reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Polmission. Tajemnice paszportów” w kanałach TVP

dodano: 2021-03-24 07:31
autor: Łukasz Knapik | źródło: Instytut Pamięci Narodowej/satkurier.pl

TVP1 TVP 1 Jedynka „Polmission. Tajemnice paszportów” W środę, 24 marca br. o godz. 21:00 w kanale TVP1 (w paśmie „Historia bez tajemnic”), a w kolejnych dniach w stacjach TVP Historia i TVP Dokument, wyemitowany zostanie premierowo film dokumentalny „Polmission. Tajemnice paszportów”, którego koproducentami są Telewizja Polska, Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) oraz Instytut Pamięci Narodowej (IPN). Obraz w reżyserii Jacka Papisa jest kontynuacją filmu „Paszporty Paragwaju” (emisja w TVP Dokument).

TVP1 TVP 1 Jedynka „Polmission. Tajemnice paszportów”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film „Polmission. Tajemnice paszportów” przedstawia wątek jednej z największych i najbardziej zagadkowych akcji ratowania Żydów podczas II wojny światowej. Obraz w reżyserii Jacka Papisa jest kontynuacją filmu „Paszporty Paragwaju”, produkcji filmowej Instytutu Pamięci Narodowej, pokazywanej w Polsce i na świecie.

„Polmission. Tajemnice paszportów” opowiada o dalszych losach ocalonych dzięki działalności polskiej dyplomacji i polskiego wywiadu, we współpracy z międzynarodowymi organizacjami. - Głównymi rozmówcami są bezpośrednio ocaleni lub ich potomkowie, co sprawia, że film jest także dokumentacyjnym zapisem niezwykłych, jednostkowych losów, z których każdy właściwie nadawałby się na osobną „hollywoodzką produkcję”. Oprócz ocalonych w filmie pojawiają się również historycy i badacze, próbujący rozwikłać niewyjaśnione dotąd kwestie i odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania - czytamy w opisie.

„Polmission. Tajemnice paszportów” - emisja w środę, 24 marca 2021 roku o godz. 21:00 w TVP1. Film ten będą mogli również zobaczyć widzowie kanałów TVP Historia i TVP Dokument.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum NytroBox NS+

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

119 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

145 zł Więcej...