reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Francesco” w TVN24 GO i Playerze

dodano: 2021-03-29 03:48
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN Discovery

Discovery+ „Francesco” Niedawno discovery+ zapowiedział globalną premierę dokumentu o papieżu Franciszku (Jorge Mario Bergoglio) - „Francesco”, którego autorem jest Evgeny Afineevksy. Film discovery+ Originals zadebiutował w niedzielę, 28 marca br. w serwisie TVN24 GO. Tydzień później pojawi się także w serwisie VOD Player. W TVN24 GO dostępne będą również dwa dodatkowe materiały - wywiad z reżyserem oraz rozmowa z jednym z bohaterów filmu.

Discovery+ „Francesco”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, „Francesco” pozwala z bliska przyjrzeć się posłudze papieża Franciszka, który do trudnych i złożonych problemów podchodzi z ogromną pokorą, mądrością i otwartym sercem. W filmie poruszane są takie zagadnienia jak: zmiany klimatu, kwestie migracji i przyjmowania uchodźców, wzmocnienie pozycji kobiet, wykorzystywanie seksualne i tematy LGBTQ (Lesbians, Gays, Bisexuals, Transgenders, Queers) czy pandemia. Produkcja zabiera widzów w podróż, która zwraca uwagę na niespotykaną empatię lidera dającego nadzieję w tych bezprecedensowych czasach. Twórcy filmu rozważają nowe podejścia do stylu życia i kierunków rozwoju społeczeństwa w XXI wieku (więcej tutaj i tutaj).

Oprócz niezwykle bliskiego spojrzenia na codzienność Franciszka, film przedstawia papieża z perspektywy osób, które się z nim zetknęły. Twórcy rozmawiają z bratankiem Jose Ignacio Bergoglio, jego świątobliwością papieżem Benedyktem XVI (Joseph Ratzinger), Juanem Carlosem Cruzem, ofiarą i działaczem na rzecz ofiar molestowania seksualnego, oraz siostrą Normą Pimentel, rzeczniczką uchodźców. „Francesco” maluje portret człowieka, który poświęcił swoje życie jednoczeniu ludzi, aby świat stał się prawdziwą globalną społecznością.

„Francesco” to format discovery+ Originals.
Reżyserem i głównym producentem jest Evgeny Afineevsky. Za produkcje odpowiadają również Den Tolmor, Eric Esrailian, Teri Schwartz, a producentami wykonawczymi są Ted Hope, Colleen Camp, Mark Monroe, Tomáš Srovnal, Michelle Bertrán Neve, Svetlana Chistyakova, Bonnie Abaunza, Bohdan Batruch, Regina K. Scully, Elba Luis Lugo, Geralyn White Dreyfous i Robert Fyvolent. Firmami produkcyjnymi są Afineevsky-Tolmor Production wraz z UCLA School of Theatre, Film and Television (UCLA TFT), PFX - Postproduction and Visual Effects Studio, we współpracy z Diamond Docs. Za usługi doradcze w zakresie dystrybucji odpowiada ICM Partners. Umowa została wynegocjowana przez ICM Partners w imieniu twórców filmu.

Globalny debiut filmu „Francesco” odbył się w niedzielę, 28 marca br.
W Polsce w pierwszej kolejności pojawi się w serwisie TVN24 GO. Tydzień później dołączy również do biblioteki Playera.

W serwisie TVN24 GO pojawią się również dwa dodatkowe materiały. Pierwszym z nich będzie wywiad z reżyserem i producentem filmu „Franceso", Evgenym Afineevksym. Nominowany do Oscara amerykańsko-izraelski filmowiec rosyjskiego pochodzenia opowie o powodach, dla których zdecydował się nakręcić film o papieżu Franciszku. W rozmowie z dziennikarką TVN24 Marią Mikołajewską zdradzi, czego dowiedział się o głowie Kościoła katolickiego w ciągu trzech lat pracy nad produkcją.

Drugim materiałem będzie rozmowa z jednym z bohaterów filmu - działaczem LGBTQ we Włoszech i praktykującym katolikiem, Andreą Ruberą. Przez lata prowadził walkę z samym sobą. Jako katolik - nienawidził swojej orientacji seksualnej, a jako homoseksualista - żył w przekonaniu, że nie ma dla niego miejsca w Kościele, w którym dorastał. Kiedy postanowił wprowadzić swoje dzieci do wspólnoty, bał się, czy ta nie zawiedzie ich, tak samo jak jego. Swoim obawami podzielił się z Ojcem Świętym Franciszkiem. Odpowiedź Głowy Kościoła na zawsze zmieniła życie Andrei i jego rodziny. To właśnie jego historia rzuca nowe spojrzenie papieża na sprawę społeczności LGBTQ w Kościele katolickim.
 
Franciszek (Jorge Mario Bergoglio) jest bohaterem filmu dokumentalnego „Francesco”, foto: Photographic Service L'Osservatore Romano/Discovery
Franciszek (Jorge Mario Bergoglio) jest bohaterem filmu dokumentalnego „Francesco”, foto: Photographic Service L'Osservatore Romano/Discovery
Franciszek (Jorge Mario Bergoglio, w środku) jest bohaterem filmu dokumentalnego „Francesco”, foto: Photographic Service L'Osservatore Romano
Franciszek (Jorge Mario Bergoglio, w środku) jest bohaterem filmu dokumentalnego „Francesco”, foto: Photographic Service L'Osservatore Romano
„Francesco”: Franciszek (Jorge Mario Bergoglio) i Abraham Skórka, foto: Photographic Service L'Osservatore Romano
„Francesco”: Franciszek (Jorge Mario Bergoglio) i Abraham Skórka, foto: Photographic Service L'Osservatore Romano


„Francesco” - emisja w serwisach TVN24 GO i Player.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 279 zł Więcej...

Przyrząd do zarabiania kabli (CaP)

mini obcinaczka do kabli koncentrycznych

20 zł Więcej...