reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wielkanocne transmisje i programy w TV Trwam

dodano: 2021-03-30 14:05 | aktualizacja: 2021-03-31 09:40
autor: Łukasz Knapik | źródło: TV Trwam

TV Trwam Telewizja Trwam TV Trwam wychodzi naprzeciw potrzebom wiernych, którzy ze względu m.in. na pandemię Covid-19 nie będą mogli uczestniczyć w nabożeństwach wielkanocnych. W ofercie programowej oprócz wydarzeń religijnych pojawią się również koncerty i filmy. Kanał pokaże takie programy jak „Każdy maluch to potrafi”, „Tydzień, który zmienił świat”, „Krzyżu święty, nade wszystko!”, „Ostatnia droga Jezusa Chrystusa”, „100 cudownych miejsc na świecie”, „Requiem d-moll Wolfganga Amadeusza Mozarta”, „Wielkopostny koncert muzyki filmowej”, „Pasja”, „W męce mojej szukaj siły i światła”, „Wędrówka pielgrzyma” i „Natura obiektywnie”.

TV Trwam Telewizja Trwam


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przygotowania do świąt Wielkiej Nocy w TV Trwam rozpoczną się w środę, 31 marca br. za sprawą programu dla dzieci „Każdy maluch to potrafi”. Tym razem tematyką odcinka będą ozdoby wielkanocne. Najmłodsi widzowie powinni przygotować m.in. papier, bibuły, nożyczki, klej, skorupki jaj oraz farby. Emisja o godzinie 8:45.

W Wielki Czwartek (1 kwietnia br.) o godzinie 10:00 rozpocznie się transmisja Mszy Krzyżma Świętego z Bazyliki Świętego Piotra w Watykanie (więcej tutaj). O godzinie 15:15 stacja pokaże „Tydzień, który zmienił świat” - program dokumentalny w którym doktor Paul L. Maier przedstawia wydarzenia Wielkiego Tygodnia - od triumfalnego wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy, po śmierć na krzyżu oraz zmartwychwstanie. O godzinie 16:10 kanał pokaże dokument „Krzyżu święty, nade wszystko!”, czyli historia krzyża świętego Jana Pawła II (Karol Wojtyła), który trzymał w Wielki Piątek 25 marca 2005 roku. Splata on historię cierpienia papieża i Janiny Trafalskiej, od 26 lat poruszającej się na wózku inwalidzkim. O godzinie 17:00 wyemitowana zostanie „Ostatnia droga Jezusa Chrystusa” - program, który przybliży wiernym Mękę Pańską. Reporterzy udadzą się do Jerozolimy, gdzie przedstawią całą drogę, którą musiał przebyć Jezus Chrystus - od pojmania w Ogrodzie Oliwnym, poprzez sąd, drogę krzyżową aż po śmierć na krzyżu oraz złożenie do grobu. Transmisja Mszy Wieczerzy Pańskiej z Bazyliki Świętego Piotra w Watykanie, pod przewodnictwem dziekana Kolegium Kardynalskiego kardynała Giovanni Battisty Re, rozpocznie się o godzinie 18:00.

W Wielki Piątek (2 kwietnia br.) o godzinie 7:25 rozpocznie się emisja programu „100 cudownych miejsc na świecie” - tym razem ekipa uda się do Bazyliki Grobu Świętego w Jerozolimie. O godzinie 16:00 wyemitowany zostanie koncert „Requiem d-moll Wolfganga Amadeusza Mozarta” w wykonaniu Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego. Transmisja Liturgii Męki Pańskiej na antenie TV Trwam, pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka (Jorge Mario Bergoglio), rozpocznie się o godzinie 18:00. O godzinie 21:00 rozpocznie się natomiast transmisja Drogi Krzyżowej z placu Świętego Piotra w Watykanie.

W Wielką Sobotę (3 kwietnia br.) o godzinie 10:45 stacja pokaże „Wielkopostny koncert muzyki filmowej” - fragmenty ścieżki dźwiękowej, którą skomponował John Debney do filmu „Pasja” Mela Gibsona, w aranżacjach przygotowanych przez muzyków Lubelskiej Orkiestry Muzyki Rozrywkowej FeelHarmonia (więcej tutaj i tutaj). O godzinie 11:20 wyemitowana zostanie „Pasja” - monolog autorstwa Charlesa Péguy, który przedstawia głębię doświadczeń Maryi związanych z przeżyciem pasji Jezusa Chrystusa. Monolog w interpretacji Haliny Łabonarskiej. Transmisja Wigilii Paschalnej sprzed ołtarza katedry w Bazylice Świętego Piotra, pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka, rozpocznie się o godzinie 19:30.

W Niedzielę Wielkanocną (4 kwietnia br.) o godzinie 8:30 wyemitowany zostanie reportaż „W męce mojej szukaj siły i światła” - o przeżyciach mistycznych świętej siostry Faustyny Kowalskiej, dotyczących męki Jezusa Chrystusa, opowiedzą siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia: Gaudia i Maria Faustyna. Transmisja mszy świętej z Watykanu, pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka, podczas której udzieli błogosławieństwa „Urbi et Orbi”, rozpocznie się o godzinie 10:00. W samo południe zaplanowana została modlitwa „Regina Coeli”. O godzinie 13:30 wyemitowany zostanie film dla dzieci „Wędrówka pielgrzyma” - oparty na dziele Johna Bunyana, przedstawiającym alegoryczną podróż chrześcijanina przez życie, pełną przeszkód i niebezpieczeństw, lecz kończącą się zwycięsko dotarciem do Niebiańskiego Grodu.

W Poniedziałek Wielkanocny (5 kwietnia br.) o godzinie 12:00 stacja wyemituje modlitwę „Regina Coeli” i przesłanie Ojca Świętego Franciszka (więcej tutaj). O godzinie 17:30 odbędzie się emisja kolejnego odcinka cyklu „Natura obiektywnie” - tym razem ekipa odwiedziła Bieszczady. Razem z reporterami widzowie udadzą się na szlaki turystyczne i mniej znane miejsca.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...