reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2023-12-04 - 2023-12-05

TVP z prawami do transmisji Euro 2024 i 2028

dodano: 2021-03-23 14:29 | aktualizacja: 2021-03-23 15:26
autor: Anita Kaźmierska | źródło: tvpsport.pl

Euro 2024 Telewizja Polska nabyła prawa medialne, dzięki którym widzowie aż do 2028 roku będą mogli śledzić na antenach TVP wszystkie mecze piłkarskiej reprezentacji Polski. Co więcej Telewizja Polska zapewniła sobie pełne prawa do transmisji Euro 2024 i 2028.

Telewizja Polska
TVP Telewizja Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W eliminacjach do Euro 2024 i 2028 oraz MŚ 2026 TVP pokaże po 28 spotkań, w tym 14 meczów Polaków (10 meczów o punkty i 4 towarzyskie) oraz 14 wybranych spotkań europejskich reprezentacji (12 o punkty i 2 towarzyskie).

Natomiast w ramach turniejów Euro 2024 i 2028 TVP pokaże po 51 spotkań, czyli wszystkie mecze tych mistrzostw.

TVP rozszerzyła również swój pakiet praw w kolejnych trzech edycjach Ligi Narodów UEFA w latach 2022, 2024 i 2026. Kibice będą mogli obejrzeć 16 meczów w każdej edycji - 4 finałowe, a w eliminacjach - 6 spotkań reprezentacji Polski i drugie tyle największych piłkarskich europejskich potentatów.

Mecze komentować będą m.in. Dariusz Szpakowski, Jacek Laskowski, Mateusz Borek i Maciej Iwański.
 

– Mecze piłkarskiej reprezentacji to nie tylko wydarzenia sportowe, ale przede wszystkim wyjątkowa okazja do przeżywania i manifestowania narodowej wspólnoty. Trwająca od ponad roku pandemia koronawirusa uniemożliwia organizację wielu sportowych imprez. Reżim sanitarny wyklucza również możliwość tradycyjnego przeżywania sportowych emocji na stadionach i w strefach kibica. Fakt ten stał się dla nas dodatkowym impulsem do działania i nabywania kolejnych praw telewizyjnych. Telewizja Polska po raz kolejny sprostała wyzwaniu i zakupiła najważniejsze licencje piłkarskie aż do 2028 roku – powiedział Jacek Kurski, prezes zarządu Telewizji Polskiej.

– Nasza federacja z przyjemnością przyjmuje informację, że Telewizja Polska będzie pokazywać mecze narodowej reprezentacji Polski przez następne siedem lat. Patrząc na historię polskiego futbolu, widzimy, że telewizja publiczna była zawsze blisko naszej kadry. Cieszymy się, że największy telewizyjny partner reprezentacji j zagwarantuje wszystkim kibicom wysoką jakość przekazu i możliwie najszerszy dostęp telewidzów do meczów drużyny narodowej – powiedział Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– To najważniejszy i największy w historii przetarg na bardzo konkurencyjnym rynku praw sportowych. Nowe podmioty bardzo agresywnie starają się przejąć kluczowe, z punktu widzenia polskiego kibica prawa, ale po raz kolejny udowadniamy, że jesteśmy poważnym, lojalnym i po prostu najlepszym partnerem dla takich podmiotów jak UEFA czy FIFA. Kibicom obiecuję, że będziemy jeszcze lepsi niż podczas mundialu w Rosji. Do znakomitego zespołu dołączył przecież Mateusz Borek, a nie jest to koniec transferów. Wszystkie mecze będą dostępne w najlepszej możliwej jakości, bez żadnych dodatkowych opłat również w internecie, aplikacji mobilnej i telewizji hybrydowej – dodał Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

– Reprezentacja Polski to ukochana drużyna każdego Polaka, świadczy o tym między innymi wielomilionowa widownia każdego meczu rozgrywanego przez Biało-Czerwonych. Bardzo się cieszymy, że dzięki współpracy z  naszym partnerem – Telewizją Polską reprezentacja będzie gościła w każdym domu aż do 2028 roku – powiedział Maciej Sawicki, sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Futbol w TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...