reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Polmission. Tajemnice paszportów” w kanałach TVP

dodano: 2021-03-24 07:31
autor: Łukasz Knapik | źródło: Instytut Pamięci Narodowej/satkurier.pl

TVP1 TVP 1 Jedynka „Polmission. Tajemnice paszportów” W środę, 24 marca br. o godz. 21:00 w kanale TVP1 (w paśmie „Historia bez tajemnic”), a w kolejnych dniach w stacjach TVP Historia i TVP Dokument, wyemitowany zostanie premierowo film dokumentalny „Polmission. Tajemnice paszportów”, którego koproducentami są Telewizja Polska, Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) oraz Instytut Pamięci Narodowej (IPN). Obraz w reżyserii Jacka Papisa jest kontynuacją filmu „Paszporty Paragwaju” (emisja w TVP Dokument).

TVP1 TVP 1 Jedynka „Polmission. Tajemnice paszportów”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film „Polmission. Tajemnice paszportów” przedstawia wątek jednej z największych i najbardziej zagadkowych akcji ratowania Żydów podczas II wojny światowej. Obraz w reżyserii Jacka Papisa jest kontynuacją filmu „Paszporty Paragwaju”, produkcji filmowej Instytutu Pamięci Narodowej, pokazywanej w Polsce i na świecie.

„Polmission. Tajemnice paszportów” opowiada o dalszych losach ocalonych dzięki działalności polskiej dyplomacji i polskiego wywiadu, we współpracy z międzynarodowymi organizacjami. - Głównymi rozmówcami są bezpośrednio ocaleni lub ich potomkowie, co sprawia, że film jest także dokumentacyjnym zapisem niezwykłych, jednostkowych losów, z których każdy właściwie nadawałby się na osobną „hollywoodzką produkcję”. Oprócz ocalonych w filmie pojawiają się również historycy i badacze, próbujący rozwikłać niewyjaśnione dotąd kwestie i odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania - czytamy w opisie.

„Polmission. Tajemnice paszportów” - emisja w środę, 24 marca 2021 roku o godz. 21:00 w TVP1. Film ten będą mogli również zobaczyć widzowie kanałów TVP Historia i TVP Dokument.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Laminas AS-1500 AE

Podświetlana antena epoksydowa - offset 1,6 m w wersji AE...

2 250 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap U3

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

690 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...