reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Klasyka ponad wszystko” i filmy w kwietniu w TNT

dodano: 2021-03-31 08:10 | aktualizacja: 2021-04-02 00:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia

TNT W kwietniu br. kanał TNT poleca widzom takie produkcje jak - w ramach pasma „Klasyka ponad wszystko” filmy „Casablanca”, „Narodziny gwiazdy”, „Kotka na gorącym, blaszanym dachu”, „Rio Bravo” i „Ben Hur”, w cyklu „Przygodowe piątki” filmy „W 80 dni dookoła świata”, „Błękitna laguna”, „Klejnot Nilu”, „Podróż do wnętrza Ziemi” i „Podróż na Tajemniczą Wyspę”, w ramach pasma „Trylogia wielkich nocy” filmy „W krzywym zwierciadle: Wakacje”, „W krzywym zwierciadle: Europejskie wakacje”, „W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju”, „Straszny film”, „Straszny film 2”, „Straszny film 3”, „Krzyk”, „Krzyk 2” i „Krzyk 3”, a w ramach cyklu „Wielkie kino” filmy „San Andreas” i „Wejście smoka”.

TNT


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kwiecień 2021 roku w ofercie kanału TNT:

„Przygodowe piątki”:
emisja: w piątki około 21:00
Kwietniowe piątki będą w TNT poświęcone podróżom. Każda produkcja zabierze widzów w inny zakątek świata, a bohaterowie poznają lepiej nie tylko destynacje wypraw, ale przede wszystkim samych siebie. W rolach głównych m.in. Brooke Shields, Vanessa Hudgens, Jackie Chan, Michael Douglas i Dwayne Johnson (więcej tutaj).

Podróżniczym grupom będą przewodzić prawdziwi pasjonaci, których środowisko niestety nie bierze na poważnie. Fileas Fogg z „80 dni dookoła świata” (emisja w piątek, 2 kwietnia br. o godzinie 20:30), ekranizacji klasycznej powieści Juliusza Verne’a, wynalazł elektryczność i nie ustaje w swoich staraniach o nowe wynalazki. Jednak jego koledzy uważają, że szuka nieprawdopodobnych nowinek, zamiast skupić się na prawdziwej nauce. Bohater przyjmuje zakład od cenionego naukowca i chce udowodnić, że w 80 dni przemierzy cały świat dookoła (więcej tutaj).

Dotrzeć do miejsca, w które nie wierzą inni naukowcy, chce także profesor Trevor Anderson. Jest przekonany, że Juliusz Verne w książce „Podróż do wnętrza Ziemi” (emisja w piątek, 23 kwietnia br. o godzinie 21:45) opisał prawdziwe podziemne krainy. Kiedy wraz ze współpodróżnikami dociera do niesamowitych lokalizacji, musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości (więcej tutaj).

W piątek, 9 kwietnia br. o godzinie 20:40 stacja pokaże film „Błękitna laguna”.

Na widzów czeka także kontynuacja filmu „Miłość, szmaragd i krokodyl”, czyli „Klejnot Nilu” (emisja w piątek, 16 kwietnia br. o godzinie 21:30) z Kathleen Turner, Michaelem Douglasem i Dannym DeVito w rolach głównych. Tym razem wpadną w tarapaty przez własną rządzę przygód. Cykl zakończy się produkcją „Podróż na Tajemniczą Wyspę” (emisja w piątek, 30 kwietnia br. o godzinie 21:50), o grupie pasażerów lotniczych, którzy w poszukiwaniu zaginionego człowieka muszą zacząć ze sobą współpracować (więcej tutaj).

„Trylogia wielkich nocy”:
emisja: od soboty, 3 kwietnia br. o 19:15
Jak informuje nadawca, na świąteczny, wielkanocny weekend TNT proponuje dawkę dobrego humoru. „Trylogia wielkich nocy” pozwoli spędzić wolny czas w doborowym towarzystwie światowych gwiazd komedii i wciągających horrorowych historii.

Emitowane będą m.in. dwie serie komediowe: „Straszny film” i „W krzywym zwierciadle”. Ta pierwsza parodiuje znane dzieła popkultury, od „8. Mili”, poprzez „Krzyk”, aż po „Blair Witch Project”. Twórcy w sprytny sposób łączą klasyczne komediowe gagi z przewrotnymi żartami z różnych konwencji gatunkowych. Nie umknie im żadne niedociągnięcie w kinowych hitach, zręcznie obracają je w dowcipy. W sobotę, 3 kwietnia br. o godzinie 21:20 kanał pokaże „Straszny film”, w niedzielę, 4 kwietnia br. o 21:25 „Straszny film 2”, a w poniedziałek, 5 kwietnia br. o godzinie 20:25 „Straszny film 3”.

„W krzywym zwierciadle” to cykl filmowy, którego gwiazdą jest Chevy Chase, jeden z najważniejszych amerykańskich komików. Odgrywa głowę rodziny Griswoldów, którzy pomimo najszczerszych chęci prowadzenia normalnego życia zawsze wpadają w tarapaty: niezależnie od tego, gdzie się wybiorą i co świętują. W sobotę, 3 kwietnia br. o godzinie 19:15 stacja pokaże „W krzywym zwierciadle: Wakacje” (więcej tutaj), w niedzielę, 4 kwietnia br. o godzinie 19:25 „W krzywym zwierciadle: Europejskie wakacje” (więcej tutaj), a w poniedziałek, 5 kwietnia br. o godzinie 18:25 „W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju” (więcej tutaj).

W sobotę, 3 kwietnia br. o godzinie 23:00 kanał pokaże „Krzyk” (więcej tutaj), w niedzielę, 4 kwietnia br. o godzinie 23:00 „Krzyk 2” (więcej tutaj), a w poniedziałek, 5 kwietnia br. o godzinie 21:55 „Krzyk 3” (więcej tutaj).

„Klasyka ponad wszystko”:
emisja: w niedziele (od 4 kwietnia br.) o 11:00
Nie ma chyba bardziej legendarnej epoki kina niż „Złota era Hollywood”, czyli pierwsza połowa XX wieku - to czasy prawdziwego prosperity najważniejszego miejsca w przemyśle filmowym. Poruszające historie, wybitne role i piękne stroje do dziś wzbudzają wiele emocji. Gwiazdy pokroju Ingrid Bergman czy Humphreya Bogarta na zawsze zapisały się w historii srebrnego ekranu. Wiosną br. TNT przybliży ten okres kinematografii w paśmie „Klasyka ponad wszystko”. 

„Zawsze będziemy mieli Paryż” - większość kinomanów zna ten kultowy cytat z „Casablanki” (emisja w niedzielę, 4 kwietnia br. o godzinie 11:00). W ten sposób rozrzewniony Rick Blaine (w tej roli Humphrey Bogart) wzdycha, gdy muzyk w jego kawiarni zgadza się odegrać na pianinie piosenkę, która towarzyszyła bohaterowi w trakcie jego paryskiego romansu z Ilsą Lund (Ingrid Bergman). Słodko-gorzka opowieść o wielkiej miłości dała podwaliny pod inne, poruszające hollywoodzkie historie o miłości. Jak czytamy w opisie, film był kręcony w 1942 roku, być może to dlatego jego wojenne tło jest tak autentyczne i poruszające. Wyreżyserowany został przez Michaela Curtiza, który wpłynął na rozwój studia Warner Bros i był jedną z czołowych postaci „Złotej ery Hollywood”. Wiele osób pamięta charakterystyczne cytaty „Casablanki”. Jedna z najczęściej cytowanych kwestii to: „Zagraj to jeszcze raz, Sam!”. Ale ten cytat nie padł faktycznie w filmie, choć dobrze oddaje ostatnią scenę z produkcji, gdzie muzyk gra dla głównych bohaterów ich miłosną piosenkę. Nieprawdziwy cytat w 1972 roku stał się również tytułem jednego z najbardziej znanych filmów Woody’ego Allena (więcej tutaj i tutaj).

TNT przypomni też „Narodziny gwiazdy” z 1976 roku (emisja w niedzielę, 4 kwietnia br. o godzinie 13:05). Produkcja czerpie z oryginału z lat 30. ubiegłego wieku wszystko to, co w musicalach najlepsze. W głównej roli wystąpiła Barbara Streisand. Powstały cztery wersje produkcji „Narodziny gwiazdy”. Pierwowzór nagrano  w 1937 roku. Ta uniwersalna historia o miłości i sukcesie inspirowała twórców filmowych przez następne dekady. W każdym filmie główną rolę żeńską grała jedna z największych aktorek i wokalistek swoich czasów: Janet Gaynor, Judy Garland, Barbara Streisand i Stefani Joanne Angelina Germanotta „Lady Gaga” (więcej tutaj).

Podobną próbą przedstawienia klasyki na nowo była „Kotka na gorącym, blaszanym dachu” (emisja w niedzielę, 11 kwietnia br. o godzinie 11:00) - adaptacja nagrodzonej Pulitzerem sztuki Tennesseego Williamsa. - Film z niezwykłą precyzją oddaje napięcie ludzkich relacji miłosnych, niespełnionych pragnień i omyłkowych nieporozumień - czytamy w opisie. 

Na widzów czekać będą również seans „Rio Bravo” (emisja w niedzielę, 18 kwietnia br. o godzinie 11:00), z królem westernów, Johnem Waynem w roli głównej (więcej tutaj i tutaj), a także „Ben Hur” (emisja w niedzielę, 25 kwietnia br. o godzinie 11:00) o religijnych zmaganiach izraelskiego księcia - film otrzymał w 1960 roku 10 Oscarów (więcej tutaj).

„Wielkie kino”:
emisja: w środy około 21:00
„San Andreas” (emisja w środę, 14 kwietnia br. o godzinie 21:15) to film akcji z elementami dramatu obyczajowego. Dwayne Johnson wciela się w pilota śmigłowca, Raya. Bohaterowie produkcji trafiają w samo serce trwającego w Kalifornii trzęsienia ziemi. Pomimo ogromnego niebezpieczeństwa wybierają się tam bez wahania, aby ocalić swoją córkę, która została w miejscu objętym kataklizmem. Pilot i jego eks żona Emma (Carla Gugino) będą musieli zakopać topór dawnych waśni dla dobra dziecka i zaryzykować najgroźniejszą misję ich życia. Emocjonalny wymiar filmu pogłębia autentyczność efektów specjalnych: twórcy konsultowali przebieg trzęsienia ziemi i tsunami ze specjalistą, profesorem uniwersytetu (więcej tutaj i tutaj).

Bruce Lee był niedoścignionym mistrzem sztuk walki. Jednak wciąż wiele osób próbowało wygrać z nim potyczki. Jeden ze statystów na planie „Wejścia smoka” (emisja w środę, 21 kwietnia br. o godzinie 21:35) wyzwał Lee do pojedynku, lecz legenda kina rozłożyła go na łopatki w przeciągu kilku minut, a pokonany musiał od razu wrócić do pracy. Lee rzucił wyzwanie innym członkom produkcji: da 100 dolarów każdemu, kto uchwyci jego rękę, zanim zdąży wykonać cios. Nikomu z licznych śmiałków nie udała się ta sztuka. „Wejście smoka” to jedna z najsłynniejszych ról Bruce’a Lee. Walczy tam w charakterystycznym żółtym stroju, który stał się symbolem kina sztuk walki: wiele lat później Quentin Tarantino przydzielił głównej bohaterce „Kill Bill”, odgrywanej przez Umę Thurman, dokładnie taki kostium. „Wejście smoka” opowiada o historii szpiega, który został zatrudniony przez agencję wywiadu do tajnej misji. W tym celu wybiera się pod przykrywką na turniej walk organizowany na odludnej wyspie. Ma rozpracować szajkę handlarzy opium, jednak zorientuje się, że sportowe zawody naprawdę są walką na śmierć i życie, a on znalazł się w pułapce, z której trudno uciec (więcej tutaj).
 
Luis Guzmán i Vanessa Hudgens w filmie „Podróż na Tajemniczą Wyspę”, foto: Ron Phillips/New Line Productions, Inc./WBITV
Luis Guzmán i Vanessa Hudgens w filmie „Podróż na Tajemniczą Wyspę”, foto: Ron Phillips/New Line Productions, Inc./WBITV
Luis Guzmán i Vanessa Hudgens w filmie „Podróż na Tajemniczą Wyspę”, foto: WBITV
Luis Guzmán i Vanessa Hudgens w filmie „Podróż na Tajemniczą Wyspę”, foto: WBITV
Paul Newman i Elizabeth Taylor w filmie „Kotka na gorącym, blaszanym dachu”, foto: Warner Bros. Entertainment Inc.
Paul Newman i Elizabeth Taylor w filmie „Kotka na gorącym, blaszanym dachu”, foto: Warner Bros. Entertainment Inc.
Humphrey Bogart i Ingrid Bergman w filmie „Casablanca”, foto: Warner Bros. Entertainment Inc.
Humphrey Bogart i Ingrid Bergman w filmie „Casablanca”, foto: Warner Bros. Entertainment Inc.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - UŻYWANY

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

499 zł Więcej...