reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

7 mln euro odszkodowania od piratów dla nadawców

dodano: 2021-03-15 14:32
autor: HP | źródło: beIN Sports/APPS/C+

Streaming illegal piractwo 360px.jpg Francuski sąd nakazał 5 oskarżonym zapłacenie 7 mln euro odszkodowania kilku francuskim nadawcom płatnych kanałów sportowych, w tym CANAL+, beIN Sports i RMC Sport, w następstwie skazania oskarżonych za prowadzenie nielegalnych serwisów z transmisjami sportowymi.

Group-IB
czaszka Group-IB piractwo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wielomilionowe odszkodowanie odszkodowawcze jest jednym z największych orzeczeń finansowych wydanych przez francuski sąd w następstwie wyroku za piractwo. Zostało szeroko przyjęte w branży jako wyraźny znak, że piractwo będzie ścigane i surowo sankcjonowane przez sądy.

Wyrok skazujący uzyskano dzięki wieloletniej pracy śledczej policji i wyspecjalizowanego sądu w Rennes, przy wsparciu beIN Sports oraz zespołów prawnych i antypirackich innych nadawców.

Pięciu oskarżonych, którzy prowadzili nielegalne sportowe serwisy streamingowe w latach 2014-2018, było w wieku od 43 do 57 lat. Sprawa dotyczy płatnych treści od beIN Sports, Canal+ i RMC Sport ze względu na szeroki zakres kanałów premium, w tym piractwo Ligi Mistrzów UEFA, Ligue 1, Ligue 2, angielskiej Premier League i innych lig europejskich.

Każdego roku nadawcy płacą miliony euro ligom i federacjom za prawa do transmisji tych meczów, które finansują i stanowią podstawę całego ekosystemu sportowego we Francji - od lig zawodowych po sport amatorski. Ta inwestycja w sport jest we Francji coraz bardziej zagrożona z powodu rosnącego poziomu piractwa - szczególnie podczas pandemii.

Sąd Karny w Rennes przyznał beIN Sports France 3,8 mln euro odszkodowania za straty gospodarcze i 200 tys.euro za krzywdę moralną.
Pirackie serwisy obsługiwane przez skazanych od 2014 do 2017 roku przyciągnęły ponad 7,5 mln unikalnych gości. 

Badania pokazują, że problem piractwa jest powszechny we francuskim, ale także europejskim społeczeństwie, i to nie tylko wśród młodych ludzi, ponieważ prawie co piąty użytkownik Internetu w wieku powyżej 15 lat ma dostęp do nielegalnych transmisji sportowych.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 60cm

Aluminiowy stojak ścienny 60cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

129 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...