reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Namibia i nauka w kwietniu w Polsat Viasat Nature

dodano: 2021-03-15 02:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature HD W kwietniu br. kanał Polsat Viasat Nature poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Królowie pustyni: lwy z Namibii”, „Królowie pustyni: lwy z Namibii - część 2.”, „Zwierzęta z Taronga Zoo” (sezon 2.) i „Reguły z Serengeti”.

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kwiecień 2021 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Nature:

„Królowie pustyni: lwy z Namibii” („Vanishing Kings - Lions of the Namib”)
emisja: w sobotę 3 kwietnia br. o 14:30

Od starej lwicy i jej dwóch córek zależy przyszłość wszystkich pustynnych lwów. 2 lata temu urodziły w sumie pięć młodych samców. Pomimo trudów życia na pustyni i faktu, że jeden z samców z ich stada zniknął, udało im się z powodzeniem odchować potomstwo. Teraz nadszedł czas, aby „pięciu muszkieterów" kontynuowało życie na własną rękę. Twórcy programu dokumentalnego przez dłuższy czas obserwowali tajemnicze życie prawdziwych pustynnych lwów. Ich losy będą inspiracją do fascynującej, ale także dramatycznej i emocjonalnej podróży przez pełną kontrastów pustynię.

„Królowie pustyni: lwy z Namibii - część 2.” („Vanishing Kings - Lions of the Namib II”)
emisja: w niedzielę, 4 kwietnia br. o 14:30

Na starożytnej pustyni Namib młody, dorosły lew wędruje przez opustoszałe i jałowe równiny. Znalazł się daleko od domu i jest zdesperowany, aby odszukać swoich braci, którzy zaginęli kilka dni temu. Wędrując przez pustynię zupełnie sam, właśnie rozpoczął podróż życia.

„Zwierzęta z Taronga Zoo” 2 („Inside Taronga Zoo” 2)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 12 kwietnia br.) o 16:30

Taronga Zoo pojawi się w nowej serii, z nowymi gatunkami zwierząt i całą masą przeszkód do pokonania. W najnowszym sezonie widzowie zobaczą powrót lwów do Sydney i dowiedzą się w jaki sposób przy pomocy zaawansowanego programu hodowlanego trzyma się tygrysy sumatrzańskie z dala od kłopotów. Będą mogli wraz z opiekunami poczuć radość na wieść o ciąży uchatki Nali, czy być świadkami ich zmartwień, gdy niepokoją się o szympansicę Naomi, która od dłuższego czasu nie może urodzić żywego potomstwa. Zobaczą także starania pracowników, którzy robią co mogą, aby pomóc zagrożonemu wielkouchowi powrócić na wolność oraz próbują zwiększyć populację sajmiri poprzez wprowadzenie samców do stada dziesięciu samic. W Taronga Zoo nikt nigdy się nie nudzi (więcej tutaj).

„Reguły z Serengeti” („The Serengeti Rules”)
emisja: w czwartek, 22 kwietnia br. o 21:00

Już w latach lat 60. XX wieku niewielka grupa młodych naukowców wiedziona nienasyconą ciekawością tego, jak działa przyroda, wyruszyła w najdziksze rejony naszej planety. Ustalili oni, że tak zwane gatunki „kluczowe” mogą zadecydować o istnieniu całych ekosystemów, w których żyją. Teraz, u schyłku swoich karier naukowych, tych pięcioro niedocenionych bohaterów współczesnej ekologii - Bob Paine, Jim Estes, Mary Power, Tony Sinclair i John Terborgh - dzieli się swoimi przygodami. Ujawniają, jak ich pionierska praca zrewolucjonizowała poglądy na temat przyrody i dała ludzkości szansę na ponowne wyobrażenie sobie świata takim, jakim może i powinien być.
 
Tony Sinclair w programie „Reguły z Serengeti”, foto: PBS
Tony Sinclair w programie „Reguły z Serengeti”, foto: PBS


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 60cm

Aluminiowy stojak ścienny 60cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

129 zł Więcej...