reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Polmission. Tajemnice paszportów” w kanałach TVP

dodano: 2021-03-24 07:31
autor: Łukasz Knapik | źródło: Instytut Pamięci Narodowej/satkurier.pl

TVP1 TVP 1 Jedynka „Polmission. Tajemnice paszportów” W środę, 24 marca br. o godz. 21:00 w kanale TVP1 (w paśmie „Historia bez tajemnic”), a w kolejnych dniach w stacjach TVP Historia i TVP Dokument, wyemitowany zostanie premierowo film dokumentalny „Polmission. Tajemnice paszportów”, którego koproducentami są Telewizja Polska, Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) oraz Instytut Pamięci Narodowej (IPN). Obraz w reżyserii Jacka Papisa jest kontynuacją filmu „Paszporty Paragwaju” (emisja w TVP Dokument).

TVP1 TVP 1 Jedynka „Polmission. Tajemnice paszportów”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film „Polmission. Tajemnice paszportów” przedstawia wątek jednej z największych i najbardziej zagadkowych akcji ratowania Żydów podczas II wojny światowej. Obraz w reżyserii Jacka Papisa jest kontynuacją filmu „Paszporty Paragwaju”, produkcji filmowej Instytutu Pamięci Narodowej, pokazywanej w Polsce i na świecie.

„Polmission. Tajemnice paszportów” opowiada o dalszych losach ocalonych dzięki działalności polskiej dyplomacji i polskiego wywiadu, we współpracy z międzynarodowymi organizacjami. - Głównymi rozmówcami są bezpośrednio ocaleni lub ich potomkowie, co sprawia, że film jest także dokumentacyjnym zapisem niezwykłych, jednostkowych losów, z których każdy właściwie nadawałby się na osobną „hollywoodzką produkcję”. Oprócz ocalonych w filmie pojawiają się również historycy i badacze, próbujący rozwikłać niewyjaśnione dotąd kwestie i odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania - czytamy w opisie.

„Polmission. Tajemnice paszportów” - emisja w środę, 24 marca 2021 roku o godz. 21:00 w TVP1. Film ten będą mogli również zobaczyć widzowie kanałów TVP Historia i TVP Dokument.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...