku do sądu. W związku z wygaśnięciem koncesji nadawca musiał zakończyć nadawanie (więcej tutaj). Regulator rynku rozstrzygnął ponadto konkurs - wygrała stacja Silver TV Michała Winnickiego ze Szczecina (więcej tutaj). Ponadto startowali Green Content (grupa Discovery) z Warszawy ze stacją DMAX, Red Carpet Media Group z Warszawy z kanałem Red Carpet TV, Wirtualna Polska Media (Wirtualna Polska Holding) z Warszawy ze stacją H! TV, ATM Rozrywka (ATM Grupa) z Bielan Wrocławskich z kanałem ATM Rozrywka, MWE Teleport (spółka Michała Winnickiego) ze Szczecina ze stacją Tele Rozrywka, MWE Broadcast (spółka Michała Winnickiego) ze Szczecina z kanałem TVC Nostalgia, Gaming Tech Esports Media (Fantasyexpo) z Gdańska ze stacją CD Action TV i Telewizja Polsat (Cyfrowy Polsat) z Warszawy z kanałem Polsat Edu (więcej tutaj).

Kanał Silver TV ma być dostępny u operatorów kablowych i IPTV, a także bezpłatnie w multipleksie pierwszym naziemnej telewizji cyfrowej (więcej tutaj). W naziemnym przekazie stacja będzie nadawać w standardowej rozdzielczości, natomiast dla operatorów dostępna będzie wersja w wysokiej rozdzielczości (Silver TV HD, wersje SD i HD będą miały identyczne ramówki). A kiedy kanał ruszy z regularną emisją?
 

- Nadawcy, którzy dostali miejsca w MUX 8 albo MUX 1, ruszali czasami w rok po uzyskaniu koncesji. My chcemy ruszyć niezwłocznie (czyli w dniu otrzymania dokumentów, na które wciąż czekamy)

- poinformował na forum.satkurier.pl przedstawiciel nadawcy kanału Silver TV.

W ofercie stacji widzowie mają znaleźć filmy fabularne, seriale, audycje rozrywkowe, filmy edukacyjne i dokumentalne, programy poradnicze adresowane do seniorów, transmisje mszy świętych i nabożeństw oraz w audycje muzyczne.

Na razie nie wiadomo jednak, czy kanał Michała Winnickiego będzie nadawać pod nazwą Silver TV. Do Urzędu Patentowego RP trafiło bowiem zgłoszenie firmy MB Beata Borucka z Radzymina w sprawie znaku towarowego Silver TV, internetowej stacji nadającej od soboty, 17 października 2020 roku, na stronie internetowej kanału oraz w serwisach YouTube i Facebook. Za projektem tym stoi Beata Borucka, znana jako Mądra Babcia (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...