reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Festiwal Orłów 2021 online w Canal+

dodano: 2021-03-18 15:53
autor: Jerzy Kruczek | źródło: CANAL+

Orły Już po raz piąty z rzędu CANAL+ jest oficjalnym nadawcą Orłów - Polskich Nagród Filmowych. W ramach współpracy Festiwal Orłów 2021 odbędzie się po raz pierwszy online w serwisie Premiery CANAL+. Przegląd rozpocznie się 18 marca, potrwa do 18 kwietnia, a wybrane filmy dostępne będą dla wszystkich widzów - nie tylko abonentów CANAL+. Stacja będzie również transmitowała ceremonię wręczenia nagród.

CANAL+
Festiwal Orłów Orły Premiery Canal+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Tak o tegorocznej edycji Festiwalu Orłów 2021 mówi dyrektor Orłów, Izabela Wójcik: - To wyjątkowe wydarzenie. Dzięki poszerzonej współpracy z wieloletnim nadawcą telewizyjnym Orłów - CANAL+ - możliwa jest organizacja festiwalu w formule online. Akademicy oraz widzowie będą mogli oglądać polskie filmy, które spełniły warunki kandydowania do tegorocznej edycji Orłów i ubiegają się o nominację Polskiej Akademii Filmowej.

- Orły to najważniejsze branżowe nagrody w Polsce. Już od kilku lat goszczą na naszej antenie i bardzo mnie cieszy, że ta tradycja jest kontynuowana, a nasza współpraca się rozwija. Dla widzów – fanów polskiego kina - przygotowaliśmy prawdziwą gratkę - przez cały miesiąc będą mogli oglądać filmy kandydujące do Orłów online na canalplus.com - dodaje Małgorzata Seck, wiceprezes ds. programowych CANAL+ w Polsce.

Filmy kandydujące do Orłów 2021 widzowie będą mogli oglądać w dniach 18 marca – 18 kwietnia 2021 w ofercie filmów na życzenie. Produkcje będzie można wypożyczyć z sekcji Premiery CANAL+. Oferta ta jest skierowana do wszystkich zainteresowanych widzów, nie tylko do subskrybentów pakietów CANAL+:

Kliknij tutaj, aby obejrzeć pełną kolekcję filmów Orły 2021.

Polska Akademia Filmowa z powodu pandemii w tegorocznej edycji wydłużyła okres kwalifikowania filmów oraz seriali o dwa miesiące (do 28 lutego 2021). Łącznie na liście kandydatów do Orłów znalazło się 40 filmów, wśród nich są m.in. czeski kandydat do Oscara „Szarlatan” Agnieszki Holland, głośny debiut Jana Holoubka „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, nagradzane na festiwalach w Polsce i na świecie “Jak najdalej stąd” Piotra Domalewskiego oraz najnowszy film Jana Komasy, który wygrał prestiżowy festiwal filmowy Tribeca - „Sala samobójców. Hejter”. Na liście znalazły się również filmy Lecha Majewskiego, Małgorzaty Imielskiej, czy Władysława Pasikowskiego.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełną listę filmowych kandydatów.

Polska Nagroda Filmowa Orzeł, przyznawana od 1999 roku przez Polską Akademię Filmową, jest powszechnie uważana za najważniejsze wyróżnienie rodzimej branży. Nominowani, a potem laureaci są wyłaniani w dwuetapowym głosowaniu, przeprowadzonym przez wiodącą na świecie firmę audytorską PwC. Nominacje, a w dalszej kolejności nazwiska laureatów, są tajne aż do chwili publicznego otwarcia kopert. Oprócz nagród dla najlepszego filmu fabularnego, dokumentalnego oraz serialu, nagradzani są także aktorzy, aktorki, twórczynie oraz twórcy filmowi w aż dziewiętnastu kategoriach. Każdego roku wręczana jest także Nagroda za Osiągnięcia Życia oraz Nagroda Publiczności. Nominacje zostaną ogłoszone pod koniec kwietnia, a 23. gala Polskich Nagród Filmowych Orły 2021 została zaplanowana na przełom maja i czerwca.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 749 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...