reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyfrowy Polsat bez planszy po ATM Rozrywka TV

dodano: 2021-03-17 23:41
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

ATM Rozrywka TV Platforma Cyfrowy Polsat dokonała zmiany na swojej oficjalnej liście kanałów - operator usunął z niej planszę informującą, że stacja ATM Rozrywka TV zakończyła nadawanie - przekaz został wyłączony z satelity Eutelsat Hot Bird 13°E. Zajmowana na liście przez planszę pozycja numer 195 pozostaje obecnie pusta.

ATM Rozrywka TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dotychczasowe parametry techniczne przekazu satelitarnego kanału ATM Rozrywka TV:
Eutelsat Hot Bird 13B (13,0°E)
tp. 74 (12,188 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

Kanał ATM Rozrywka TV zakończył nadawanie w nocy ze środy na czwartek, z 24 na 25 lutego br. Był to kanał wyspecjalizowany, rozrywkowo-filmowy. W ramówce stacji widzowie mogli znaleźć seriale, filmy, programy muzyczne, podróżnicze, kulinarne i rozrywkowe. Stacja rozpoczęła nadawanie w 2012 roku. Zakończenie nadawania jest wynikiem sporu z 2020 roku pomiędzy nadawcą kanału a Krajową Radą Radiofonii i Telewizji (KRRiT). Według regulatora rynku ATM Grupa nie wystąpiła w wymaganym terminie z wnioskiem o przedłużenie naziemnej koncesji. Spółka twierdzi jednak, że takie dokumenty złożyła. W związku z tym faktem Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła konkurs na miejsce w multipleksie pierwszym (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) zajmowane dotąd przez stację ATM Rozrywka TV, a spółka zaskarżyła decyzję regulatora rynku do sądu. ATM Grupa także wystartowała w konkursie, ale wygrał go Michał Winnicki z kanałem Silver TV (więcej tutaj).

Koncesja dla stacji ATM Rozrywka TV obowiązywała od 25 lutego 2011 roku do 24 lutego 2021 roku. ATM Grupa poinformowała, że jeśli nie uda jej się przedłużyć dotychczasowej koncesji naziemnej albo uzyskać nowej w ogłoszonym konkursie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, nie będzie kontynuować nadawania stacji ATM Rozrywka TV u operatorów kablowo-satelitarnych (więcej tutaj).

W ofercie platformy Cyfrowy Polsat kanał ATM Rozrywka TV znajdował się na pozycji numer 195. Po zakończeniu nadawania operator emitował planszę z tekstem: „Informujemy, że z dniem 24.02.2021 r. kanał ATM Rozrywka zakończył nadawanie na terenie Polski”. Obecnie pozycja ta nie jest zajmowana przez inną stację (więcej tutaj).

Dodajmy, iż jednym z udziałowców ATM Grupy jest Zygmunt Solorz-Żak, właściciel Cyfrowego Polsatu.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie abonenci platformy Cyfrowy Polsat zyskali dostęp do takich kanałów, jak TVP Kultura HD (więcej tutaj), Brazzers TV Europe HD (więcej tutaj), TVP Polonia HD (więcej tutaj), Polsat Seriale HD (więcej tutaj), WP (więcej tutaj), Nowa TV HD (więcej tutaj), Fokus TV HD, Polo TV HD, Superstacja HD (więcej tutaj), CBS Reality HD (więcej tutaj), Canal+ Sport 3 HD, Canal+ Sport 4 HD (więcej tutaj), TVN24 BiS HD i HGTV HD (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

309 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...