reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Tango” Sławomira Mrożka w Teatrze Telewizji

dodano: 2021-03-27 14:45
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP

Teatr Telewizji TVP W sobotę, 27 marca przypadał 60. Międzynarodowy Dzień Teatru. Od prawie 70. lat Telewizja Polska, dzięki scenie Teatru Telewizji, gromadzi najliczniejszą, często milionową widownię. TVP emituje spektakle w poniedziałkowym paśmie TVP1, również w TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Historia, TVP ABC i na vod.tvp.pl. 29 marca o godz. 21:00 Jedynka wyemituje z tej okazji niezapomniane „Tango” Sławomira Mrożka w reż. Jerzego Jarockiego

Teatr Telewizji Teatr TV TVP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Międzynarodowy Dzień Teatru został ustanowiony w czerwcu 1961 r., na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 r.

- Z okazji Dnia Teatru składam najlepsze życzenia wszystkim Artystom i ich współpracownikom, tworzącym spektakle teatralne, a szczególnie wszystkim związanym z Teatrem Telewizji. 29 marca o godz. 21:00 Jedynka wyemituje z tej okazji niezapomniane „Tango” Sławomira Mrożka w reż. Jerzego Jarockiego, z artystami Teatru Narodowego w rolach głównych, a TVP Kultura 30 marca, o godz. 20:00 „Rusałkę” Antonina Dvořáka w reż. Mary Zimmerman z Metropolitan Opera – powiedziała Kalina Zalewska, p.o. dyrektora Teatru Telewizji.


Sezony 2020/21 i 2021/22 były i będą nadal szczególnie trudne dla aktorów, twórców teatralnych i miłośników wielkiej sceny. W czasie pandemii, kiedy nie mogą normalnie funkcjonować teatry szczególną rolę odgrywa Telewizja Polska. W tym czasie Teatr Telewizji przygotował różnorodny repertuar. Od komedii, groteski, komedii kryminalnej po tragedię i dramaty historyczne.

W 2020 r. najliczniej oglądanym spektaklem było „Powołanie” w reż. Pawła Woldana z udziałem m.in. Adama Woronowicza i Józefa Pawłowskiego, który zobaczyło zarówno wg MOR* jak i NAM, w momencie najwyższej oglądalności ponad 1,1 mln osób. Średnia widownia wg MOR to 950 tys. osób, a wg NAM 840 tys.

W 2021 roku spektaklem, który najbardziej zainteresował widzów Teatru Telewizji były „Badyle” w reż. Andrzeja Barańskiego. W obsadzie przedstawienia wystąpili m.in. Ewa Dałkowska, Andrzej Mastalerz, Edyta Olszówka czy Radosław Pazura. W momencie najwyższej oglądalności wg MOR spektakl zainteresował ponad 1,2 mln osób wg NAM i 1,1 mln wg MOR. Średnia widownia MOR to ponad 703 tys. widzów, natomiast wg NAM 613 tys. osób.

Dzięki jedynej w kraju bibliotece przedstawień teatralnych w TVP VOD widzowie mają dostęp do kultury ambitnej. W pierwszym roku pandemii widzowie korzystający z biblioteki teatralnej na vod.tvp.pl najczęściej wybierali takie spektakle jak: „Zemsta”, „Zdążyć przed Panem Bogiem”, „Kordian”, „Baśń o trzech konikach” czy „Listy z Rosji”.

Od 6 lat rozwój oferty Teatru Telewizji w formie Mecenatu wspiera Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG). Dzięki pozyskanym środkom możliwe było produkowanie kilkunastu premier rocznie, w tym przedstawień dedykowanych najmłodszym widzom.

*MOR – Model Oglądalności Rzeczywistej
**NAM – Nielsen Audience Measurement


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,8m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,8m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...