reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-10-04 - 2022-10-05

2. runda Supercars Championship na żywo w Sportklubie

dodano: 2021-03-19 10:07
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Sportklub

Sportklub HD Po trzech tygodniach przerwy najszybsi kierowcy na antypodach wracają do walki o kolejne punkty Supercars Championship. Tym razem areną ich zmagań będzie Sandown Raceway w Springvale, a wszystkie trzy wyścigi na żywo w Sportklubie.

Sportklub
Supercars Championship Sportklub


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W weekend w okolicach Melbourne szykuje się wielkie ściganie, ale i bardzo wczesne pobudki. Fani motorsportu będą mogli obejrzeć na żywo trzy wyścigi Supercars, każdy rozgrywany na dystansie 36 okrążeń toru Sandown Raceway. Będzie to druga runda bieżącego sezonu i pierwsza, której gospodarzem będzie Wiktoria. Do stanu tego seria Supercars powróci jeszcze w maju na Winton Motor Raceway. Zgodnie z obostrzeniami stanowymi wprowadzonymi w związku z pandemią COVID-19 każdy z trzech wyścigów będzie mogło obejrzeć do 7 tysięcy kibiców.

Podczas Penrite Oil Sandown SuperSprint po raz pierwszy w tym sezonie użyta zostanie mieszanka opon Dunlop Soft. Wykorzystana zostanie ona również w większości kolejnych rund. Poza zestawem Dunlop Soft w ciągu całego roku wykorzystywane będą również opony Hard, użyte już podczas Repco Mt Panorama 500 i zaplanowane na listopadową rundę w Auckland, a także Super Soft, które zastosowane będą na torach powodujących najniższy stopień degradacji opony – w Winton i Hidden Valley. W weekend odpowiednie dbanie o ogumienie może mieć kluczowe znaczenie, charakterystyka toru sprawia bowiem, że żywotność opon będzie niezwykle ważna. Newralgicznymi momentami dla „gum” będą zakręty numer 2 i 3, oba z charakterystycznymi, wysokimi zakrętami.

Niechlubną sławą cieszy się także zakręt numer 6, uważany za jeden z najniebezpieczniejszych w całej serii Supercars. Kierowcy wjeżdżają w niego po pokonaniu najdłuższej prostej na obiekcie i często osiągają tu prędkość dochodzącą do 270 km/h. Zakręt nr 6 jest początkiem sekwencji trzech szybszych zakrętów kończących się lewoskrętną „dziewiątką”, która w przeszłości była świadkiem wielu dramatycznych sytuacji. To zdecydowanie najtrudniejsza technicznie sekwencja na obiekcie w Springvale, którą po kilku wypadkach sprzed lat zabezpieczono w tym roku dodatkowo, m.in. czterema kręgami opon.

Jeśli David Reynolds wystąpi we wszystkich trzech weekendowych wyścigach, to w ostatnim z nich wystartuje w Supercars po raz 350. w karierze. Kierowca Kelly Grove Racing zadebiutował w mistrzostwach w 2007 roku, a w Sandown najwyżej finiszował na trzeciej pozycji. Gdyby w niedzielę udało mu się powtórzyć ten wynik, sprawiłby sobie fantastyczny jubileuszowy prezent.

Faworytem na pewno nie będzie, bo do tego miana wyrósł Shane van Gisbergen, który trzy tygodnie temu zwyciężył w obu wyścigach na Mount Panorama 500 i oczywiście objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu. Na Sandown Raceway 31-letni Nowozelandczyk jeszcze nigdy nie zwyciężył. Czyżby więc w weekend miał być ten pierwszy raz?

Plan transmisji Penrite Oil Sandown SuperSprint w Sportklubie:
1. wyścig, sobota 20 marca, godz. 6:25 (na żywo)
2. wyścig, sobota 20 marca, godz. 3:20 (na żywo)
3. wyścig, niedziela 21 marca, godz. 6:10 (na żywo)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 279 zł Więcej...