reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Przyszłość Eir Sport wątpliwa po odmowie praw

dodano: 2021-03-21 09:12
autor: RO | źródło: broadbandtvnews.com

eir Sport Irlandzki nadawca sportowy Eir Sport może stanąć w obliczu zamknięcia po tym, jak zdecydował się nie brać udziału w kolejnej rundzie aukcji praw sportowych. Ta decyzja może oznaczać koniec pięcioletniego kanału, pomimo iż firma telekomunikacyjna zapowiedziała, że na razie będzie nadawać. Aktualnie "bada możliwości" na przyszłość.

https://dwo3ckksxlb0v.cloudfront.net/media/or/7FswM8PFcc7/ca/kFj2M3dIe2y/as/0kl57NLQ2fu/GItbIuPMfGG_
eir Sport 1 HD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Eir Sport rozpoczął nadawanie w 2016 roku, wykupując irlandzkie udziały Setanta Sports i chcąc naśladować BT, który wykorzystywał własny kanał sportowy do generowania subskrypcji w IPTV.

Pandemia Covid-19 wywarła znaczący wpływ na sport na żywo na całym świecie. Mecze i konkursy zostały odwołane lub przełożone w ciągu ostatniego roku, co zakłóciło dostępność treści sportowych na żywo. Ponadto prawie całkowite zamknięcie licencjonowanych lokali w Irlandii fundamentalnie zmieniło komercyjny model nadawców sportowych, korzystających z subskrypcji. W następstwie tych wyzwań, Eir podjął decyzję o nieuczestniczeniu w ostatnich rundach aukcji praw sportowych.

Eir ma obecnie prawa do krajowych rozgrywek rugby Guinness Pro14, które wygasają z końcem sezonu, a także do piłkarskich League of Ireland i National League GAA.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

499 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

829 zł Więcej...