reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat przypomni koncert Krzysztofa Krawczyka „Życie jak wino”

dodano: 2021-04-09 10:06
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Telewizja Polsat

Krzysztof Krawczyk Nina Terentiew Życie jak wino Fot. Studio 69 Paweł Mazurek Chcąc uczcić pamięć zmarłego kilka dni temu Krzysztofa Krawczyka, Telewizja Polsat przypomni niezwykły koncert pt. „Życie jak wino”. Ten wielki polski artysta, którego z racji głosu i skali talentu przyrównywano do Toma Jonesa i Elvisa Presleya, wraz z widzami Polsatu świętował w Operze Leśnej jubileusz 45-lecia swojej pracy artystycznej.

Studio 69 Paweł Mazurek
Krzysztof Krawczyk Życie jak wino Fot. Studio 69 Paweł Mazurek


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ten jubileuszowy koncert pokazany zostanie na antenie Polsatu w sobotę, 10 kwietnia, o godz. 21:10. W związku z tym o tydzień przesunięta zostanie emisja dwóch ostatnich odcinków słodko-gorzkiej komedii „Piękni i bezrobotni” z udziałem mistrzowskiego duetu polskiej sceny rozrywkowej - Roberta Górskiego i Mikołaja Cieślaka (w sobotę, 17 kwietnia, o godz. 21:05).
 

- Krzysztof Krawczyk był niezwykłym człowiekiem, który głęboko kochał i szanował swój zawód, był wielkim artystą, który z dystansem podchodził do swojej kariery muzycznej i miał coraz młodszych fanów. Był skarbem narodowym, który cenił dar jaki otrzymał od losu i dzielił się nim z nami blisko sześćdziesiąt lat. Poprzez swoją sztukę i człowieczeństwo poruszył nasze serca, a jego życie i twórczość przetrwa w pamięci następnych pokoleń. On zawsze będzie z nami - czytamy w komunikacie Telewizji Polsat.

Krzysztof Krawczyk wraz z widzami Telewizji Polsat świętował niezwykły jubileusz 45-lecia swojej pracy artystycznej. Nadawca przypomni ten jubileuszowy koncert, który odbył się w Sopocie w 2008 roku. Na scenie Opery Leśnej towarzyszyli mu wówczas zaproszeni specjalnie z tej okazji, goście m.in.: Trubadurzy, Edyta Bartosiewicz, Muniek Staszczyk, Norbi, Edyta Górniak, a akompaniowała orkiestra pod batutą Adama Sztaby. Podczas koncertu usłyszymy takie przeboje, jak: „Bo jesteś Ty”, „Chciałem być”, „Mój Przyjacielu”, „Parostatek”, "Trudno tak" czy „My Cyganie”.

Krzysztof Krawczyk - piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Zadebiutował w 1963 roku jako wokalista i gitarzysta w zespole Trubadurzy. Karierę solową rozpoczął w roku 1973 płytą pt. „Byłaś mi nadzieją”, stworzoną wspólnie z zespołem Ryszarda Poznakowskiego. W latach 70. artysta brał udział z powodzeniem w wielu festiwalach, m.in. w: Opolu, Sopocie, Zielonej Górze i Kołobrzegu oraz za granicą, w: Grecji, Belgii, Holandii, Irlandii, Szwecji, Bułgarii, dawnym NRD, Związku Radzieckim i Jugosławii, a także na Kubie. W latach 80. Krzysztof Krawczyk wyjechał do USA, do Polski na stałe wrócił na początku lat 90. W roku 2000 artysta wystąpił przed Janem Pawłem II podczas Pielgrzymki Narodowej na Placu Świętego Piotra i otrzymał Złotą Płytę za nagranie - „Ojcu Świętemu śpiewajmy”. W tym samym roku Krzysztof Krawczyk spotkał się z Goranem Bregovicem, a rok później nagrali wspólnie płytę pt. „Daj mi drugie życie”. Kolejnym przełomem w karierze artysty okazał się wydany w 2002 roku album - „... bo marzę i śnię”. Krawczyk zaprosił do współpracy młode pokolenie muzyków - głównie ze sceny alternatywnej i odniósł tą płytą niebywały sukces także u znacznie młodszych wielbicieli swojego talentu wokalnego. Producentem całego materiału i kompozytorem dwóch nagrań był Andrzej Smolik, a wśród 12 utworów znalazł się m.in. cover kompozycji - „Papa Was a Rolling Stone” z repertuaru The Temptations.

Koncert Krzysztofa Krawczyka zaprezentowany zostanie również na innych naszych antenach: Polsat One (sobota/niedziela, 11 kwietnia; g. 03:25), Polsat 2 (niedziela, 11 kwietnia; g. 13:05), Super Polsat (niedziela, 11 kwietnia; g. 19:00), Polsat One (niedziela, 11 kwietnia; g. 20:00), Polsat 2 (niedziela, 11 kwietnia; g. 23:25).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...