reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Biodegradowalne akcesoria w Orange

dodano: 2021-04-11 10:43
autor: Janina Klepacka | źródło: blog Orange Polska

bio baner etui Orange Polska 360px.jpg Odpady z tworzyw sztucznych są ogromnym wyzwaniem na całym świecie. Jak ograniczyć ich ilość lub po prostu się pozbyć? Rozwiązaniem może być ich recykling, dzięki czemu powstaną nowe produkty lub biodegradowalne biotworzywa. Właśnie takich produktów warto szukać, jeśli chcemy ulżyć naszej planecie. Czas na biodegradowalne etui smartfonów wykonane z ryżu, marchewki, soi i pszenicy.

Orange Polska
ładowarka biodegradowalne etui Orange Polska 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jednym ze sposobów na zapewnienie dłuższego życia telefonów jest dbałość o urządzenie i zapewnienie mu właściwej ochrony. Dlatego w ofercie polskiego operatora Orange już można znaleźć duży wybór różnorodnych etui, z których część wyprodukowano z myślą o środowisku. I tak samo dobrze zabezpieczą smartfona przed zniszczeniem.

Etui Just Green są wykonane z nieszkodliwych dla środowiska substancji organicznych pochodzenia roślinnego: ryżu, marchewki, soi i pszenicy. W pełni biodegradowalne i kompostowalne. To oznacza, że takie etui całkowicie rozłoży się na dwutlenek węgla i wodę, nie pozostawiając toksycznych pozostałości w przyrodzie. Również jego opakowanie jest zaprojektowane tak, aby zmniejszyć wpływ na środowisko. Ma optymalne wymiary, jest z kartonu z odpowiedzialnego źródła i nie zawiera żadnych plastikowych elementów. Do nadruków i klejenia użyto farb i kleju pochodzenia roślinnego.

W ofercie Orange dostępne są również etui ECO – wykonane z biotworzywa PBAT, czyli nie pochodzącego z surowców odnawialnych, ale także biodegradowalnego. Warto pamiętać, że zużyte etui należy wyrzucić do domowego kompostownika lub kosza oznaczonego BIO. Dlaczego? Bo choć wyglądają podobnie, jak zwykły plastik to odpady tworzyw biodegradowalnych powinny być kompostowane, gdyż zmieszane z innymi tworzywami praktycznie uniemożliwiają proces ich recyklingu. Różnią się od nich gęstością, temperaturą przetwarzania i innymi właściwościami.

Tekturowe opakowania oczywiście powinny trafić do kosza na papier.
Wkrótce wszystkie produkty z serii Just Green będą posiadać widoczną na opakowaniu skalę oceny ekologicznej. Jest ona określona przez ponad 70 kryteriów oceniających wpływ akcesoriów na środowisko, społeczeństwo oraz etykę. Kończąc temat etui dodam, że w ofercie Orange znajdziecie również wersje z plastiku w 100% z recyklingu, które nadają się do dalszego przetworzenia.

Ładowarka oszczędzająca energię
Wiadomo, że zostawiając w gniazdku ładowarkę, nawet gdy nie jest podłączona do urządzenia, to nadal zużywa energię elektryczną Dlatego, aby oszczędzić trzeba pamiętać o odłączeniu telefonu po całkowitym naładowaniu lub zaopatrzenie się w taką, która sama się wyłączy. Automatycznie odetnie prąd, aby ograniczyć nadmierne zużycie energii. To z kolei ogranicza emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Ładowarka zbudowana jest z plastiku z recyklingu, tak samo jak i kable USB do telefonu z serii Just Green. Kiedy ładowarka lub kabel zakończą swój żywot zostawcie je w pojemniku na zużyty sprzęt, np. dostępnym w każdym salonie Orange. Podobnie można zrobić ze starym, niepotrzebnym telefonem.

Orange Polska zobowiązuje się zadbać o ich profesjonalny recykling.
 

Źródło: orange.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Orange


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...