reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Trikolor wzmacnia środki ochrony treści przed piratami

dodano: 2021-03-25 12:21
autor: Jerzy Kruczek | źródło: tricolor.tv

Trikolor Największa rosyjska platforma Trikolor wzmacnia środki ochrony treści przed piratami. Rosyjski operator platformy DTH zamierza bronić swoich praw własności intelektualnej, a także chronić interesy właścicieli praw autorskich do treści oraz swoich klientów. Trikolor podsumował wyniki działań antypirackich w 2020 roku. Piraci w Rosji łatwo nie mają!

Trikolor
Modul trikolor tv tricolor karta 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W tym okresie z inicjatywy operatora rosyjskie organy ścigania wszczęły 11 spraw karnych przeciwko mieszkańcom obwodów briańskiego, włodzimierskiego, wołogdyjskiego, moskiewskiego, orłowego, pskowskiego, Stawropola i Republiki Północnej Osetii-Alanii. W 2020 roku sądy obwodów moskiewskiego i orłowskiego, a także Republiki Dagestanu i Republiki Mari El (nad Wołgą na granicy z Tatarstanem) wydały wyroki skazujące piratów.

Miniony rok okazał się znaczący dla walki z piratami platformy Trikolor w obwodzie włodzimierskim, na terytorium którego kilka osób zostało niezależnie pociągniętych do odpowiedzialności karnej przez sądy.

Najczęstszymi przypadkami naruszenia interesów firmy była produkcja i dystrybucja pirackich kart chipowych, modyfikacja sprzętu do odbioru kanałów satelitarnych, a także nielegalne nadawanie treści w segmencie HoReCa. Najczęściej takie sztuczki stosowali właściciele hoteli, restauracji, kawiarni i barów. Ponadto osoby dopuszczające się naruszenia wprowadziły konsumenta w błąd, oferując usługę rzekomo w imieniu oficjalnego przedstawiciela operatora, a w rzeczywistości nielegalnie wykorzystując znak towarowy Trikolor.

W rezultacie tego wszystkiego ścigano 13 osób w związku z produkcją i dystrybucją zmodyfikowanego sprzętu.

Najbardziej znana była decyzja Sądu Miejskiego w Nowoczerkasku w obwodzie rostowskim, która weszła w życie w lutym 2020 r. Liderzy jednego z lokalnych operatorów telewizji kablowej nielegalnie retransmitowali do swoich abonentów kanały telewizyjne innych operatorów, w tym Trikolor, w własnej sieci kablowej - oczywiście nie płacąc za to. Przestępcy zostali skazani na podstawie części 3 art. 146 Kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej (naruszenie praw autorskich i praw pokrewnych) i skazany odpowiednio: 2 lata 6 miesięcy w zawieszeniu z 3-letnim okresem próbnym i 2 lata w zawieszeniu z 2-letnim okresem w zawieszeniu. Ponadto do sądu skierowano materiały w celu odzyskania odszkodowania pieniężnego w wysokości 2,7 mln rubli (około 135 000 zł).

Dotkliwą karę otrzymał mieszkaniec Republiki Dagestanu za produkcję pirackich kart i ich dystrybucję. Wyrokiem Sądu Miejskiego w Khasavyurt w lipcu 2020 roku został uznany winnym popełnienia przestępstw na podstawie części 2 art. 272 (nielegalny dostęp do informacji komputerowych) i część 2 art. 273 Kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej (tworzenie, wykorzystywanie i rozpowszechnianie szkodliwych programów komputerowych) i skazany na karę ograniczenia wolności na okres 1 roku i 6 miesięcy.

Trikolor nadal monitoruje również fakty nielegalnego nadawania kanałów telewizyjnych w miejscach publicznych. W segmencie HoReCa spółka uzyskała odszkodowanie od naruszających za administracyjne kary i roszczenia. Z niektórymi sprawcami udało się osiągnąć porozumienie w postanowieniu przedprocesowym w sprawie zawarcia umów z prawem do publicznego i kontrolowanego nadawania.

Administratorzy i właściciele witryn, którzy nie są związani z działalnością firmy i jej partnerów, ale którzy nielegalnie wykorzystują znak towarowy Trikolor do promowania odpowiednich towarów i usług, zostali obciążeni roszczeniami w wysokości ponad 0,5 mln rubli (25 tys. zł). W 2020 roku 7 roszczeń wobec administratorów i właścicieli witryn zostało zaspokojonych w całości lub w części. Dostęp do 4 lokalizacji jest ograniczony na etapie rozpatrywania roszczeń, a przy 6 lokalizacjach - prace sądowe trwają.

W grudniu 2020 roku weszła w życie decyzja o uznaniu znaku towarowego Trikolor za powszechnie znany. Nowy status obowiązuje bezterminowo, dotyczy wszystkich kategorii usług i towarów operatora oraz zwielokrotnia jego pozycję w ochronie własności intelektualnej.

Trikolor ostrzega, że ​​ustawodawstwo Federacji Rosyjskiej przewiduje odpowiedzialność za piractwo nie tylko dla sprzedawców nielegalnego sprzętu, ale także dla użytkowników. Najłatwiejszym sposobem upewnienia się, że sprzęt nie jest piracki, jest sprawdzenie aktualnego statusu na koncie osobistym. Ta usługa pozwala śledzić saldo, liczbę dni do końca abonamentu oraz opłacać usługi.

Jeżeli w trakcie instalacji sprzętu nie zostanie zawarta umowa o świadczenie usług i nie zostanie zapewniony dostęp do Konta Osobistego w serwisie, użytkownik nie jest oficjalnym klientem, lecz współsprawcą w dystrybucji pirackich treści.

Operator zdecydowanie zaleca, aby w przypadku zakupu nowego i wymiany istniejącego sprzętu, który zapewnia dostęp do usług Trikolor, kontaktować się wyłącznie z salonami marki i autoryzowanymi dealerami. Możliwe jest również opłacenie usług Trikolor lub doładowanie osobistego konta użytkownika online na oficjalnych zasobach operatora za pomocą kart bankowych Visa, MasterCard, Mir i JCB lub z osobistego konta telefonu komórkowego.

Tricolor jest operatorem wieloplatformowym, który rozwija na terenie Rosji pojedynczą przestrzeń informacyjną dla rozrywki i usług dla całej rodziny, dostępną z dowolnego urządzenia, w dowolnym miejscu i niezależnie od czasu. Wraz z telewizją, którą można oglądać zarówno przez satelitę, jak i przez Internet, operator oferuje klientom zaawansowane usługi i usługi cyfrowe, w tym kino online, inteligentny dom, monitoring i internet satelitarny. Na koniec 2020 roku łączna baza Tricolor wyniosła 12,257 mln gospodarstw domowych, w tym 10,3 mln abonentów HDTV i ponad 250 tys. Klientów UHD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...