reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP1: Białoruś wykluczona z „Eurowizji 2021”

dodano: 2021-03-28 15:59
autor: Łukasz Knapik | źródło: EBU/satkurier.pl

TVP1 TVP 1 Jedynka „Konkurs Piosenki Eurowizji 2021” W dniach 18-22 maja br. w hali Ahoy w Rotterdamie, w Holandii, odbędzie się 65. „Konkurs Piosenki Eurowizji”. Widowisko to miało się odbyć pierwotnie w 2020 roku, ale zostało przełożone z uwagi na epidemię koronawirusa. Polskę reprezentować będzie Rafał Brzozowski. Tymczasem organizująca „Eurowizję” Europejska Unia Nadawców (European Broadcasting Union/EBU) w wydanym komunikacie poinformowała, że z konkursu wykluczona została Białoruś (Belteleradiocompany/BTRC). Widowisko w Polsce pokaże TVP1.

TVP1 TVP 1 Jedynka „Konkurs Piosenki Eurowizji 2021”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- W środę, 10 marca br. napisaliśmy do nadawcy BTRC (Belteleradiocompany), który jest odpowiedzialny za zgłoszenie Białorusi do „Konkursu Piosenki Eurowizji”, z prośbą o podjęcie wszelkich kroków niezbędnych do wprowadzenia zmian w tegorocznej imprezie, tak aby była zgodna z regulaminem konkurencji. Po tym BTRC przesłało nową piosenkę, wykonaną przez tych samych artystów, w uzgodnionym terminie. EBU i Grupa Referencyjna, rada zarządzająca konkursem, dokładnie przeanalizowały nowe zgłoszenie, aby ocenić, czy kwalifikuje się do udziału w konkursie. Stwierdzono, że nowe zgłoszenie również narusza zasady konkursu, które zapewniają, że konkurs nie zostanie zinstrumentalizowany ani nie zostanie skompromitowany. Ponieważ BTRC nie przesłało kwalifikującego się zgłoszenia w przedłużonym terminie, niestety Białoruś nie weźmie udziału w 65. „Konkursie Piosenki Eurowizji” w maju br. - poinformowała w wydanym oświadczeniu Europejska Unia Nadawców.

65. „Konkurs Piosenki Eurowizji” odbędzie się w hali Ahoy w Rotterdamie. Koncerty odbędą się w następującej kolejności: we wtorek, 18 maja br. pierwszy półfinał, w czwartek, 20 maja br. drugi półfinał, a w sobotę, 22 maja br. finał. Polska zaprezentuje się w drugim półfinale (w czwartek, 20 maja br.) obok Austrii, Mołdawii, San Marino, Serbii, Islandii, Czech, Grecji, Estonii, Danii, Bułgarii, Szwajcarii, Finlandii, Litwy, Gruzji, Portugalii oraz Albanii.

W ubiegłorocznym wydarzeniu Polskę miała reprezentować wokalistka Alicja Szemplińska, z piosenką „Empire”, po wygranej w widowisku „Szansa na sukces. Eurowizja 2020” (emisja w kanałach TVP2, TVP3, TVP Polonia, TVP Wilno i TVP Rozrywka). W tym roku Telewizja Polska ogłosiła, że przedstawicielem naszego kraju będzie Rafał Brzozowski, wokalista i gospodarz programu TVP1 „Jaka to melodia?”. Wykona on piosenkę „The Ride” (więcej tutaj).
 
Alicja Szemplińska, Mateusz Matyszkowicz i Artur Orzech w programie „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”, foto: TVP
Alicja Szemplińska, Mateusz Matyszkowicz i Artur Orzech w programie „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”, foto: TVP
„Konkurs Piosenki Eurowizji 2021”: Rafał Brzozowski wykona piosenkę „The Ride”, foto: TVP
„Konkurs Piosenki Eurowizji 2021”: Rafał Brzozowski wykona piosenkę „The Ride”, foto: TVP


65. „Konkurs Piosenki Eurowizji” - transmisja wkrótce w TVP1.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...