reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Channel Nine zaatakowany przez hakerów

dodano: 2021-03-28 14:15 | aktualizacja: 2021-03-28 19:12
autor: HP | źródło: Channel Nine/TV Blackbox

Channel 9 Nine 9News breaking 360px.jpg Australijska stacja telewizyjna Chanel 9 (Nine) oskarżyła „rosyjskich hakerów” o cyberatak. 28 marca australijski kanał telewizyjny Channel 9 nadający swój program z Sydney poinformował, że musiał przerwać transmisję na żywo z Sydney z powodu ataku hakerów, który miał początek w Rosji. Channel Nine musiał podjąć awaryjną emisję z innego studia z Melbourne, które uniknęło ataku ransomware. 

Under investigation/Nine
Under investigation channel 9 Nine 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Dzisiejszy cyberatak na nasze systemy zakłócił transmisję na żywo, ale uruchomiliśmy pewne procesy, aby zapewnić powrót do normalnego nadawania - podał Channel 9 na Twitterze.


Australijski portal informacyjny branży telewizyjnej TV Blackbox, kanał poinformował, że z powodu ataku hakerów nie było możliwości emisji porannego programu Weekend Today, produkowanego i emitowanego z Sydney. 

Telewizja i cyfrowe systemy produkcyjne są wyłączone od wczesnych godzin porannych. Atakiem dotknięta został też witryna 9news.com.au.

Alicia Loxley poinformowała o tym widzów stacji Nine z Melbourne w przerwie w wiadomościach:

- Cyber-hakerzy zaatakowali Channel Nine w masowym ataku ransomware, który spowodował zniszczenie jego sieci w całej Australii. Nikt nie przyznał się do odpowiedzialności za błąd, ale eksperci IT pracują nad przywróceniem systemów do trybu online.


Cyberatak mający początek w Rosji jest obwiniany za techniczne problemy stacji Nine, w wyniku którego wszystkie programy na żywo pochodzące z Sydney nie mogły być nadawane. Program Weekend Today był pierwszą ofiarą - zamiast tego wyemitowano programy zastępcze.

Program NRL Sunday Footy Show został zastąpiony emisją z Melbourne.
Melbourne jest jednym z niewielu miast w Nine Network, które nadal mogą nadawać, ponieważ ich system nie jest całkowicie zautomatyzowany.

Kiedy Channel 9 Sydney przeniósł się do swojego nowego studia w North Sydney, w system produkcji i emisji wbudowano automatyzację, co oznacza, że ​​nic nie może wyjść w eter bez polecenia z komputera, a to pozwala hakerom na ingerencję, jeśli uda się włamać do takiego systemu. W tym przypadku komuś się udało, a nie stało się tak całkiem przypadkowo. Prawdopodobnie był to zaplanowany atak i to dość dobrze.

Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa potwierdzili, że „ze względu na złożoność włamania najprawdopodobniej atak został przeprowadzony z Rosji”. Co najważniejsze, eksperci uważają, że domniemani hakerzy chcieli zaingerować w poniedziałkową transmisję programu „Under Investigation”, która ma być poświęcona... Rosji.

Systemy dotknięte atakiem obejmują różne oprogramowanie produkcyjne, które pomaga w zarządzaniu pokojami kontrolnymi wewnętrznych transmisji na żywo, takich jak News i The Today Show.

Ponieważ Melbourne może ominąć te procesy z powodu braku nowoczesnych procesów produkcji. To tylko dlatego było w stanie uruchomić swoją edycję Footy Show i będzie mogło wieczorem transmitować wiadomości o godz. 18:00. 

Charakter cyberataku - i czy jest to sabotaż zwykłych przestępców czy dzieło obcego wywiadu lub ich hakerów - wciąż jest badany.

Co oczywiste, Rosja zaprzeczyła wszystkim zarzutom, twierdząc, że nie przedstawiono żadnych dowodów. 
 


Źródło: tvblackbox.com.au  9news.com.au 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...