reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Finał „Ninja Warrior Polska” 3 w Polsacie

dodano: 2021-04-12 07:26
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

Ninja Warrior Polska We wtorek, 13 kwietnia br. o godz. 20:05 w telewizji Polsat wyemitowany zostanie premierowo 7. odcinek 3. sezonu programu „Ninja Warrior Polska”, którego producentem jest Jake Vision Production, a prowadzącą Karolina Gilon. Zmagania zawodników skomentują Jerzy Mielewski oraz Łukasz Jurkowski „Juras”. Będzie to finał. Wcześniejsze odcinki tej produkcji mogą obecnie oglądać widzowie kanału Polsat Play. A co wydarzyło się w poprzednim odcinku tego widowiska?

„Ninja Warrior Polska” Polsacie


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kto uzupełnił stawkę dwudziestu czterech najlepszych zawodników trzeciej edycji? Tor eliminacyjny mocno zweryfikował oczekiwania uczestników. Ukończyły go zaledwie trzy osoby, bo wielu wojowników zaliczyło zderzenie z Krzywą Ścianą. Duże trudności sprawiła także trasa półfinałowa, a niektórzy zaliczyli kąpiel w basenie już na pierwszej przeszkodzie. Kogo zobaczymy więc w finale trzeciej edycji programu „Ninja Warrior Polska”? I co wydarzyło się w szóstym odcinku?

- Prawie wszystko stanie się jasne, bo poznamy komplet finalistów. Ale na starcie finałowe musimy jeszcze trochę poczekać

- powiedziała na wstępie Karolina Gilon, której tradycyjnie towarzyszyli Jerzy Mielewski i Łukasz Jurkowski „Juras”.

Z nadzieją na awans do rywalizacji przystąpiło ostatnich trzydziestu dwóch zawodników trzeciej edycji. Na drodze do finału musieli się zmierzyć z sześcioma przeszkodami toru eliminacyjnego, który tworzyły: Pięć Kroków, Szybowiec, Wirujący Most, Wiszące Półki, Wiszące Koła i Krzywa Ściana. Z kolei na najlepszą dziesiątkę na trasie półfinałowej czekał: Lot Tarzana, Trasa Pająka, Ruchomy Drążek, Spirala Ninji i Przeprawa przez Komin.

Najstarszy uczestnik „Ninja Warrior Polska”

Sprawdzenie się na wymagającym torze jest możliwe w każdym wieku. Marek Buchowski przez trzydzieści pięć lat był kierowcą, ale sport zawsze był obecny w jego życiu. Także na emeryturze, podczas której odkrył pasję do wakeboardu. W wieku 69 lat postanowił zmierzyć się z wymagającym torem i z miejsca podbił serce publiczności. Dotarł daleko - aż do Wiszących Półek.

- Brawa, brawa, owacje na stojąco. Nieprawdopodobna historia i wielki ukłon za inspirację

- podsumował jego występ Łukasz Jurkowski „Juras”.

Marek Buchowski zmarł w styczniu 2021 roku, ale zostanie w pamięci fanów programu.

Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Wiszące Półki.

Sprawna na TikToku, ale też i na torze

Obecność w mediach społecznościowych i poświęcanie im czasu nie musi oznaczać braku przygotowania fizycznego. Udowodniła to 21-letnia gwiazda TikToka, Paulina Paola.

- Chcę pokonać ten tor i „zbić piątkę” z chłopakami na górze

- mówiła przed startem influencerka.

Z pierwszymi trzema przeszkodami poradziła sobie znakomicie, jednak na drugiej Wiszącej Półce nie zdołała utrzymać chwytu i zakończyła swój udział w widowisku w basenie.

Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Wiszące Półki.

Wojowniczy strażak z misją

Jarosław Jarosz od zawsze chciał być strażakiem - tak jak jego tata - i to marzenie udało mu się spełnić. Do „Ninja Warrior Polska” przyszedł, aby udowodnić, że osoby pracujące w jego profesji, to nie tylko „chłopcy z sikawkami”, ale prawdziwi wojownicy. Dzielnie walczył i choć niewiele mu brakowało, żeby wspiąć się na Krzywą Ścianę, to awansował do półfinału. Nie udało mu się także ukończyć drugiego toru, ale mimo wszystko zapewnił sobie udział w finale trzeciej edycji.

Czas toru eliminacyjnego (przeszkoda: Krzywa Ściana): 02:42:02.
Czas toru półfinałowego (przeszkoda: Spirala Ninji): 01:33:04.
Kwalifikacja do finału.

Ratownik z dala od wody

- Mój brat bliźniak!

- wykrzyknął Łukasz Jurkowski „Juras”, kiedy na starcie pojawił się Michał Kądziela w stroju przypominającym zawodnika sumo.

23-letniego ratownika wodnego tym razem nie ciągnęło do basenu i w dobrym stylu ukończył tor eliminacyjny. Trasa półfinałowa sprawiła my pewne problemy, ale jako pierwszy wdrapał się na szczyt komina i wcisnął buzzer.

- Ja jestem ratownikiem i jest takie powiedzenie: dobry ratownik to suchy ratownik

- podsumował swoje starty.

Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 03:25:01.
Czas toru półfinałowego (ukończony): 02:45:92.
Kwalifikacja do finału.

Na torze nie można kombinować

Marta Staroń z uśmiechem przyznaje, że sportowy program Polsatu uzależnia, więc nie mogło jej zabraknąć i w trzeciej edycji. 37-letnia dietetyczka, która należy do sekcji biegających po górach kobiet, w pierwszej edycji ukończyła tor eliminacyjny, a kolejnym sezonie poszło jej nieco gorzej. Jak było teraz? Napędzana dopingiem sporej grupy bliskich popełniła błąd na Wiszących Półkach. Zbyt długie bujanie sprawiło, że osłabione ręce nie były w stanie utrzymać jej na „pajęczynce”, którą trzeba pokonać na koniec tej przeszkody.

- To było do zrobienia. Przekombinowałam

- mówiła wściekła po wyjściu z basenu.

Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Wiszące Półki.

Start przerwany decyzją sędziego

Dla uczestników „Ninja Warrior Polska” nie ma życiowych przeszkód, których nie da się pokonać. 32-letnia Sandra Drabik - na co dzień żołnierz Wojska Polskiego - od 2009 roku jest reprezentantką w boksie olimpijskim. W 2017 roku podczas mistrzostw Polski koleżanki z kadry nie zgodziły się z werdyktem sędziego i dotkliwie ją pobiły. Kontuzja ręki na długie miesiące wykluczyła ją z uczestnictwa w zawodach. Ona jednak nie poddała się. Wróciła do sportu i postanowiła spróbować swoich sił w sportowym show Polsatu. Gdy zaczynała nabierać pewności na torze, potknęła się podczas przeprawy przez Wirujący Most. Udało się jej spaść na matę, ale sędzia uznał, że pomogła jej w tym lina i zakończył jej próbę.

Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Wirujący Most.

Bez uderzenia w buzzer, ale w finale

Po nieudanym starcie w pierwszej edycji, w trakcie którego nie ukończył toru eliminacyjnego, Daniel Barański powrócił, aby wyrównać rachunki z torem. I choć 36-letniemu gimnastykowi nie udało się wcisnąć buzzera, to dobry czas zapewnił mu miejsce w czołowej dziesiątce eliminacji. W półfinale także nie dokonał tej sztuki, ale mimo wszystko znalazł się w najlepszej czwórce odcinka.

Czas toru eliminacyjnego (przeszkoda: Krzywa Ściana): 03:47:02.
Czas toru półfinałowego (przeszkoda: Spirala Ninji): 02:01:09.
Kwalifikacja do finału.

Latający Borsuk w wysokiej formie

Historie niektórych zawodników mogą stanowić znakomitą inspirację. Michał Grochoła w dzieciństwie miał tendencje do tycia i nie zawsze był wysportowany. Dzięki uporowi i determinacji dostał się do klasy sportowej w gimnazjum, nabrał pewności siebie, dzięki aktywności fizycznej poznał swoją żonę, a udział w drugiej edycji wziął z myślą o swoim synku Tymonie, by mieć pamiątkę i zachęcać go do podejmowania wyzwań. W wielkim finale zajął drugie miejsce ex aequo z Bolesławem Sobierajskim. W trzecim sezonie trener personalny z Mikołowa pokazał, że jest niesamowicie mocny i może powalczyć o końcowe zwycięstwo. Latający Borsuk, bo taki ma przydomek w mediach społecznościowych, najszybciej poradził sobie zarówno z torem eliminacyjnym, jak i półfinałowym.

- Ależ jest kozakiem. Czyżby jeden z faworytów w finale?

- emocjonował się Łukasz Jurkowski „Juras”.

Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 01:41:07.
Czas toru półfinałowego (ukończony): 01:39:44.
Kwalifikacja do finału.

Czwarta kobieta w półfinale widowiska

Aby dostać się do „Ninja Warrior Polska” należy przejść preselekcję. Agnieszka Rynkiewicz miała podczas jej najlepszy wynik spośród wszystkich kobiet. Na torze czekała ją prawdziwa weryfikacja umiejętności. Nie obyło się bez drobnych problemów, ale pomimo dotknięcia ręką liny na Wirującym moście sędzia nie zatrzymał jej próby. Przeszkodą nie do przejścia okazała się Krzywa Ściana, ale dzięki dobremu czasowi awansowała do półfinału jako czwarta kobieta w historii polskiego programu. Jej przygoda zakończyła się na Ruchomym Drążku.

- Jestem dumna, bo bałam się, że polegnę na pierwszej przeszkodzie

- powiedziała uśmiechnięta.

Czas toru eliminacyjnego (przeszkoda: Krzywa Ściana): 05:00:00.
Przeszkoda eliminująca na torze półfinałowym: Ruchomy Drążek.

Znany jest już komplet finalistów trzeciej edycji „Ninja Warrior Polska”. Jak poradzi sobie Katarzyna Baranowska, jedyna kobieta w stawce? Czy Midoriyama zostanie w końcu zdobyta? Odpowiedzi na te pytania widzowie poznają we wtorek, 13 kwietnia br. o godzinie 20:05 w Polsacie. Wcześniejsze odsłony tego widowiska przypomina obecnie kanał Polsat Play (więcej tutaj).

Klasyfikacja finalistów trzeciej edycji „Ninja Warrior Polska”:

1. Mariusz Bulandra (ukończył tor, czas: 01:00:04)
2. Paweł Muarwski (ukończył tor, czas: 01:16:06)
3. Jakub Sielczak-Rum (ukończył tor, czas: 01:20:03)
4. Sebastian Kasprzyk (ukończył tor, czas: 01:21:01)
5. Robert Bandosz (ukończył tor, czas: 01:21:07)
6. Bolesław Sobierajski (ukończył tor, czas: 01:22:01)
7. Ivan Kohut (ukończył tor, czas: 01:23:04)
8. Patryk Leśniewski (ukończył tor, czas: 01:23:06)
9. Hubert Przytuła (ukończył tor, czas: 01:33:00)
10. Teofil Deciuk (ukończył tor, czas: 01:35:03)
11. Piotr Lisiczka (ukończył tor, czas: 01:36:02)
12. Krystian Drzewiecki (ukończył tor, czas: 01:37:03)
13. Michał Grochoła (ukończył tor, czas: 01:39:04)
14. Łukasz Chodowski (ukończył tor, czas: 01:40:03)
15. Jan Ciepiela (ukończył tor, czas: 01:55:02)
16. Adrian Fabrykiewicz (ukończył tor, czas: 02:15:05)
17. Wojciech Sobierajski (ukończył tor, czas: 02:15:09)
18. Michał Kądziela (ukończył tor, czas: 02:45:09)
19. Jarosław Jarosz (przeszkoda: Spirala Ninji, czas: 01:33:04)
20. Katarzyna Baranowska (przeszkoda: Ruchomy Drążek, czas: 01:52:08)
21. Daniel Barański (przeszkoda: Spirala Ninji, czas: 02:01:09)
22. Jakub Kowal (przeszkoda: Spirala Ninji, czas: 02:03:09)
23. Damian Drogosz (przeszkoda: Spirala Ninji, czas: 02:23:02)
24. Maksym Riznyk (przeszkoda: Spirala Ninji, czas: 02:27:03)
 
Karolina Gilon w programie „Ninja Warrior Polska”, foto: Maciej Piórko
Karolina Gilon w programie „Ninja Warrior Polska”, foto: Maciej Piórko
Karolina Gilon w programie „Ninja Warrior Polska”, foto: Maciej Piórko
Karolina Gilon w programie „Ninja Warrior Polska”, foto: Maciej Piórko
Karolina Gilon w programie „Ninja Warrior Polska”, foto: Maciej Piórko
Karolina Gilon w programie „Ninja Warrior Polska”, foto: Maciej Piórko
Karolina Gilon w programie „Ninja Warrior Polska”, foto: WBF
Karolina Gilon w programie „Ninja Warrior Polska”, foto: WBF


„Ninja Warrior Polska” - sezon 3., emisja we wtorki o godz. 20:05 w telewizji Polsat. Wcześniejsze odcinki tego programu mogą obecnie oglądać widzowie kanału Polsat Play.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 101mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 101mm

339 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...