reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Premiera nowej serii smartfonów OPPO Reno5

dodano: 2021-03-22 23:31 | aktualizacja: 2021-03-23 00:02
autor: Janusz Sulisz | źródło: OPPO

Oppo reno 5G smartfon promocja 360px.jpg Firma OPPO wprowadza na polski rynek najnowszą serię smartfonów Reno5, w ramach której dostępne będą 3 modele – Reno5 5G, Reno5 Lite i Reno5 Z. Urządzenia zostały wyposażone w zaawansowane funkcje wideo, takie jak nagrywanie z dwóch aparatów w tym samym czasie (Dual-View Video), czy opcje filmowania oparte na algorytmach sztucznej inteligencji (AI Highlight Video), co pozwala tworzyć użytkownikom unikalne i kreatywne materiały. pojawiła się też opaska OPPO Band z funkcją stałego monitorowania nasycenia krwi tlenem oraz wysokiej klasy słuchawki TWS Enco X z aktywną redukcją szumów.

OPPO/satkurier.pl
Oppo nowe produkty Reno 5G sluchawki 2021 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Premiera nowej serii smartfonów OPPO Reno5, opaski OPPO Band i słuchawek bezprzewodowych OPPO Enco X
Wybrane modele OPPO Reno5 będą dostępne w Polsce już od 23 marca 2021 r. Ponadto marka OPPO ogłosiła partnerstwo z Festiwalem Nowe Horyzonty.

- W obecnych czasach smartfon to znacznie więcej niż urządzenie do kontaktowania się z ludźmi. To narzędzie, które pozwala opowiedzieć swoją historię i pokazać własną perspektywę w całkiem nowy sposób. Dzięki najnowszej technologii zastosowanej w aparacie, modele z serii Reno5 dają jeszcze szersze możliwości w tym zakresie.  Oddajemy w ręce użytkowników szereg opcji kreatywnego nagrywania, aby pozwolić im puścić wodze fantazji i tworzyć unikalne filmowe opowieści. Bardzo cenimy sobie nietuzinkowych twórców, a pomysłowość jest częścią DNA naszej marki. Kampania »Film Your Story« to dowód na to, że OPPO wspiera osoby twórcze i zachęca je do podążania wybraną przez nie ścieżką.

- stwierdził Mo Zhang, Brand Manager w OPPO Polska.


Sfilmuj swoją historię z aparatem wspieranym przez sztuczną inteligencję
OPPO Reno5 5G został wyposażony w tylny poczwórny aparat 64 MP i przedni aparat 32 MP. Ich działanie wspiera OPPO Full Dimension Fusion (FDF), czyli system obrazowania stworzony z myślą o kadrach portretowych. Opiera się on na działaniu dwóch elementów. Pierwszy z nich, układ ulepszający jakość (Quality Enhancement Engine), pozwala nagrywać wyraźne wideo nawet w utrudnionych warunkach oświetleniowych czy podczas ruchu. Drugi układ, do wykrywania ujęć portretowych (Portrait Perception Engine), zapewnia z kolei naturalny efekt. Połączenie tych dwóch rozwiązań umożliwia uzyskanie wysokiej jakości filmów portretowych, które oddają wszystkie detale obrazu.
 


Korzystając z systemu FDF, użytkownicy OPPO Reno5 5G mogą wybrać opcję rozjaśniania filmów opartą na SI (AI Highlight Video). To pierwsza taka funkcja na rynku, która automatycznie wykrywa oświetlenie otoczenia w kadrze i odpowiednio poprawia jakość nagrania, stosując algorytmy do tworzenia filmów w trudnych warunkach oświetleniowych. W przypadku niedoświetlonego otoczenia algorytmy do tworzenia filmów w nocy (Ultra Night Video) automatycznie rozświetlą ujęcie. Z kolei jeśli system wykryje podświetlenie tła, algorytmy Live HDR pomogą zredukować prześwietlone obszary. Dzięki tym funkcjom nagrania są lepiej naświetlone i jaśniejsze, szumy zostają zredukowane, a filmowane barwy są wyraźne i naturalne.

Smartfon wyposażono także w funkcje kreatywnego filmowania.
Dual-View Video pozwala nagrywać, korzystając jednocześnie z aparatu głównego i selfie. Możliwość filmowania z dwóch perspektyw płynnie łączy utrwalane obiekty lub scenerie z ujęciem autoportretu, umieszczając oba obrazy w jednym kadrze, co może sprawdzić się m.in. w przypadku vlogów, czy generalnie treści do mediów społecznościowych. Rozwiązanie umożliwia połączenie obrazu z obu źródeł na trzy sposoby: poprzez podzielenie ekranu na pół (pionowo i poziomo), umieszczenie na głównym obrazie mniejszego koła, w którym znajduje się np. komentująca film osoba, albo zamieszczenie kwadratu działającego na tej samej zasadzie.

Model Reno5 5G jest wyposażony również w wiele sztandarowych funkcji znanych użytkownikom serii Reno, takich jak jeszcze ulepszona funkcja Ultrastabilizacji Video, czyli technologię stabilizacji obrazu, która pozwala na tworzenie filmów w wysokiej jakości także w ruchu.

Dzięki algorytmowi OPPO Image-clear Engine smartfon OPPO Reno5 5G oferuje zupełnie nowe możliwości w obszarze fotografii. Optymalizacja na poziomie systemu pozwala użytkownikom tworzyć wyraźne ujęcia poruszających się obiektów. Smartfon obsługuje także funkcję Upiększania scenerii AI, zapewniając optymalne ustawienia barw, nasycenia i jasności w 22 różnych typach ujęć, m.in. podczas fotografowania naszych pupili, tekstu, sztucznych ogni, czy wschodów i zachodów słońca. Dodatkowo, dzięki zdjęciom Ultra-clear 108 MP Image, Reno5 5G stworzy niezwykle wyraźne obrazy w świetle dziennym, a funkcja Portretu neonowego umożliwi wykonanie dobrze prezentujących się fotografii nawet po zmroku.

Moc bez ograniczeń dzięki technologii 65W SuperVOOC 2.0 i łączności 5G
Do modelu OPPO Reno5 5G producent wprowadził autorską technologię szybkiego ładowania 65W SuperVOOC 2.0. Za jej sprawą wystarczy jedynie 35 minut, żeby baterię Reno5 5G naładować od 0 do 100%. Z kolei pojemna bateria 4300 mAh[i] zapewnia działanie przez cały dzień przy nawet najbardziej obciążających zadaniach.

Reno5 korzysta z dwóch ogniw połączonych szeregowo, z których każde ma pojemność 2150 mAh. Razem ładują telefon do maksymalnego poziomu 4300 mAh.

Telefon dysponuje 8 GB RAM i pozwala na przechowanie 128 GB plików i aplikacji. Procesor Qualcomm Snapdragon 765G, stworzony w 7-nanometrowym procesie technologicznym, obsługuje łączność z siecią 5G i gwarantuje szybkość działania oraz oszczędność energii.
Mimo wielu zaawansowanych technologii, które umieszczono w nowym modelu, sylwetka OPPO Reno5 5G pozostaje smukła, a urządzenie pewnie leży w dłoni. Telefon waży 172 gramy i ma 7,9 mm grubości. Dzięki zastosowaniu rozwiązania COF (Chip On Flex) twórcom udało się zmniejszyć dolną krawędź ekranu do zaledwie 3,98 mm, czyli o 28% w porównaniu z modelem Reno4. W rezultacie stworzono wyświetlacz, który zajmuje niemal całą przednią część smartfona, a stosunek wielkości ekranu do całego urządzenia wynosi 91,7% (w modelu Reno4 było to 90,7%). Dodatkowo funkcja odblokowania telefonu za pomocą odcisku palca umieszczona jest tuż pod wyświetlaczem, żeby umożliwić łatwy dostęp i zabezpieczyć przechowywane w urządzeniu dane.

W Reno5 5G znajduje się 6,4-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości FHD+ (2400 x 1080), z częstotliwością odświeżania na poziomie 90 Hz, które gwarantują wysoką jakość obrazu. Smartfon uzyskał certyfikację Netflix HD i Amazon Prime Video HD, co pozwala oglądać filmy w najlepszej jakości. Ponadto ekran generuje niewielką ilość światła niebieskiego i został opracowany z myślą o ochronie wzroku użytkownika nawet podczas długotrwałego korzystania. Te właściwości zostały poddane gruntownym testom, zweryfikowane i zatwierdzone przez instytut SGS.

ColorOS 11.1 na najnowszym Androidzie 11
Model Reno5 5G wyposażono w najnowszy, jeszcze bardziej intuicyjny system operacyjny ColorOS 11.1 od OPPO, który zachowuje wszystkie najpopularniejsze funkcje Androida 11, gwarantując przy tym możliwości indywidualnego dostosowania interfejsu użytkownika, większą wydajność, płynność działania i ulepszone funkcje prywatności.

Dostosowując smartfon do własnych potrzeb, użytkownicy mogą sami zaprojektować funkcje inteligentnego, zawsze uruchomionego ekranu (Always-On-Display), a także dostosować Tryb Ciemny do warunków otoczenia, zmieniając na przykład natężenie jasności. Inne ciekawe opcje to m.in. Flexdrop, czyli pływające okna ułatwiające wielozadaniowość czy opcja błyskawicznego tłumaczenia Three-Finger Translate – przeciągając 3 palcami po ekranie użytkownik robi screenshot i pojawia m.in. opcja do tłumaczenia tekstu zasilana przez Google Lens. Dzięki funkcji Prywatnego systemu można na smartfonie stworzyć kilka kont z oddzielnym dostępem do aplikacji i danych, aby móc udostępnić urządzenia innym użytkownikom. Wysoki poziom zabezpieczenia treści przechowywanych na OPPO Reno5 5G potwierdzają testy i certyfikacje niezależnych organizacji, w tym ISO, ePrivacy czy TrustArc.

Seria OPPO Reno5 
W serii OPPO Reno5 znajdują się także modele Reno5 Lite i Reno5 Z 5G, wyposażone w szeroką gamą funkcji dla twórców wideo.
OPPO Reno5 Lite to następca popularnego modelu Reno4 Lite, a Reno5 Z 5G – oczywiście modelu Reno4 Z 5G. Oba urządzenia wyposażono w poczwórny tylny aparat 48 MP z osobnymi modułami szerokokątnymi, makro i do portretów, z kolei obiektywy przednie to odpowiednio: 32 MP i 16 MP. Oba modele obsługują udoskonalone funkcje nagrywania portretowego, takie jak AI Color Portrait Video czy Portret neonowy, a także filtry koloru, pozwalające na pozostawienie w nagraniu tylko jednej barwy (czerwonej, zielonej lub błękitnej) w celu uzyskania ciekawego efektu artystycznego. W Reno5 Lite oraz w Reno5 Z 5G użytkownicy mogą korzystać również z funkcji filmowania z dwóch aparatów, będącej wyróżnikiem dla serii Reno5. Ekrany to, jak zwykle w OPPO, AMOLED-y o świetnym odwzorowaniu kolorów i bardzo dobrej jasności, gwarantującej komfortową obsługę nawet w pełnym słońcu.

Zarówno w Reno5 Lite, jak i Reno5 Z 5G, zastosowano Szybkie Ładowanie VOOC 4.0 o mocy 30 W i baterię o pojemności 4310 mAh. Dzięki temu wystarczy podładować telefon przez 5 min., żeby dla przykładu przez blisko ponad 2 godziny oglądać filmy w internecie.
Specyfikację uzupełniają pamięci RAM i ROM: odpowiednio 8 + 128 GB. Procesory zastosowane w urządzeniach to wydajne i dobrze zoptymalizowane jednostki: MediaTek Helio P95 w modelu OPPO Reno5 Lite i MediaTek Dimensity 800U 5G w modelu OPPO Reno5 Z 5G.

Słuchawki OPPO Enco X 
Na polski rynek trafią również OPPO Enco X, czyli bezprzewodowe słuchawki z segmentu premium z aktywną redukcją szumów. Stworzone we współpracy z Dynaudio – uznanym na świecie liderem branży audio – urządzenie pracuje w oparciu o innowacyjny system dynamicznego wzmocnienia DEEB 3.0 od OPPO i obsługuje kodek LHDC, zapewniając najwyższą jakość dźwięku. Słuchawki umożliwiają słuchanie muzyki nawet przez 25 godzin (korzystając z etui ładującego).
 


Słuchawki OPPO Enco X wykorzystują technologię Bluetooth 5.2, która zapewnia płynne połączenie. Są one wyposażone w wysokiej klasy aktywny układ redukcji szumów. Użytkownik może wybrać pomiędzy 4-stopniowym trybem tłumienia hałasów z otoczenia. Każdy z nich jest optymalnie dopasowany do konkretnych sytuacji – na zewnątrz, w pomieszczeniach, w domu lub w podróży.
OPPO Enco X zostały wyposażone w magnetycznie zbalansowany sterownik membranowy wysokiej częstotliwości i trójwarstwowy kompozytowy sterownik dynamiczny średniej i niskiej częstotliwości. To gwarantuje naturalne i płynne łączenie tonów średnich, wysokich i niskich oraz pozwala uzyskać ogólną jakość dźwięku, który zachwyca naturalną barwą i szerokim spektrum. Dzięki temu użytkownicy mogą usłyszeć różne poziomy dźwięku i słuchać wszystkich detali perkusyjnych, muzyki i wokali.

Dodatkowo, dzięki zasięgowi do 10 metrów, użytkownik może słuchać muzyki lub odbierać połączenia telefoniczne, nawet jeśli nie znajduje się w pobliżu swojego smartfona.

OPPO Band 
W sprzedaży pojawi się wkrótce także OPPO Band, nowy produkt IoT w portfolio producenta. Urządzenie zostało wyposażone w 1,1-calowy kolorowy wyświetlacz AMOLED, dzięki któremu obraz pozostaje zawsze czytelny, a barwy żywe.
 


Opaska zapewnia 12 trybów treningowych, takich jak m.in. bieg, marsz, jazda na rowerze, pływanie, badminton, krykiet czy joga. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w funkcję stałego monitorowania natlenienia krwi, która co minutę dokonuje pomiaru także podczas snu – opaska posiada funkcję monitoringu nocnego odpoczynku. OPPO Band zapisuje wszystkie treningi w aplikacji HeyTap Health, dzięki czemu użytkownik może sprawdzać swoje postępy i motywować się do dalszych ćwiczeń.

OPPO Band stanowi również uzupełnienie smartfona – za pomocą opaski użytkownik może odbierać wiadomości i powiadomienia o połączeniach przychodzących, sterować odtwarzaniem muzyki, a nawet odszukać swój telefon. Opaska ma wydajny, energooszczędny procesor oraz pojemną baterię o mocy 100 mAh, którą można naładować w ciągu zaledwie 1,5 godziny. Najnowsza opaska OPPO wytrzymuje nawet do 12 dni na jednym ładowaniu baterii. ATM5 sprawia, że nie trzeba się również bać wejść z nią do wody nawet do głębokości 50 m.

Niecodzienna premiera oraz partnerstwo z festiwalem Nowe Horyzonty 
Premiera nowej serii odbyła się online i miała formę videobloga prowadzonego przez Michała Wilczewskiego (Wujaszka Liestyle). Jego goście pokazywali, jak można wykorzystać funkcje wideo w smartfonach najnowszej serii np. do tworzenia materiałów na social media. W projekcie wzięli udział m.in. ambasador marki OPPO Marcin Prokop oraz jedna z najpopularniejszych w Polsce TikTokerek, Kinga Sawczuk. Więcej na temat projektu można przeczytać tutaj, a cały materiał z premiery jest dostępny tutaj. Hasłem przewodnim kampanii serii OPPO Reno5 jest “Film Your Story” i podczas prezentacji OPPO zapowiedziało również partnerstwo z Festiwalem Nowe Horyzonty, w ramach którego, m.in., marki zorganizują wspólny konkurs na krótki film wideo. Zwycięska praca będzie wyświetlona podczas pokazu galowego w czasie festiwalu. Więcej informacji na temat współpracy oraz zakresu działań można znaleźć tutaj.

Dostępność na rynku
Smartfony OPPO Reno5 5G i Reno5 Lite będą dostępne w Polsce od 23 marca 2021 r. w ofercie operatorskiej i w partnerskich sieciach retail.
Model Reno5 5G będzie można kupić w dwóch wersjach kolorystycznych: niebieskiej i czarnej, w sugerowanej cenie detalicznej 1999 zł, a w ofercie specjalnej obowiązującej od 23.03 do 05.04.2021 r. za 1 zł można dobrać do niego słuchawki OPPO Enco W31.

OPPO Reno5 Lite oferowany jest w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i fioletowo-niebieskim, w cenie 1599 zł. W specjalnej ofercie na start będzie dostępny z inteligentną opaską OPPO Band za 1 zł. Oferty specjalne obowiązują do wyczerpania zapasów.

Natomiast OPPO Reno5 Z pojawi się w sklepach nieco później, w wersji czarnej i fioletowo-niebieskiej, w cenie 1799 zł.

Z kolei słuchawki bezprzewodowe OPPO Enco X będą dostępne w kolorze białym. Ich sugerowana cena detaliczna wynosi 799 zł. OPPO Band ( w wersji czarnej, sport) kosztować będzie zaś 199 zł. Oba produkty już od 23 marca będą dostępne w strefie marki na Allegro oraz w ofercie partnerów detalicznych.

Premierowe produkty znajdą się ponadto w ofercie operatorów.
W przypadku Play, od 29 marca,  smartfon OPPO Reno5 5G w komplecie ze słuchawkami OPPO Enco W11 będzie można nabyć w abonamencie L, płacąc łącznie 145 zł miesięcznie. Zestaw OPPO Reno5 Lite z OPPO Band będzie dostępny z kolei w taryfie M, przy dopłacie 50 zł do miesięcznego rachunku. Dodatkowo od 24 marca w pakiecie z dowolną ofertą abonamentową Reno5 5G ze słuchawkami Enco W31 kupią też klienci T-Mobile. Oba telefony wkrótce pojawią się także w ofercie Orange.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Smartfony


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...