reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Play z nowym finansowaniem na kwotę 5,5 mld zł

dodano: 2021-03-29 03:16
autor: Łukasz Knapik | źródło: Groupe Iliad

Play Barbara Kurdej-Szatan P4 360px.jpg Spółka P4, będąca operatorem sieci Play i należąca do francuskiej Groupe Iliad, zawarła nową umowę kredytów terminowych i odnawialnych na łączną kwotę 5,5 mld złotych. Środki finansowe mogą być wykorzystane na spłatę obecnego zadłużenia spółki oraz na ogólne cele korporacyjne. Umowa została zawarta z konsorcjum banków Credit Agricole Corporate and Investment Bank, Raiffeisen Bank International AG oraz Santander Bank Polska.

Play komunikat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zarząd P4 podpisał w imieniu Play nową umowę kredytów terminowych i odnawialnych na łączną kwotę 5,5 mld złotych. Umowa została zawarta z konsorcjum banków Credit Agricole Corporate and Investment Bank, Raiffeisen Bank International AG oraz Santander Bank Polska. Są one jednocześnie głównymi organizatorami, pierwotnymi kredytodawcami i gwarantami finansowania. Pierwotnym kredytodawcą jest także Credit Agricole Bank Polska (więcej tutaj i tutaj).

Po spełnieniu uzgodnionych przez strony umowy warunków, kredyt terminowy w kwocie 3,5 mld złotych zostanie udzielony na okres 5 lat, zaś kredyt odnawialny w kwocie 2 mld złotych będzie dostępny przez okres 3 lat, z możliwością jego przedłużenia lub zamiany na kredyt terminowy, za zgodą kredytodawców. Kredyty nie są zabezpieczone. Finansowanie wydłuża termin spłaty długu spółki o 5 lat, do 2026 roku.

Kredyt oprocentowany jest według stopy zmiennej opartej na stawce WIBOR plus marża, której wielkość uzależniona jest od poziomu zadłużenia Play, którego maksymalny pułap, liczony jako skonsolidowana skorygowana EBITDAaL do długu netto, ustalony został na 3.25x.

- Umowa kredytów terminowych i odnawialnych pozytywnie zmienia strukturę kapitałową sieci Play wydłużając zobowiązania finansowe spółki do roku 2026 oraz, dzięki dostępności kredytu odnawialnego, zwiększając płynność finansową jednocześnie obniżając ogólny koszt finansowania - informuje operator (dane za Groupe Iliad).
 
Play z nowym finansowaniem na kwotę 5,5 miliarda złotych. Na zdjęciu Barbara Kurdej-Szatan w kampanii reklamowej sieci Play, foto: Groupe Iliad
Play z nowym finansowaniem na kwotę 5,5 miliarda złotych. Na zdjęciu Barbara Kurdej-Szatan w kampanii reklamowej sieci Play, foto: Groupe Iliad


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Play


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...