reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Polskie zabójczynie” - podcast od CI Polsat

dodano: 2021-03-22 04:12
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks/satkurier.pl

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Polskie zabójczynie” W piątek, 26 marca br. o godz. 22:00 w kanale Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) wyemitowany zostanie premierowo 2. odcinek 4. sezonu programu „Polskie zabójczynie”. Za jego produkcję odpowiada firma Like Vision. Premierom nowych odcinków telewizyjnej serii dokumentalnej towarzyszy podcast o tematyce prawdziwych zbrodni - „Polskie zabójczynie”, wyprodukowany przez Osorno, a dostępny na takich platformach jak YouTube, Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts.

Crime+Investigation Polsat CI Polsat „Polskie zabójczynie”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Crime+Investigation Polsat rusza z serię podcastów kryminalnych, stworzoną na bazie produkcji telewizyjnej „Polskie zabójczynie”. Podcast, poświęcony zbrodniom popełnionym przez Polki, na zamówienie Crime+Investigation Polsat wyprodukował Krzysztof Czeczot i jego firma Osorno. Wielbiciele tematyki prawdziwych zbrodni będą mogli posłuchać prawdziwych relacji świadków oraz ekspertów i śledczych pracujących nad sprawami z nowego sezonu. Premiera podcastu odbyła się w sobotę, 20 marca br. o godzinie 20:00 na większości platform, w tym YouTube, Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts. Każdy z kolejnych czterech odcinków udostępniany będzie słuchaczom dzień po telewizyjnej premierze programu „Polskie zabójczynie”, które można oglądać w każdy piątek o godzinie 22:00 w kanale Crime+Investigation Polsat.

- Produkcję podcastów rozpoczęliśmy wraz z naszymi partnerami w zeszłym roku i początkowo traktowaliśmy je jako narzędzie promocyjne wspierające premiery lokalnych produkcji na kanale Crime+Investigation. Zachęceni znakomitymi wynikami ich odsłuchań oraz bardzo optymistycznymi prognozami rynkowymi, zdecydowaliśmy się w tym roku na produkcje własnymi silami. Nadal traktujemy podcasty jako narzędzie promocyjne, ale oprócz wsparcia premier, zamierzamy również budować silna markę Crime+Investigation w obszarze true crime poza linearnym kanałem telewizyjnym oraz docelowo zbudować kolejny kanał dotarcia dla naszego kontentu

- komentuje Tomasz Teodorczyk, dyrektor do spraw programowych i marek A+E Networks na Europę Środkowo-Wschodnią.

- Praca nad podcastami z gatunku crime story, to duże wyzwanie. Niezwykle ważne jest uchwycenie atmosfery każdego odcinka. Pracując z dźwiękami bardzo dbamy o to, żeby już od samego początku słuchacz „wpadał” w sam środki opowiadanej historii i po jej zakończeniu miał ochotę na kolejny odcinek

- komentuje Krzysztof Czeczot, aktor i reżyser, który jest producentem podcastu „Polskie zabójczynie”.


Statystyki wskazują, że kobiety, jeśli już zabijają, to osoby bliskie. Nierzadko za narzędzie zbrodni służy im trucizna. Historia 65-letniej zabójczyni, Grażyny J., napawa niepokojem i szokuje - jak to możliwe, by po tylu latach względnie spokojnego pożycia małżeńskiego można dopuścić się tak nieludzkiego czynu? Sprawa wstrząsnęła nie tylko mieszkańców rodzinnego Szczercowa czy województwa łódzkiego, ale zelektryzowała opinię publiczną w całej Polsce. Najczęstszymi ofiarami kobiet są ich bliscy. Stereotypowa morderczyni zabija we własnym domu. Mówi się, że im bardziej bezbronna jest ofiara, tym bardziej brutalna staje się zabójczyni. Kobiety na narzędzie zbrodni wybierają zazwyczaj truciznę. Otrucie uznawane jest za subtelny, typowo kobiecy sposób zabijania. W nowym sezonie programu „Polskie zabójczynie” telewizji Crime+Investigation Polsat przedstawione zostaną historie dwóch trucicielek, dusicielki i kobiety, która zabiła kuchennym tłuczkiem (więcej tutaj).
 
„Polskie zabójczynie” w CI Polsat, foto: A+E Networks
„Polskie zabójczynie” w CI Polsat, foto: A+E Networks
Uczestniczka programu „Polskie zabójczynie”, foto: A+E Networks
Uczestniczka programu „Polskie zabójczynie”, foto: A+E Networks


„Polskie zabójczynie” - sezon 4., emisja w piątki o godz. 22:00 w Crime+Investigation Polsat (CI Polsat). Widzowie tego kanału mogą oglądać także wcześniejsze odcinki tego programu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...