reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Zieja” - film TVP w stacjach Canal+

dodano: 2021-04-03 06:11
autor: Łukasz Knapik | źródło: Canal+ Polska/satkurier.pl

TVP „Zieja” W niedzielę, 4 kwietnia br. o godz. 22:15 w Canal+ Premium i o godz. 23:15 w Canal+ 1, a w kolejnych dniach w Canal+ Film, wyemitowany zostanie premierowo polski film „Zieja”. Producentem filmu jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (WFDiF), koproducentem jest TVP, dystrybutorem jest TVP Dystrybucja Kinowa, a współfinansowali go Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) i Urząd Miasta Lublin. Emisję poprzedzi program „Skanalizowani”.

TVP „Zieja” Mateusz Więcławek


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, ksiądz Jan Zieja (1897-1991) był jedną z ważniejszych i najciekawszych postaci polskiego kościoła XX wieku. Czy nawet, traktując sprawę szerzej - Polski XX wieku. Współtwórcą tego, w jaki sposób nasz kraj zmieniał się na przestrzeni wielu dekad. Jego wielka aktywność to właśnie to, co działo się tu najważniejszego od wojny polsko-bolszewickiej, przez funkcje kapelana Szarych Szeregów w trakcie II wojny światowej, aż po udział w Komitecie Obrony Robotników (KOR) w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku (więcej tutaj).

W filmie Roberta Glińskiego widzowie poznają to życie z perspektywy roku 1977, gdy osiemdziesięcioletni wówczas kapłan (w tej roli Andrzej Seweryn) trafia na przesłuchanie do majora Służby Bezpieczeństwa (SB, Zbigniew Zamachowski). W serii retrospekcji podczas tej rozmowy widzowie poznają fascynującą biografię księdza. - Ta opowieść, dość klasyczna w swej formie, to zarówno bardzo interesujący fragment naszej najnowszej historii, jak i hołd dla zasłużonego, przepełnionego tolerancją i szacunkiem dla innych, godnego upamiętnienia Polaka - czytamy w opisie.

Dodajmy, że film „Zieja” pojawił się w kinach w piątek, 28 sierpnia 2020 roku (więcej tutaj).

Telewizyjną emisję filmu „Zieja” poprzedzi poświęcony jemu program „Skanalizowani”, który widzowie będą mogli obejrzeć w sobotę, 3 kwietnia br. o godzinie 20:35 w Canal+ Premium i o godzinie 21:35 w Canal+ 1 (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV”.
 
Andrzej Seweryn, Mateusz Więcławek i Zbigniew Zamachowski na plakacie promującym kinową emisję filmu „Zieja”, foto: TVP
Andrzej Seweryn, Mateusz Więcławek i Zbigniew Zamachowski na plakacie promującym kinową emisję filmu „Zieja”, foto: TVP


„Zieja” - emisja w niedzielę, 4 kwietnia 2021 roku o godz. 22:15 w Canal+ Premium. Film ten będą mogli również oglądać widzowie Canal+ 1 i Canal+ Film.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

699 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...