reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Netflix chce skończyć z udostępnianiem haseł

dodano: 2021-03-13 12:23
autor: Jerzy Kruczek | źródło: CNN/broadbandtvnews/Digital TV Europe

Netflix Netflix próbuje rozwiązać problem powszechnego udostępniania haseł przez niepowołane osoby - to już w niektórych krajach prawdziwa plaga, bo na platformach sprzedażowych trwa nieuregulowana sprzedaż takich haseł. Niektórzy użytkownicy Netflixa zgłaszali, że zauważyli ekran z informacją: „Jeśli nie mieszkasz z właścicielem tego konta, potrzebujesz własnego konta, aby nadal oglądać”. Na razie to podobno testy, które mają na celu zapewnienie, że osoby korzystające z kont Netflix są do tego upoważnione. Nie podjęto jeszcze decyzji, czy Netflix będzie wdrażać to rozwiązanie w swojej sieci.

satkurier.pl
Netflix Octagon SF8080 openATV 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W wersji próbnej użytkownicy mogą sprawdzić, czy mają dostęp do konta za pomocą kodu wysłanego SMS-em lub e-mailem. 
Klienci, których dotyczy problem, zgłaszali, że otrzymali wiadomość od Netflixa z prośbą o potwierdzenie konta przez wprowadzenie szczegółów z wiadomości tekstowej lub e-maila wysłanego do właściciela. Takie praktyki są powszechne w przypadku cyfrowych witryn sklepowych, szczególnie na rynku gier, ale są stosunkowo rzadkie w przypadku usług przesyłania strumieniowego. Co prawda użytkownik może próbować opóźnić monit o weryfikację, ale ostatecznie może otrzymać polecenie otwarcia nowego konta w celu kontynuowania transmisji.
 
Netflix próbuje rozprawić się z użytkownikami, którzy dostali hasło od rodziny lub znajomych lub co gorsza kupili je za pół ceny, a czasami nawet mniej, bo jeśli w wielu krajach jest jakaś promocja Netflixa to natychmiast jest to wykorzystywane do odsprzedaży haseł i to niekoniecznie w danym kraju, np. można w Polsce kupić dostęp do Netflix z Indii lub Turcji. Nadal nie jest jasne, ile osób korzysta z platformy Netflix wbrew ich warunkom korzystania z usługi. O problemie współdzielenia kont Netlixa pisaliśmy już w 2019 r.
 
Platformy do przesyłania strumieniowego, w tym Netflix, HBO GO, Amazon Prime i Disney+, umożliwiają użytkownikom tworzenie wielu profili na koncie, ale warunki określają, że mają być używane tylko przez osoby w jednym gospodarstwie domowym.
 
W październiku 2019 roku dyrektor ds. Produktu Greg Peters powiedział, że firma zajmuje się kwestią udostępniania haseł, ale stwierdził, że nie ma „wielkich planów do ogłaszania w tej chwili, jeśli chodzi o zrobienie tam czegoś innego”.
 
Netflix zyskał prawie 37 mln nowych subskrybentów w 2020 roku i ma obecnie ponad 200 mln subskrybentów na całym świecie. Liczba ta szybko rośnie przez to, że ludzie więcej siedzą w domach, bo jest pandemia koronawirusa i obostrzenia, a to powoduje zwiększone zainteresowanie serialami i filmami.
 
Wzrost cen, globalna blokada i seriale, takie jak Tiger King i The Queen's Gambit sprawiły, że Netflix odnotował prawie 25 mld dol. przychodów i prawie 2,8 mld dol. zysku. Najciekawsze jest to, że usługi streamingowe będą szybko rosły, a w 2026 roku Netflix zostanie pokonany przez Disney+.

Źródło: broadbandtvnews.com  digitaltveurope.com  cnn.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV w sieci


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

179 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...