reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Tango” Sławomira Mrożka w Teatrze Telewizji

dodano: 2021-03-27 14:45
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP

Teatr Telewizji TVP W sobotę, 27 marca przypadał 60. Międzynarodowy Dzień Teatru. Od prawie 70. lat Telewizja Polska, dzięki scenie Teatru Telewizji, gromadzi najliczniejszą, często milionową widownię. TVP emituje spektakle w poniedziałkowym paśmie TVP1, również w TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Historia, TVP ABC i na vod.tvp.pl. 29 marca o godz. 21:00 Jedynka wyemituje z tej okazji niezapomniane „Tango” Sławomira Mrożka w reż. Jerzego Jarockiego

Teatr Telewizji Teatr TV TVP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Międzynarodowy Dzień Teatru został ustanowiony w czerwcu 1961 r., na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 r.

- Z okazji Dnia Teatru składam najlepsze życzenia wszystkim Artystom i ich współpracownikom, tworzącym spektakle teatralne, a szczególnie wszystkim związanym z Teatrem Telewizji. 29 marca o godz. 21:00 Jedynka wyemituje z tej okazji niezapomniane „Tango” Sławomira Mrożka w reż. Jerzego Jarockiego, z artystami Teatru Narodowego w rolach głównych, a TVP Kultura 30 marca, o godz. 20:00 „Rusałkę” Antonina Dvořáka w reż. Mary Zimmerman z Metropolitan Opera – powiedziała Kalina Zalewska, p.o. dyrektora Teatru Telewizji.


Sezony 2020/21 i 2021/22 były i będą nadal szczególnie trudne dla aktorów, twórców teatralnych i miłośników wielkiej sceny. W czasie pandemii, kiedy nie mogą normalnie funkcjonować teatry szczególną rolę odgrywa Telewizja Polska. W tym czasie Teatr Telewizji przygotował różnorodny repertuar. Od komedii, groteski, komedii kryminalnej po tragedię i dramaty historyczne.

W 2020 r. najliczniej oglądanym spektaklem było „Powołanie” w reż. Pawła Woldana z udziałem m.in. Adama Woronowicza i Józefa Pawłowskiego, który zobaczyło zarówno wg MOR* jak i NAM, w momencie najwyższej oglądalności ponad 1,1 mln osób. Średnia widownia wg MOR to 950 tys. osób, a wg NAM 840 tys.

W 2021 roku spektaklem, który najbardziej zainteresował widzów Teatru Telewizji były „Badyle” w reż. Andrzeja Barańskiego. W obsadzie przedstawienia wystąpili m.in. Ewa Dałkowska, Andrzej Mastalerz, Edyta Olszówka czy Radosław Pazura. W momencie najwyższej oglądalności wg MOR spektakl zainteresował ponad 1,2 mln osób wg NAM i 1,1 mln wg MOR. Średnia widownia MOR to ponad 703 tys. widzów, natomiast wg NAM 613 tys. osób.

Dzięki jedynej w kraju bibliotece przedstawień teatralnych w TVP VOD widzowie mają dostęp do kultury ambitnej. W pierwszym roku pandemii widzowie korzystający z biblioteki teatralnej na vod.tvp.pl najczęściej wybierali takie spektakle jak: „Zemsta”, „Zdążyć przed Panem Bogiem”, „Kordian”, „Baśń o trzech konikach” czy „Listy z Rosji”.

Od 6 lat rozwój oferty Teatru Telewizji w formie Mecenatu wspiera Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG). Dzięki pozyskanym środkom możliwe było produkowanie kilkunastu premier rocznie, w tym przedstawień dedykowanych najmłodszym widzom.

*MOR – Model Oglądalności Rzeczywistej
**NAM – Nielsen Audience Measurement


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Stacja pogodowa IMETEO P1

Stacja pogodowa Technisat IMETEO 1P

129 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD Sloth Combo Plus Mini

Odbiornik cyfrowy HD Combo (DVB-S2 + DVB-T/T2/C) PVR Ready marki...

239 zł Więcej...
reklama