reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Detektywi i seriale w kwietniu w Epic Drama

dodano: 2021-03-25 23:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Epic Drama W kwietniu br. filmowo-serialowy kanał Epic Drama poleca swoim widzom szczególnie takie produkcje serialowe jak „Babilon Berlin” (sezon 3.), „Projekt Manhattan”, „Singapurskie kleszcze”, „Detektyw Murdoch” (sezon 11.), „Sprawy Frankie Drake” (sezon 4.) i „Proces Christine Keeler”, w ramach pasma „Najwięksi brytyjscy detektywi” takie produkcje jak „Panna Marple”, „Panna Scarlet i komisarz” i „Endeavour: Sprawy młodego Morsa”, a w ramach pasma „Drake i Murdoch: detektywistyczny duet” takie seriale jak „Detektyw Murdoch” i „Sprawy Frankie Drake”.

Epic Drama „Odwilż” Anna Chipovskaya


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kwiecień 2021 roku w ofercie kanału Epic Drama:

„Babilon Berlin” 3
twórcy: Henk Handloegten, Tom Tykwer i Achim von Borries, obsada: Volker Bruch, Liv Lisa Fries, Leonie Benesch, Lars Eidinger, Ernst Stötzner i Benno Fürmann
emisja: w czwartki o 21:30

W burzliwych tygodniach poprzedzających katastrofę giełdową i Czarny Piątek inspektor Gereon Rath i Charlotte Ritter zostają przydzieleni do sprawy brutalnego morderstwa aktorki Betty Winter. Gdy Gereon zmaga się z problemem narkotykowym i stara się zaadaptować do życia rodzinnego, Charlotte walczy o uznanie w zdominowanym przez mężczyzn departamencie policji. Dla niektórych jednak trudne czasy okazują się szansą. Tajemniczy Ormianin próbuje sił jako producent filmowy gdy inni walczą o władzę polityczną; Czarna Reichswera zbiera siły przed kolejną próbą obalenia demokracji, a pogrzeb zamordowanego nazisty to doskonała okazja, by sprowokować kolejne starcia z komunistami. Nocami jednak wydaje się, że nic się nie zmieniło, a miasto wciąż tańczy, jakby nie było jutra. - „Babilon Berlin” to serial wysoko oceniany przez krytyków, często uznawany za „najlepszy serial, którego nie znacie”. Opowiedziana w nim historia, scenografia, obsada, muzyka - wszystko jest tu z najwyższej półki. Jak dotąd serial zdobył 13 nagród i 11 nominacji: po prostu nie wolno go przegapić! - zapowiada nadawca (więcej tutaj).

„Projekt Manhattan”
twórcy: Sam Shaw, obsada: Rachel Brosnahan, Ashley Zuckerman, John Benjamin Hickey, Olivia Williams, Katja Herbers i Daniel Stern
emisja: w czwartki o 22:30

Serial ukazuje fabularyzowaną wersję wydarzeń, które doprowadziły do powstania pierwszej bomby atomowej w Los Alamos w Nowym Meksyku. Widzowie śledzić będą losy genialnych, choć niedoskonałych naukowców i ich rodzin, którzy próbują jakoś funkcjonować w świecie tajemnic i sekretów przenikających każdy aspekt ich codziennego życia. Charlie Issacs wraz z rodziną przybywa do Los Alamos i przekonuje się, jak wygląda życie ludzi pracujących nad najbardziej tajnym projektem na świecie. W ośrodku działają dwie, rywalizujące ze sobą grupy naukowców: jedną kieruje Reed Akley, drugą - Frank Winter. Żona Franka, Lisa - botanik - zaczyna coś podejrzewać, kiedy dostrzega, jak zmieniają się miejscowe rośliny. W 2015 roku seria zdobyła nagrodę Primetime Emmy za sekwencję tytułową. Jej twórca, Sam Shaw, w roku 2018 otrzymał nagrodę Gildii Scenarzystów Amerykańskich (Writers Guild Award) za serial „Castle Rock”, a wcześniej - w 2013 roku - był nominowany do tego wyróżnienia za serial „Masters of Sex” (więcej tutaj).

„Singapurskie kleszcze”
twórcy: J.G. Farrell i Christopher Hampton, obsada: David Morrissey, Luke Treadaway, Elizabeth Tan, Colm Meaney i Georgia Blizzard
emisja: w niedziele o 21:30

Dla eksportera gumy Waltera Blacketta i jego rodziny Singapur w 1941 roku to świat bogactwa i przywilejów, a rozdarta wojną Europa wydaje się z tej perspektywy bardzo odległa. Jednak plany biznesmena dotyczące wzmocnienia władzy w firmie zostają pokrzyżowane, kiedy pan Webb, partner biznesowy Blacketta, zostaje ubezwłasnowolniony, a udziały Waltera w spółce mają przypaść jego synowi, Matthew. Walter wraz z córką muszą zadbać o własne dziedzictwo: zrobią wszystko, pozbyć się zagrożenia, jakim jest dla nich Matthew. Joan chce go uwieść, ale młodzieniec poznaje tajemniczą chińską dysydentkę, Verę Chiang, i ku niej kieruje swoje uczucia. Podczas gdy kontynent pogrąża się w chaosie wojny, zakazana miłość rozkwita, a epoka kolonialnych przywilejów chwieje się w posadach. Współtwórcą serialu jest Christopher Hampton, laureat Oscara i nagrody BAFTA za scenariusz do „Niebezpiecznych związków” z 1988 roku, a także nagród za dramat „Pokuta” z 2007 roku (więcej tutaj).

„Detektyw Murdoch” 11
twórca: Maureen Jennings, obsada: Hélène Joy, Mouna Traoré, Yannick Bisson, Thomas Craig, Jonny Harris i Lachlan Murdoch,
emisja: od poniedziałku do piątku (od 5 kwietnia br.) o 20:30

Jedenasty sezon rozpoczyna się od uwięzienia Murdocha. Został on wrobiony w morderstwo tancerki z burleski. Jego posterunkowi zostali zastrzeleni w zasadzce, a Brackenreida ostatnio widziano z przystawionym do głowy pistoletem. Za porwanie doktor Ogden odpowiedzialni są skorumpowany polityk i jego ludzie. Murdoch przebywając za kratami musi udowodnić swoją niewinność, w czym w tajemnicy pomaga mu detektyw Llewellyn Watts. W kolejnych odcinkach pojawi się między innymi Alexander Graham Bell, który pomaga Murdochowi po tym, jak w czasie wyjątkowej kolacji ku czci Helen Keller zostaje zamordowany jeden z gości. Widzowie zobaczą także dziwny wypadek samochodowy, którego zagadka musi zostać rozwiązana przed upływem wyznaczonego terminu. Poznają także szalonego chirurga, któremu w próbie przeszczepu organów przeszkadza Mary Baker Eddy, założycielka Stowarzyszenia Chrześcijańskiej Nauki. Alexander Graham Bell powróci w najnowszym sezonie serialu „Detektyw Murdoch”. W serii pojawi się także szereg innych postaci historycznych, takich jak Helen Keller, Mary Baker Eddy, William Osler czy Theodore Roosevelt (więcej tutaj).

„Sprawy Frankie Drake” 4
twórcy: Michelle Ricci i Carol Hay, obsada: Lauren Lee Smith, Chantel Riley, Rebecca Liddiard, Sharron Matthews i Wendy Crewson
emisja: we wtorki o 21:30

Czwarty sezon rozpoczyna się od niezwykłych, leśnych podchodów, w których biorą udział nasze bohaterki: detektywi i najlepsze przyjaciółki, Mary Shaw i Flo Chakowitz. Szybko okazuje się, że to śmiertelnie niebezpieczna zabawa. Frankie i Trudy badają sprawy morderstw, porwań, napadów i otruć - od dzikich lasów po świat wyższych sfer, od podziemnego kabaretu po fabrykę słodyczy. Wykorzystując swoją pozycję funkcjonariuszki policji obyczajowej, Mary może szperać w policyjnych aktach i podsłuchiwać dyskusje policjantów, podczas gdy Flo bada raporty z autopsji, prowadzi naukowe eksperymenty i wykorzystuje swoje nowo nabyte umiejętności medyczne. W tym sezonie Frankie ma nowego adoratora - Europejczyka, kierowcę wyścigowego. Trudy marzy o własnym domu, Mary zakochuje się w niewłaściwym facecie, Flo zakłada rodzinę - ale jak zawsze nie brakuje też niebezpieczeństw, emocji, intryg i wiernej przyjaźni. Rebecca Liddiard, grająca w serialu rolę Mary, w czwartym sezonie dołączyła także do grupy jego scenarzystów: napisała scenariusz jednego z odcinków razem z kierownikiem produkcji, Peterem Mitchellem. Najwyraźniej złapała pisarskiego bakcyla, bo później stworzyła własny, animowany program z udziałem postaci granych przez nią i Sharon Matthews, zatytułowany „Mary and Flo: On the Go” (więcej tutaj).

„Najwięksi brytyjscy detektywi”:
emisja: w soboty (od 10 kwietnia br.) o 6:15
Kanał Epic Drama zaprasza do spędzenia sobót w towarzystwie brytyjskich detektywów - od panny Marple („Panna Marple”) przez Endeavoura Morse'a („Endeavour: Sprawy młodego Morsa”) po pannę Scarlet („Panna Scarlet i komisarz”). W późnowiktoriańskiej Anglii panna Scarlet przemierza brudne ulice Londynu (więcej tutaj). W połowie XX wieku panna Marple rozwiązuje sprawy, z którymi nikt inny nie potrafi sobie poradzić (więcej tutaj), a w latach 60. młody Endeavour Morse uczy się pracy w oksfordzkiej policji (więcej tutaj).

„Drake i Murdoch: detektywistyczny duet”:
emisja: w niedziele (od 11 kwietnia br.) o 6:40
Zarówno detektyw William Murdoch („Detektyw Murdoch”), jak i detektywka Frankie Drake („Sprawy Frankie Drake”) to pogromcy przestępców z Toronto. Żyją w różnych wiekach, ale oboje wyprzedzają swoje czasy. Murdoch bada i wyjaśnia kolejne zbrodnie stosując rewolucyjne metody kryminalistyczne, które w latach 90. XIX wieku po prosu zapierają dech w piersiach (więcej tutaj). Z kolei Frankie Drake jest pierwszą detektywką w Kanadzie - wraz ze swoim żeńskim zespołem pokazuje jak dopaść przestępców w Toronto lat 20. XX wieku. W ósmym odcinku pierwszego sezonu „Spraw Frankie Drake” pojawi się gość specjalny (więcej tutaj).

„Proces Christine Keeler”
twórca: Amanda Coe, obsada: Sophie Cookson, Ellie Bamber, Emilia Fox, Ben Miles, James Norton i Anthony Welsh
emisja: od środy, 14 kwietnia br. o 21:30

Jak zapowiada nadawca, świeże i poruszające spojrzenie na jeden z najbardziej znanych i głośnych skandali w historii Wielkiej Brytanii, który wybuchł w latach 60. XX wieku. Wydarzenia znane jako „Afera Profumo” doprowadziły do rezygnacji premiera Harolda Macmillana. Seks, szpiegostwo i kłamstwa odegrały główną rolę w skandalu, który w 1963 roku zdominował brytyjskie media, wstrząsnął rządem i doprowadził do procesu modelki Christine Keeler. Serial, którego akcja rozgrywa się w okresie zmian w polityce klasowej, płciowej i rasowej lat 60., ukazuje kulisy wydarzeń, które okazały się przełomem w najnowszej historii Wielkiej Brytanii, opowiedzianych poprzez życie kluczowych postaci i retrospekcje. W 2020 roku twórcy serialu zostali docenieni przez branżę. Inma Azorin otrzymała nominację do nagrody BAFTA za „Fryzury i makijaż”, zespół zajmujący się postprodukcją dźwięku został nominowany do nagrody Broadcast Award, a Anna Rackard otrzymała nominację do nagrody IFTA za „Najlepszą scenografię”.
 
Sophie Cookson w serialu „Proces Christine Keeler”, foto: Viasat World
Sophie Cookson w serialu „Proces Christine Keeler”, foto: Viasat World
Ben Miles i Sophie Cookson w serialu „Proces Christine Keeler”, foto: Viasat World
Ben Miles i Sophie Cookson w serialu „Proces Christine Keeler”, foto: Viasat World
Sophie Cookson, James Norton i Ellie Bamber w serialu „Proces Christine Keeler”, foto: Viasat World
Sophie Cookson, James Norton i Ellie Bamber w serialu „Proces Christine Keeler”, foto: Viasat World
Georgia Blizzard w serialu „Singapurskie kleszcze”, foto: Viasat World
Georgia Blizzard w serialu „Singapurskie kleszcze”, foto: Viasat World


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

499 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...