reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nokia ustanawia rekord prędkości 5G

dodano: 2021-03-23 12:12 | aktualizacja: 2021-03-23 14:46
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Nokia/Türk Telekom

Nokia Turk Telekom 5G rekord 360px.jpg Nokia osiągnęła światowy rekord prędkości 5G podczas testu w terenie, który został przeprowadzony przy współpracy z Türk Telekom w tureckiej stolicy Ankarze. Fińska Nokia poinformowała o tym 22 marca w komunikacie prasowym. Nokia twierdzi, że osiągnięto przepustowość ponad 4,5 Gbit / s.

satkurier.pl
Nokia 5G Turk telekom 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Rekord, który został zanotowany to ponad 4,5 Gb/s, jest pierwszym osiągniętym tylko w 5G New Radio (5GNR), wykorzystującym rozwiązanie Nokia AirScale 5G RAN w paśmie 26 GHz, przepustowości 800 MHz i urządzeniu jednego użytkownika.

Podczas testu stacja bazowa AirScale firmy Nokia połączyła się z urządzeniem mobilnym, aby przesyłać dane w całym widmie fal mmWave 26 GHz firmy Türk Telekom z maksymalną prędkością 4,5 Gb / s. Firma Nokia została wybrana przez Türk Telekom, aby zapewnić bardzo niskie opóźnienia, łączność i pojemność wymaganą do przetestowania pełnego zakresu łączności 5G w ramach tego testu.

Wysokie prędkości osiągnięte podczas testów umożliwią korzystanie z usług korporacyjnych o większej przepustowości i wrażliwych na opóźnienia, takich jak zdalnie sterowane urządzenia do zastosowań przemysłowych lub aplikacji o znaczeniu krytycznym. Sieci oparte na technologii 5G pozwolą również klientom cieszyć się doświadczeniami VR / AR, pobierać treści wideo lub gry 4K w ciągu kilku sekund, a także umożliwią stałą łączność bezprzewodową o zwiększonej przepustowości.


Źródło: nokia.com  aa.com.tr 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 190 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,8m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,8m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...