reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Satelity Meteosat polecą rakietą Ariane 6

dodano: 2021-03-24 22:23
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Arianespace/satkurier.pl

Arianespace 23 marca, w Światowy Dzień Meteorologii, Eumetsat i Arianespace podpisali aktualizację umowy o świadczenie usług startowych dla dwóch satelitów Meteosat trzeciej generacji (MTG). Tym samym Eumetsat potwierdza, że ​​Arianespace wystrzeli satelity MTG-S1 i MTG-I2 za pomocą rakiety Ariane 6.

Eumetsat / Arianespace
Eumetsat Arianespace Meteosat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ta zaktualizowana umowa jest następstwem podpisania przez Eumetsat w grudniu 2020 roku „wspólnego oświadczenia w sprawie instytucjonalnego wykorzystania Ariane 6 i Vega C”.
 

- Jestem zachwycony tą zaktualizowaną umową, która podkreśla zaufanie, jakie Eumetsat pokłada w naszych rozwiązaniach w zakresie usług startowych. Te dwie przyszłe premiery to nowe kamienie milowe w naszym długotrwałym partnerstwie, które rozpoczęło się w 1981 roku i które pozwoliło Arianespace bezpiecznie umieścić na orbicie 13 satelitów obsługiwanych przez Eumetsat. W naszej księdze zamówień mamy wyniesienie 5 satelitów dla Eumetsat, co pokazuje, jak ważna jest nasza relacja. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać sukces misji europejskiego operatora meteorologicznego, z korzyścią dla milionów ludzi - powiedział Stéphane Israël, dyrektor generalny Arianespace.

- Terminowe dostarczenie systemu Meteosat trzeciej generacji jest absolutnym priorytetem dla Eumetsat i cieszymy się, że możemy nadal polegać na doświadczeniu Arianespace przy umieszczaniu naszych satelitów na orbitach - wyjaśnił Phil Evans, dyrektor generalny Eumetsat. - Oczekuje się, że po umieszczeniu na orbicie 36 000 km nad Ziemią flota MTG znacznie poprawi dokładność prognoz pogody. W szczególności kamera na MTG-I umożliwi teraz prognozowanie ekstremalnych zjawisk pogodowych, takich jak burze, z taką precyzją, że spodziewamy się, że dosłownie uratuje życia.

Planowany start zakłada, że ​​satelita MTG-S1 zostanie umieszczony na orbicie w pierwszej połowie 2024 roku, a MTG-I2 w drugiej połowie 2025 roku lub później. W obu przypadkach wykorzystana zostanie rakieta Ariane 6.

Obie organizacje potwierdziły również, że Arianespace umieści na orbicie satelitę MTG-I1 za pomocą rakiety Ariane 5 do końca 2022 roku. Księga zamówień obejmuje 2 kolejne nowoczesne satelity meteorologiczne (METOP-SG A1 i METOP-SG B1), a także jeden dodatkowy start, jako opcja.

Źródło: arianespace.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...