reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Atak na częstotliwość państwowej radiostacji w Niemczech

dodano: 2021-04-03 19:32
autor: KuKa | źródło: 444.hu

Querdenken Nieznani sprawcy zaprzeczający pandemii koronawirusa chwilowo przywłaszczyli sobie częstotliwość niemieckiej, państwowej stacji radiowej WDR w regionie Münster w północno-zachodniej części Niemiec, aby przekazywać swoje wiadomości opinii publicznej, poinformowała w piątek, 2 kwietnia br. niemiecka agencja informacyjna dpa.

WDR
WDR lokalzeit satelita WDR HD Astra 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Federalna Agencja ds. Sieci, która jest odpowiedzialna za podobne sprawy, została powiadomiona o incydencie przez policję z Ahaus. Dochodzenie jest w toku.

Pewna kobieta zgłosiła, że słuchała audycji WDR w swoim samochodzie, gdy transmisja została przerwana, a teorie spiskowe dotyczące epidemii, które przypominały punkt widzenia tzw. ruchu Querdenken, można było usłyszeć przez 45 sekund.

Querdenken (Nonkonformista) to luźno zorganizowany ruch w Niemczech, którego członkowie zaprzeczają istnieniu koronawirusa lub dotkliwości epidemii, rozpowszechniają teorie spiskowe na ten temat i protestują przeciwko ograniczeniom epidemiologicznym w ostatnim czasie.

Stacja radiowa WDR potwierdziła informację w czwartek, 1 kwietnia i stwierdziła, że jej częstotliwość jest atakowana. Od początku marca pojawiły się doniesienia o kilku podobnych zakłóceniach.

Według Federalnej Agencji ds. Sieci, piracki nadajnik radiowy nielegalnie używał częstotliwości WDR. Eksperci z instytucji uważają, że transmisja jest nadawana ze zmieniającej się lokalizacji. Agencja podkreśliła, że nieuprawnione użycie częstotliwości radiowych jest karane surowymi grzywnami.
 

Źródło: 444.hu 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

269 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

179 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 -V1 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...