reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pierwszy satelita Tunezji wyniesiony z Bajkonuru [wideo]

dodano: 2021-03-22 15:13 | aktualizacja: 2021-03-22 18:06
autor: Jan Borejko | źródło: Mosaique FM/Roskosmos/Telnet

Telnet satelita tunezja Challenge one 360px.jpg W poniedziałek 22 marca południowokoreański satelita do teledetekcji Ziemi CAS500-1, tunezyjski satelita Challenge One i 36 innych satelitów zostało udanie wyniesionych z kosmodromu Bajkonur za pomocą rosyjskiej rakiety Sojuz 2.1a. Wszystkie 38 satelitów z 18 krajów bez przeszkód trafiło na zaplanowane orbity. Tunezja cieszy się z pierwszego satelity z tego kraju, który trafił na orbitę.

Telnet Holding
Telnet satelita tunezja Challenge one 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwszy, tunezyjski satelita „Challenge One” został wystrzelony w kosmos przez rosyjską rakietę nośną.
Satelita z Tunezji został wyprodukowany w firmie Telnet Holding. Satelita został w pełni opracowany i stworzony przez tunezyjskich naukowców i inżynierów - pomyślnie przeszło wszystkie testy funkcjonalne i szereg testów startowych.

Pierwotnie planowano, że satelita „Challenge One” zostanie wystrzelony na orbitę w listopadzie 2020 r., ale z powodu pandemii koronawirusa uruchomienie zostało przełożone na marzec 2021 r.

W czerwcu 2019 roku rosyjskie firmy Sputnik i Glavkosmos Launch Services oraz tunezyjska Telnet Holding podpisały porozumienie, na mocy którego partnerzy zgodzili się współpracować przy tworzeniu małych satelitów oraz podzespołów do nich, a także przy wystrzeliwaniu małych satelitów na orbitę.

Satelita tunezyjski jest przeznaczony do zastosowania w Internecie rzeczy (IoT) i po raz pierwszy na świecie wykorzysta protokół komunikacji kosmicznej LoRa. Challenge One to mały satelita, który waży około 3 kg.
Źródło: info.tn  northafricapost.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 PRO HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...