reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Oferował pożyczki i szczepionki - został zatrzymany

dodano: 2021-03-24 07:09 | aktualizacja: 2021-03-24 16:19
autor: Łukasz Knapik | źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu

Komenda Główna Policji policja Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 25-letniego poznaniaka, który na jednym z portali ogłoszeniowych oferował pożyczki bez zaświadczeń, szczepionki przeciw COVID-19 oraz konsole do gier w bardzo atrakcyjnych cenach. Oszukał w ten sposób blisko 80 osób. Za ten czyn grozi mu do 8 lat więzienia.

Komenda Główna Policji policja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu ustalili i zatrzymali w czwartek, 18 marca br. 25-letniego mieszkańca Poznania. Mężczyzna na portalu ogłoszeniowym oferował pożyczki bez zaświadczeń, szczepionki przeciwko COVID-19 oraz elektronikę. Mechanizm działania polegał na tym, że podejrzany pobierał zaliczki od zainteresowanych osób na poczet finalizowania umów kredytowych. W ten sam sposób próbował działać wystawiając szczepionki oraz elektronikę po bardzo korzystnych cenach.

Policjanci ustalili, że mężczyzna działał od 18 miesięcy. Regularnie zamieszczał ogłoszenia oferując konsole do gier czy szczepionki lub oferując pożyczki. Posiadał kilka kont bankowych i e-mailowych, którymi się posługiwał, prowadząc swoją działalność.

Oszukał w ten sposób blisko 80 osób na kwotę co najmniej 15 000 złotych. 25-latek usłyszał zarzut oszustwa, za który grozi do 8 lat więzienia (więcej tutaj i tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyberprzestępczość


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 101mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 101mm

339 zł Więcej...